Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Fact-checking: zijn deze nieuwsfeiten accuraat? (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=226)
-   -   Achterlijke VRT blijft achterlijk (https://forum.politics.be/showthread.php?t=267204)

Karel Martel B 4 december 2022 19:30

Achterlijke VRT blijft achterlijk
 
Dit nieuwsbericht is nog steeds online:

https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2020/10...desinformatie/

Citaat:

“Gelekte e-mails zoon Joe Biden Russische desinformatie”
Volgens vijftig voormalige topfiguren van de Amerikaanse inlichtingendiensten lijkt het er sterk op dat gelekte e-mails die zouden komen van Hunter Biden, zoon van de Democratische presidentskandidaat Joe Biden, "een Russische campagne" zijn. Uit de omstreden e-mails zou blijken dat Hunter Biden corrupt is.

Dadeemelee 4 december 2022 19:38

Informeer u:

https://www.washingtonpost.com/techn...data-examined/

En wees dan stil.

Karel Martel B 4 december 2022 19:40

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee (Bericht 10077339)

Ik bemerk in uw betoog, voor zover we dat woord mogen gebruiken, geen enkel argument voor de niet-achterlijkheid van de VRT.

Dadeemelee 4 december 2022 20:11

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Karel Martel B (Bericht 10077341)
Ik bemerk in uw betoog, voor zover we dat woord mogen gebruiken, geen enkel argument voor de niet-achterlijkheid van de VRT.

Dus je hebt het artikel niet gelezen?

Hier staat de essentie:

https://forum.politics.be/showpost.p...31&postcount=6

patrickve 5 december 2022 06:20

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee (Bericht 10077339)

Wel, 't is niet heel duidelijk, maar het gaat daar vooral over een lang betoog dat er waarschijnlijk toch wel zekere bezwarende emails tussen zitten, verborgen in een heel lang verhaal over hoe lastig het was om dinges te doen met die computer.

Citaat:

Among the emails verified by Williams and Green were a batch of messages from Vadym Pozharskyi, an adviser to the board of Burisma, the Ukrainian gas company for which Hunter Biden was a board member. Most of these emails were reminders of board meetings, confirmation of travel, or notifications that his monthly payment had been sent.

Both Green and Williams said the Burisma emails they verified cryptographically were likely to be authentic, but they cautioned that if the company was hacked, it would be possible to fake cryptographic signatures — something much less likely to happen with Google.

One of the verified emails from Pozharskyi, which was the focus of one of the initial stories from the New York Post, was written on April 17, 2015. It thanked Hunter Biden “for inviting me to DC and giving me an opportunity to meet your father and spent [sic] some time together.”

When the email first emerged in the New York Post about three weeks before the 2020 election, the Biden campaign and Hunter Biden’s lawyer both denied that Pozharskyi had ever met with Joe Biden. Asked recently about the email, the White House pointed to the previous denials, which The Post has examined in detail.

Vlad 5 december 2022 08:22

Twitter, Google, Facebook en Co hebben indertijd het nieuws over de laptop zwaar gecensureerd wat Trump zijn herverkiezing kostte. Dat is een feit. De verkiezingen werden gestolen door vijf jaar hetze, fakenews en dictatoriale mediamanipulaties.

Gun 5 december 2022 14:12

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Vlad (Bericht 10077501)
Twitter, Google, Facebook en Co hebben indertijd het nieuws over de laptop zwaar gecensureerd wat Trump zijn herverkiezing kostte. Dat is een feit. De verkiezingen werden gestolen door vijf jaar hetze, fakenews en dictatoriale mediamanipulaties.

:thumbsup:

Erw 6 december 2022 21:08

Die zin:
Citaat:

Both Green and Williams said the Burisma emails they verified cryptographically were likely to be authentic, but they cautioned that if the company was hacked, it would be possible to fake cryptographic signatures — something much less likely to happen with Google.
likely authentic
less likely faked
<>
would be possible

De emails zijn waarschijnlijk echt wegens cryptografisch geverifieerd en Google waarschijnlijk niet gehacked.

Maar het zou mogelijk zijn dat ze fake zijn.

