| De schoofzak |
15 juli 2023 21:25 |
Zoektocht naar fiscaal akkoord blijft moeilijk.
Als na zoveel weekends vergaderen, men niet eens plenair (kuch, die term voor zo'n klein groepje) vergadert in de kern,
dan wordt het wel heeeeeeel triestig.
Heel spijtig. Want de Peet zijn eerste gedacht (plan van 6 miljard) was een stapje in de goede richting.
Nu gaat zijn prutske van 2 miljard mogelijks niet doorkomen.
https://www.standaard.be/cnt/dmf20230715_96075748
Zoektocht naar fiscaal akkoord blijft moeilijk.
Citaat:
Het kernkabinet heeft zaterdag niet plenair vergaderd over de fiscale hervorming en zal dat ook niet meer doen. Dat bevestigen verschillende bronnen rond de onderhandelaars aan het persbureau belga.
blg
Vandaag om 18:44
Sinds vanmorgen vonden verschillende bilaterale gesprekken plaats tussen de regeringspartijen. Maar nooit met alle zeven tegelijkertijd. Normaal gezien zou dat later op zaterdag nog gebeuren, maar die kans is haast onbestaande.
De zoektocht naar een akkoord over de fiscale hervorming is zoals bekend een moeilijke bevalling en dat wordt dus vandaag weer bevestigd.
Het oorspronkelijke voorstel van minister van Financiën Vincent Van Peteghem (CD&V) mikte op een hervorming van 6 miljard euro, maar werd de voorbije weken al teruggeschroefd naar een inspanning van zowat 2 miljard euro. Maar het is duidelijk dat verschillende partijen nog steeds vraagtekens plaatsen bij de operatie.
De luidste kritiek kwam tot nu toe van de MR. De Franstalige liberalen hebben serieuze bedenkingen bij de financiering van de hervorming en willen ook hervormingen op de arbeidsmarkt koppelen aan het plan.
In de loop van de namiddag was even verwarring ontstaan over de vraag of de MR de onderhandeling had verlaten, maar dat werd nadien alweer tegengesproken.
|
|