Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   We moeten internationaal onze tanden wat meer laten zien (https://forum.politics.be/showthread.php?t=270055)

De schoofzak 3 september 2023 21:33

We moeten internationaal onze tanden wat meer laten zien
 
Ik heb met graagte volgend artikel gelezen, en ik vind dat de auteur groot gelijk heeft.
Specifiek voor Rusland, moeten wij hen de totale afkeuring voorhouden. Een 100 procent afbouw van de economische relaties.

titel: Met Noorse vissersbootjes kun je ook een zeeslag tegen Rusland winnen
link: https://www.standaard.be/cnt/dmf2023...BT=43268144455

Citaat:

De manier waarop Noorse vissers de Russische marine deden afdruipen, zou een inspiratie moeten zijn voor ons allen, schrijft Caroline de Gruyter.
Gisteren om 03:00

Caroline de Gruyter

Europa-correspondent, standplaats Brussel.

In ‘Boeiende tijden’ reflecteert ze over de actualiteit van de voorbije week.

Noorse vissers hebben een paar weken geleden een grote militaire oefening gesaboteerd. De Russische marine had ze kort van tevoren aangekondigd, met een aplomb waar burgers in heel Europa iets van kunnen leren. Onze samen?*levingen worden van alle kanten bedreigd en moeten weerbaarder worden, en ons antwoord kan niet alleen uit militaire handleidingen komen. De vissers lieten zien dat je je opponent met simpele, creatieve oplossingen flink op het verkeerde been kunt zetten.

Het ging om een marine-oefening in de Barentszzee, rondom Bereneiland (Bjørnøya), een eenzaam stipje op zee halfweg tussen Spitsbergen en het Noorse vasteland. Tientallen oorlogsschepen, ondersteunende vaartuigen, onderzeeërs en achtduizend matrozen zouden meedoen. De zee daar is relatief schoon en, belangrijk voor de Noorse visindustrie: er zit veel kabeljauw, schelvis en haring. Dus de vissers hadden er de pest in.

Maar ze wisten dat Rusland niets illegaals deed. De Barentszzee hoort tot de Noorse exclusieve economische zone – de Noren beslissen wie er mag vissen – maar ligt buiten de Noorse territoriale wateren. Het valt dus onder internationale wateren. Toen de wereld nog een global village was, maakten weinigen zich druk om dat onderscheid. Nu de geopolitiek terug is en landen als Rusland agressief hun territorium proberen te vergroten, doet het er ineens toe. De oefening was natuurlijk pure pesterij en spierballenvertoon. Noorwegen kon weinig doen toen de Russen deze zomer aankondigden dat ze het hele gebied zouden afsluiten tijdens de oefening omdat er overal projectielen konden rondvliegen. Maar dat was buiten de vissers gerekend.
‘Gebaar van goede wil’

De ene visser na de andere liet op radio en tv weten dat de Noorse auto?*riteiten hen niet hadden gevraagd het gebied te verlaten. Ze konden dus blijven, en dat deden ze ook.

De Russen konden het niet voor?*komen. Volgens het internationale recht (zeerecht) hebben zij niets over Noorse vissers te zeggen en hebben ze de plicht om, als ze door andermans exclusieve economische zone varen, de veiligheid van diens vissers te waarborgen. Dus viel de militaire oefening nogal in het water. 1–0 voor de vissers.

De Noren deden wat Ierse vissers een jaar eerder hadden gedaan. Rusland had een marine-oefening aangekondigd ten zuiden van Ierland (anders dan Noorwegen géén lid van de Navo), en schoof protesten van de Ierse regering van tafel. Waarop de vissersvereniging verklaarde dat haar leden gewoon zouden uitvaren omdat hun families zich het brood niet uit de mond lieten stoten. ‘En we hopen dat de Russische marine de regels om aanvaringen te voorkomen, goed heeft gelezen.’ Zo kregen zij voor elkaar wat hun regering niet was gelukt: de Russische minister van Defensie besloot om ‘als gebaar van goede wil’ de oefening te verplaatsen naar een gebied bú?*ten de exclusieve economische zone.

Maar de vissers vernederden niet alleen de Russische marine. Ze zetten eigenlijk ook de hele, snel uitdijende veiligheids-‘community’ voor schut. Zoals veiligheidsexpert Elisabeth Braw van het American Enterprise Institute vorig jaar schreef, hebben de ‘geleerde dames en heren in de corridors van westerse machten maanden – jaren eigenlijk – de koppen bijeen gestoken om provocaties van Rusland te stoppen. Denktankers zoals ik hebben om dezelfde reden een eindeloze reeks opiniestukken, rapporten en boeken geschreven. Maar we hebben, helaas, glorieus gefaald.’

