Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Oekraïense oorlog (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=228)
-   -   Maanden terug: de roebel heeft geen waarde meer. Euhm? (https://forum.politics.be/showthread.php?t=267071)

vanderzapig 19 november 2022 21:04

Maanden terug: de roebel heeft geen waarde meer. Euhm?
 
Een komedie in kwoots.

27/2/2022

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door parcifal (Bericht 9905642)
De verwachting is dat de Roebel morgen gigantisch crashed en dat de Russische economie de grootste opdoffer krijgt in de geschiedenis, zelfs de jaren 80 en 90 meegerekend.

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door parcifal (Bericht 9905858)
En bovendien zal de roebel vanaf morgen nog amper iets waard zijn

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door hamac (Bericht 9906206)
Russische banken bieden nu 171 Roebel voor een Dollar. Dat was vrijdag 87.
Wanneer de markt morgen open gaat het steil bergaf.

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Yolanda (Bericht 9906286)
Ik,gok er op dat het morgenvroeg vooral de roebel zal zijn die petsen gaat krijgen.

28/2/2022

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door kelt (Bericht 9907184)
De roebel is dichtbij afvalwaarde in de internationale vergelijkingen.De rente is in Rusland al op 20% gezet

1/3/2022

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door parcifal (Bericht 9907998)
Het is nog maar het begin, de Russische Centrale Bank kan niet meer aan zijn reserves, de spaarpot van 650 Miljard is grotendeels geblokkeerd en de Roebel gaat stap per stap waardeloos worden.

4/3/2022

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Philemon (Bericht 9911209)
Hopelijk ruim genoeg want die Russische roebel begint aardig de weg op te gaan van de Venezolaanse bolivar.

10/3/2022

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door parcifal (Bericht 9915906)
Hoeveel betaalt dat eigenlijk die rusissche desinformatie hier posten nu de Roebel grotendeels is ingestort?

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door parcifal (Bericht 9916063)
De roebel is niks meer waard, niemand kan nog naar het buitenland

12/3/2022

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door cato (Bericht 9917500)
Lege schappen, gesloten winkels, een ingestorte roebel

16/3/2022

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Anselmo (Bericht 9921084)
Na zijn recente steile val is de Roebel als gevolg van speculatie wat terrein aan't winnen.
Het gekende "dead cat bouncing" effect.
De lange termijn blijft dalend en dat is al een tijdje zo.

24/3/2022

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door alpina (Bericht 9926342)
Dat heeft inderdaad geen economisch/financieel belang, uit de tijd:
De roebel reageerde positief op de beslissing van Poetin, en dat verbaast sommige economen. ‘Er is geen fundamentele reden waarom de roebel stijgt, want macro-economisch verandert er niets’, zegt Peter Vanden Houte, hoofdeconoom van ING België. ‘Nu betalen we euro’s aan het Russische gasbedrijf Gazprom, dat 80 procent van de euro’s bij de centrale bank moet omwisselen in roebel. In de toekomst zal een koper van gas eerst roebels moeten kopen bij een Russische tegenpartij. Die tegenpartij - een bank - zal 80 procent van de ontvangen euro’s moeten afstaan aan de centrale bank.’

Onwetendheid
Paul De Grauwe, professor internationale economie aan de London School of Economics, zit op dezelfde golflengte. ‘Het maakt geen verschil of we in roebel of euro betalen’, tweet hij. ‘De stijging van de roebel na de aankondiging van Poetin weerspiegelt de onwetendheid van de markt.

7/4/2022

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door IJsboer (Bericht 9936677)
Ondertussen is de roebel terug op de waarde van voor de sancties en de diesel kost nog altijd 2 euro per liter. WIE heeft er nu weer precies sancties tegen WIE genomen?

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door parcifal (Bericht 9936693)
Dat is volkomen artificieel he.

19/11/2022

Eén jaar koers van de roebel:


Erw 11 juni 2025 12:45

Nog een verderzetting van de komedie:
https://www.cnbc.com/2025/06/06/why-...this-year.html
Citaat:

In the midst of a long-drawn war, declining oil prices, stiff sanctions, and an economy that's on the downhill, Russia's ruble has been rising.

In fact, it is the world's best-performing currency so far this year, according to Bank of America, with gains of over 40%. The ruble's stunning rally in 2025 marks a sharp reversal from the past two years when the currency had depreciated dramatically.
Maaaaree, opletten he, net zoals TOEN, 2 jaar geleden, de bodem toen de hele financiele kleptocratie verkondigde NOG Diepere Doem (omdat die sukkels nodig had om zich terug cheapskate in te kunnen kopen), NU is NA momenteel/voorlopig al 1 jaar rally.
Diegenen die TOEN ne zak roebels ontvingen van Kameraad Putin, die zijn DIK in de sjakos gegaan, maar ne zak NU ontvangen, betekent al zoveel minder roebels dan TOEN.

Onzijdig 11 juni 2025 13:55

Blijven schrijven Erw over de weldoener Poetain. Elke letter van da gezwets is een roebel.

Erw 11 juni 2025 22:05

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Onzijdig (Bericht 10503954)
Blijven schrijven Erw over de weldoener Poetain. Elke letter van da gezwets is een roebel.

Het zijn de Westbloksers die Zwetsers BLEKEN he Menier Onzijdig.
Fascist-econoom-expert De Grauwe verklaarde de roebel stijging als "de onwetendheid van de markt".
Wel lol, wat BLEEK: de "onwetendheid" van de expert en de juistheid van "de markt".
"De Markt", die "De Expert" tot verstomming slaat. :p
Natuurlijk, achteraf hoorde en zag ge 'm nie meer.
Want in uit beeld blijven als anders blijkt, daar zijn ze wèl expert in. :p
Hun Probleem was natuurlijk dat de Russen met de roebel nie meer wilden coopereren met hun Slang in de tunnel monetaire doctrine ter bestrijding van speculanten. Zo haalden de Westbloksers bakzeil.

ViveLaBelgique 11 juni 2025 22:25

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Erw (Bericht 10504075)
Fascist-econoom-expert De Grauwe verklaarde de roebel stijging als "de onwetendheid van de markt".

Dat heb ik gemist. Vroeger volgde ik Paul De Grauwe wat meer. Met de nodige argwaan wat nodig bleek. Zijn essays zijn meestal uitgevoerd door zijn slaven ( studenten, ...) en op TV haalt citeert hij maar een deel van zijn studies.

On the subject. Zolang China Rusland niet buitenshot uit de BRICS en ze mee aan tafel mogen zitten van Opec+ kan EU hen nooit economisch raken.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:56.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be