Die alinea is even informatief als 1 - 1 = 0

Oma 14 december 2022 16:48

Achterlijke VRT blijft achterlijk?
Met tim verheyden en "fake news & ik" spannen ze wel de kroon van achterlijkheid door het onthullen van hun eigen fake news complot. :rofl:

Hij toont zelf onmiskenbaar aan hoe en op welke manier de bevolking werd voorgelogen en beïnvloedt door de eenzijdige, repetitieve vrt-propaganda tijdens corona door de getuigenis van de gedragspsycholoog die uitlegt hoe de vrt zelf tewerk ging tijdens corona en dat wij állen gezien hebben. :rofl:
Citaat:

Fake nieuws, er werd ooit nog om gelachen toen trump journalisten verweet fake news te verspreiden. Fake news leek iets van ver weg, ver van ons bed ook tot....corona kwam en de oorlog in oekraïne daarna.
Nepnieuws, desinformatie en complottheoriën kregen ook bij ons stevig voet aan wal.
Fake news is van alle tijden maar door het internet is onze wereld sneller en kleiner geworden en sluipt het onze woonkamers binnen via onze smartphone en die van onze kinderen.

De hamvraag daarbij is: wie of wat zit hierachter?
Hoe komt het dat fake news zo een opgang maakt?
Zijn we allemaal potentiële slachtoffers?
En wat staat er op het spel?
Aflevering 1: de chaosmachine.
2021: midden in een alles ontwrichtende coronacrisis, waar de feiten en de waarheid al onder druk staan, krijgt het complot denken nog een flinke boost.
Ook al weten we nog lang niet alles over de zaak conings of over corona, de stortvloed over alternatieve feiten is vaak gewoon onzin.
Zo, feiten zijn dus onzin als er teveel alternatieve feiten zijn? :roll:
verheyden weet dus al niet wat feiten zijn. :silly:
Citaat:

Ook in de zaak conings komt de geruchtenmolen op gang als hij onvindbaar lijkt.
........
Intussen raast corona ook al door en die crisis is een ideale voedingsbodem voor desinformatie.
Mondmaskers zijn niet nodig, dan weer wel, we mogen niet op bankjes zitten, horeca dicht, alleen maar in bubbels leven, dan is er plots een vaccin, levenreddend volgens de ene en net heel dodelijk volgens de andere.
Er wordt een pas in het leven geroepen,
mensen komen op straat tegen overheidsmaatregelen of voor meer andere stemmen in het debat....verwarrend.
Wat een tijden...iedereen zn feiten, iedereen zn mening.
Hij bewijst zelf de desinformatie door de willekeur en het gebrek aan tegengestelde meningen om wetenschappelijke feiten te onderbouwen.
Dan wordt deborah, een collega van de krant en domme vrt-muts, opgevoerd die wel wil getuigen hoe ze zich schaamt omdat ze in de val trapte van desinformatie op sociale media ipv te luisteren naar de misleiding en het nepnieuws van haar vrt-werkgever.
Blablabla....
Citaat:

Begin 2021 zijn de eerste vaccins er voor de ouderen. Over die vaccins gaat veel valse of uit de context gehaalde informatie rond, ook op sociale media.
Meer en meer mensen lezen dat....ook deborah...moeten we kinderen vaccineren om volwassenen te beschermen?....
.......blabla....
Wat deborah leest op sociale media is dus voor een stuk gestuurd maar die sociale media laat ook stemmen aan het woord die je niet aan bod ziet komen in de klassieke media.
......als je dan op facebook in een groep terecht komt waarin lieven annemans of matthias desmet zegt "wij worden niet gehoord" dan is het heel gemakkelijk om te denken ah, dus de overheid heeft haar eigen prioriteiten en kiest alleen maar wie ze willen laten horen in het debat. Eigenlijk zijn dat ook complottheorieën, dat zijn dingen waarin ik eigenlijk ook geloofde.
.....
Online wordt het anti-vaccin sentiment gevoed maar deborah staat ook nog met één been in de echte wereld.
Ze liet zich uiteindelijk overhalen tot vaccineren omdat haar huisgenoot, apotheker, gevaccineerd was, ze geen bijwerkingen zag en den apotheker haar met "wetenschappelijke informatie" kon overtuigen om haar wantrouwen weg te nemen.
verheyden: en die "wetenschappelijke informatie" was ook voorhanden op allerlei klassieke media en andere bronnen.
De overheid koos inderdaad wie we alleen maar mochten horen, er was geen debat, en censureerde zelfs elk ander en kritisch geluid met de medeplichtigheid van propaganda vrt en co. :roll:
Intussen is de vrt-muts blij dat ze zich heeft laten vaccineren. :rofl:
Hopelijk valt ze niet ook stoemelings en plots dood na haar 5de spuit.
Citaat:

Waarom zijn we vatbaar voor desinformatie?
Ik kan erover spreken met rakoon maartens, hij is gedragspsycholoog aan de engelse universiteit van cambridge waar ze bij een duizendtal mensen onderzoek deden hoe dat proces in zn werk gaat.

We zien voortdurend fake nieuws en desinformatie verschijnen de dag van vandaag.
Wat gebeurt er in ons brein als we zoiets zien?
Iedereen is vatbaar voor misinformatie en daar zijn verschillende redenen voor:
Ten eerste worden we dezer dagen blootgesteld aan zodanig veel informatie.
We noemen dat cognitieve of informatieve overbelasting.

Omdat er zodanig veel informatie is, is de belangrijkste informatie vaak de info die je je kunt herinneren en kunt ophalen uit het geheugen.
Daarom is er dus ook het illusoire waarheidseffect waarbij, als je herhaaldelijk blootgesteld wordt aan dezelfde informatie ga je het steeds beter herkennen en herinneren en zal het steeds meer invloed hebben, zelfs als je het niet gelooft.
Dus die illusoire waarheid zorgt er dus voor dat je veel informatie begint te geloven die niet helemaal accuraat is.

Zeg je dan van, mensen weten vaak dat nepnieuws nep is maar er gebeurt vanalles in ons brein waardoor we eigenlijk toch het nepnieuws gaan geloven?

Ja...en dan komt het voorbeeld dat je op facebook iets opzoekt waardoor je gestuurd wordt naar gelijkgezinden/resultaten die in de lijn liggen van je eigen visie en in een bubbel terecht komt met die tunnelvisie.
Dat heet bevestigingsvooroordeel. Als dat in de lijn ligt van je eigen visie, dan ga je die informatie automatisch meer geloven omdat je wil dat het waar is.

Omdat mensen evolutionair willen overleven en hun familie willen beschermen tegen negatief kwaad of hun groep, spelen technologie platformen daarop in.
Je gaat meer informatie vinden en dan ook meer delen.
Dat zorgt ervoor dat je redelijk vast kan zitten in groepen en op die basis een identiteit kan uitbouwen.

Maar je wel ver weg bent van potentieel de waarheid?
Ja, inderdaad, waar het oorspronkelijk begonnen is met de zoektocht naar de waarheid, kun je zo belanden via algoritmes en via een aantal psychologische mechanismes, in een groep waar veel minder waarheid is en minder factchecking is en iedereen dezelfde visie heeft.

Dus heb je het over ons brein en groepsdruk?
En de meeste, sterke invloedrijke misinformatietheorieën worden gepropageerd door invloedrijke figuren.
Als er een groep is van superverspreiders die heel actief is en die theorie verspreidt, dan ga je er sowieso meer aan blootgesteld worden en dat is een van de grootste problemen die ermee gepaard gaan.
En het gaat steeds verder, er is steeds meer informatie, men wordt steeds beter in mensen te misleiden dus moeten we dringend werken aan de oplossing.
.....
De rest van de reportage is misselijkmakend, te gortig voor woorden na het bekijken van zoveel verdraaiingen, misleidingen, de omschrijving en de bevestiging van het complot waar vrt zelf schuldig aan is maar verwijt aan de waarheidsgetrouwen die de vrt-misleidingen aan de kaak stellen.

Er was twee jaar lang enkel corona nieuws, geen enkele andere berichtgeving dan corona==> eenzijdige, manipulerende, vrt/leugenmedia corona-propaganda beïnvloeding door elke dag de bevolking te bestoken met coronacijfers, coronadoden door invloedrijke complotters met ronkende (pseudo)wetenschappelijke titels zoals von ranzig zodat de bevolking het coronacomplot als waarheid zou zien, geloven en zich vrijwillig zouden laten vaccineren met experimentele en schadelijke vaccins.

En we hebben intussen allemaal precies kunnen zien wat deze gedragspsycholoog beschrijft en hoe vrt ons bedroog, beloog en dagelijks beïnvloedde door eenzijdige corona herhalingen.

En dan doet de nepnews-superverspeider vrt zelfs nog een schepje bovenop om de waarheid als complot pogen te verpakken en mensen, die intussen de waarheid al die tijd al verkondigden en dat intussen uitkomt, nogmaals als complotters te kunnen bestempelen in hun desinformatieve complot aflevering.

De verantwoordelijke reporter tim verheyden en leugen vrt moeten zich diep schamen voor de misleiding van de kijkers die blijkbaar beschouwd worden als domme idioten die de misleiding en complot, dat ie zelf bekent en beschrijft door de getuigenis van de gedragspsycholoog, niet zouden kunnen doorzien. Criminele idioten.

Gun 2 januari 2023 09:51

1 Bijlage(n)
the iceberg ...

Bach 2 januari 2023 10:15

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Gun (Bericht 10093251)
the iceberg ...

Trumps grote zonde....de swamp (deep state) willen draineren. Anders had hij gerust mogen herverkozen geraken. Trump blieef namelijk trouw de oligarchie dienen met een steeds maar groeiende kloof tussen arm en rijk die uiteindelijk ook de democratie onschadelijk maakt. Trump was echter te naïef en te weinig gecontroleerd door de krachten achter de schermen. De laatste vóór Trump die probeerde die criminele organisatie aan te pakken (zie diens wereldvrede discours ) was Kennedy.

Ondertussen weten 'we' dus dat al die 'bedrijven' hierboven aangegeven in feite een soort van overheidsinstanties zijn. Maar niet gehoorzamend aan de verkozen macht, maar eerder aan onverkozen totaal immorele krachten op de achtergrond.

De Amerikanen hebben een grote taak voor de boeg willen ze hun democratie echt terug krijgen. Het is een bipartidair probleem.

Vlad 14 augustus 2023 18:54

Citaat:

Hunter Biden, de overlevende zoon van Joe Biden, verkocht de gunsten van zijn vader, de toenmalige vicepresident van de Verenigde Staten, aan de hoogste bieder. Dat Joe de realisatie van dit business plan faciliteerde, brengt niet enkel de familie, maar ook de nationale regering in de problemen. Bron.
Veel fakenews over de Bidens blijkt waar ...

Pandareus 15 augustus 2023 06:51

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Vlad (Bericht 10218544)
Veel fakenews over de Bidens blijkt waar ...

Want ?

Omdat het staat in een artikel op een extreem-rechtse Vlaamse blog, die gaat tanken bij National Review, een oerconservatief vehikel uit de VS met een paar vreemde snuiters zoals die Andrew McCarthy in de redactie ?

Citaat:

During the presidency of Barack Obama, McCarthy characterized Obama as a radical and a socialist, and authored a book alleging that Obama was advancing a "Sharia Agenda". He authored another book calling for Obama's impeachment. He defended false claims that the Affordable Care Act would lead to "death panels", and promoted a conspiracy theory that Bill Ayers, co-founder of the militant radical left-wing organization Weather Underground, had authored Obama's autobiography Dreams from My Father

Vlad 22 augustus 2023 13:58

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Pandareus (Bericht 10218678)
Want ?

Omdat het staat in een artikel op een extreem-rechtse Vlaamse blog, die gaat tanken bij National Review, een oerconservatief vehikel uit de VS met een paar vreemde snuiters zoals die Andrew McCarthy in de redactie ?

https://www.hsgac.senate.gov/wp-cont...port_FINAL.pdf

https://oversight.house.gov/wp-conte...um-5.10.23.pdf

quercus 22 augustus 2023 14:56

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Oma (Bericht 10082830)
Achterlijke VRT blijft achterlijk?
Met tim verheyden en "fake news & ik" spannen ze wel de kroon van achterlijkheid door het onthullen van hun eigen fake news complot. :rofl:

Hij toont zelf onmiskenbaar aan hoe en op welke manier de bevolking werd voorgelogen en beïnvloedt door de eenzijdige, repetitieve vrt-propaganda tijdens corona door de getuigenis van de gedragspsycholoog die uitlegt hoe de vrt zelf tewerk ging tijdens corona en dat wij állen gezien hebben. :rofl:

Zo, feiten zijn dus onzin als er teveel alternatieve feiten zijn? :roll:
verheyden weet dus al niet wat feiten zijn. :silly:

Hij bewijst zelf de desinformatie door de willekeur en het gebrek aan tegengestelde meningen om wetenschappelijke feiten te onderbouwen.
Dan wordt deborah, een collega van de krant en domme vrt-muts, opgevoerd die wel wil getuigen hoe ze zich schaamt omdat ze in de val trapte van desinformatie op sociale media ipv te luisteren naar de misleiding en het nepnieuws van haar vrt-werkgever.
Blablabla....

De overheid koos inderdaad wie we alleen maar mochten horen, er was geen debat, en censureerde zelfs elk ander en kritisch geluid met de medeplichtigheid van propaganda vrt en co. :roll:
Intussen is de vrt-muts blij dat ze zich heeft laten vaccineren. :rofl:
Hopelijk valt ze niet ook stoemelings en plots dood na haar 5de spuit.

De rest van de reportage is misselijkmakend, te gortig voor woorden na het bekijken van zoveel verdraaiingen, misleidingen, de omschrijving en de bevestiging van het complot waar vrt zelf schuldig aan is maar verwijt aan de waarheidsgetrouwen die de vrt-misleidingen aan de kaak stellen.

Er was twee jaar lang enkel corona nieuws, geen enkele andere berichtgeving dan corona==> eenzijdige, manipulerende, vrt/leugenmedia corona-propaganda beïnvloeding door elke dag de bevolking te bestoken met coronacijfers, coronadoden door invloedrijke complotters met ronkende (pseudo)wetenschappelijke titels zoals von ranzig zodat de bevolking het coronacomplot als waarheid zou zien, geloven en zich vrijwillig zouden laten vaccineren met experimentele en schadelijke vaccins.

En we hebben intussen allemaal precies kunnen zien wat deze gedragspsycholoog beschrijft en hoe vrt ons bedroog, beloog en dagelijks beïnvloedde door eenzijdige corona herhalingen.

En dan doet de nepnews-superverspeider vrt zelfs nog een schepje bovenop om de waarheid als complot pogen te verpakken en mensen, die intussen de waarheid al die tijd al verkondigden en dat intussen uitkomt, nogmaals als complotters te kunnen bestempelen in hun desinformatieve complot aflevering.

De verantwoordelijke reporter tim verheyden en leugen vrt moeten zich diep schamen voor de misleiding van de kijkers die blijkbaar beschouwd worden als domme idioten die de misleiding en complot, dat ie zelf bekent en beschrijft door de getuigenis van de gedragspsycholoog, niet zouden kunnen doorzien. Criminele idioten.

Het is natuurlijk een anekdotisch detail, maar toch...
Telkens ik Tim Verheyden op de VRT zie praten roept zijn mond bij mij de gelijkenis met een knoopsgat op. Ik kan daar geen verklaring voor geven, maar het is sterker dan mijzelf.

Vlad 27 augustus 2023 12:23

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Pandareus (Bericht 10218678)
Want ?

Omdat het staat in een artikel op een extreem-rechtse Vlaamse blog, die gaat tanken bij National Review, een oerconservatief vehikel uit de VS met een paar vreemde snuiters zoals die Andrew McCarthy in de redactie ?

Als men zelfs bij de extreemlinkse wokegazet DS al schoorvoetend moet beginnen toegeven dat de zaak Hunter Biden stinkt ...

"Geleidelijk is de consensus gegroeid dat wat Hunter Biden uitvoerde in Oekraïne niet koosjer was, en zelfs dat die laptop wel degelijk bestaat"


De Bidenfamilie moet wat corruptie betreft niet onder doen voor de Trumps. Integendeel zelfs. Werd Biden niet door de overwegend progressieve pers beschermd hij had er al lang gelegen. Trump is een corrupte zakenman, Biden een corrupt politicus.

Vlad 12 juni 2024 05:27

Hunter Biden, voor van alles veroordeeld behalve voor wat er toe doet : de stinkende zaken in Oekraïne waar ook papa president bij betrokken was, pedofilie en verkrachting ...

Vlad 7 september 2024 08:01

Hunter Biden pleit nu toch schuldig aan belastingontduiking.

Die artikels over wat de man allemaal al uitspookte. Hoe iedereen alle corruptie en regelrechte rotheid probeert toe te dekken, tot zelfs Wokepedia aan toe ...

Erw 9 september 2024 19:25

Dus Fact Checking resultaat is FACT.
En Dadeemelee zèlf geinformeerd. :D
Na Flapuit Joe,
nu ook Flapuit Hunter.
Its in the family.
Ze staken het bij de eerste op de leeftijd, ... :p

Dus onderwerp terug naar oorspronkelijke plek?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 06:21.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be