Braw heeft gelijk. Het Westen moet hard aan zijn eigen veiligheid gaan denken. Niet alleen op militair gebied, maar evengoed op andere terreinen. Dit is een exercitie die de hele samenleving moet omvatten, niet alleen leger, inlichtingendiensten, ministeries en denktanks. Veel bedreigingen die op ons afkomen, zijn hybride. Braw beschrijft er een aantal in haar boek The defender’s dilemma (2022): economische oorlogvoering, cyberaanvallen, afpersing en migranten die geregeld als wapens worden gebruikt. Deze week meldden de kranten dat een westerse zakenbank in opdracht van China westerse bedrijven heeft opgekocht in gevoelige sectoren (die de toezichthouder wellicht had afgewezen als de échte koper bekend was geweest), dat een Duitser van Russische afkomst in de kraag is gevat omdat hij via omwegen militaire onderdelen aan Rusland verkocht, en dat een Russische oorlogscrimineel in Finland is gearresteerd. Dat is waarschijnlijk maar het topje van de ijsberg. Het wordt tijd dat Europese landen hun burgers meer gaan betrekken bij het signaleren van dit soort bedreigingen, en bij het creatief afpoeieren ervan – zoals de Ierse en Noorse vissers deden.
Eén zinnetje

Wat dat betreft kunnen wij van Finland leren, een land dat tijdens de Koude Oorlog een gespannen, ongelijke vrede had met het machtige buurland Rusland. Finland heeft een professioneel leger met reservisten. Maar het heeft ook altijd burgers, lokale over?*heden en bedrijven getraind in zelf?*redzaamheid en overlevingstechnieken – je wist immers nooit wanneer de beer zijn klauwen weer zou gebruiken. In Finland huist ook het Europese Centrum voor Hybride Bedreigingen, dat nu in heel Europa trainingen geeft. De directeur van dit centrum legde laatst uit dat er zelfs juridische oorlogvoering bestaat. ‘Autoritaire staten als Rusland komen met hun eigen interpretatie van internationale verdragen. Ze lichten er één zinnetje uit, zetten het in een andere context en zeggen: “Zie, wij hebben het recht om dit of dat te doen.”’ Op die manier, zei ze, holt president Poetin bijvoorbeeld het zeerecht uit, en de normen die erin vervat zijn. ‘Om ertegen in te gaan, moet je de verdragen goed lezen. Het zaait verwarring in het Westen, omdat mensen toch denken: heeft hij misschien een punt?’

Het is precies waarom de vissers aan het langste eind hebben getrokken: ze wisten wat het zeerecht zegt over hun rechten en bescherming. Met die kennis zetten ze de Russen op hun nummer. Een voorbeeld dat iedereen zou moeten inspireren.

Nr.10 3 september 2023 22:49

Totaal gebrek aan zin voor realiteit.

Dadeemelee 3 september 2023 23:04

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak (Bericht 10229504)
Ik heb met graagte volgend artikel gelezen, en ik vind dat de auteur groot gelijk heeft.
Specifiek voor Rusland, moeten wij hen de totale afkeuring voorhouden. Een 100 procent afbouw van de economische relaties.

titel: Met Noorse vissersbootjes kun je ook een zeeslag tegen Rusland winnen
link: https://www.standaard.be/cnt/dmf2023...BT=43268144455

Dat is allemaal leuk Schoof, maar moeten we zo’n obstructies ook toejuichen als de US, China, Engeland, de Nato,… militaire oefeningen in internationale wateren houden?

Ik ben geen vriend van Poetin, maar ik ben ook geen voorstander van zinloze provocaties.

reservespeler 4 september 2023 05:57

We moeten internationaal meer onze tanden laten zien, dat klopt.
Maar we moeten beginnen binnen Europa.
Europa moet dringend orde op zaken stellen, gisteren heb ik met verbazing gekeken naar de zevende dag.
De oplossingen voor de asielcrisis werden gegeven door CD&V, door het VB en door OVLD.

Jammer genoeg kennen de eerste twee de oplossing, alleen zijn ze met handen en voeten gebonden aan Europa en aan internationale overeenkomsten.

Groen heeft alle realiteitszin verloren, wij, als klein landje, zouden verplicht zijn om iedereen, die hier aankomt, op te vangen. De waanzin.

Boduo 4 september 2023 08:50

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door reservespeler (Bericht 10229563)
We moeten internationaal meer onze tanden laten zien, dat klopt.
Maar we moeten beginnen binnen Europa.
Europa moet dringend orde op zaken stellen, gisteren heb ik met verbazing gekeken naar de zevende dag.
De oplossingen voor de asielcrisis werden gegeven door CD&V, door het VB en door OVLD.

Jammer genoeg kennen de eerste twee de oplossing, alleen zijn ze met handen en voeten gebonden aan Europa en aan internationale overeenkomsten.

Groen heeft alle realiteitszin verloren, wij, als klein landje, zouden verplicht zijn om iedereen, die hier aankomt, op te vangen. De waanzin.

We moeten zoals de Nederlanders & de Noren een aantal F-16's leveren aan Oekraine.

quercus 4 september 2023 09:00

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak (Bericht 10229504)
Ik heb met graagte volgend artikel gelezen, en ik vind dat de auteur groot gelijk heeft.
Specifiek voor Rusland, moeten wij hen de totale afkeuring voorhouden. Een 100 procent afbouw van de economische relaties.

titel: Met Noorse vissersbootjes kun je ook een zeeslag tegen Rusland winnen
link: https://www.standaard.be/cnt/dmf2023...BT=43268144455

Wanneer je geconfronteerd wordt met een agressieve grollende wolf zoals de Russki's mag je vooral niet op je rug gaan liggen zoals dat in een wolvenroedel de gewoonte is. Je moet onmiddellijk lik op stuk geven en duidelijk laten voelen dat je het bully-gedrag niet pikt.

quercus 4 september 2023 09:02

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Nr.10 (Bericht 10229517)
Totaal gebrek aan zin voor realiteit.

Jouw realiteit is de onze niet.

Onzijdig 4 september 2023 09:19

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door reservespeler (Bericht 10229563)
We moeten internationaal meer onze tanden laten zien, dat klopt.
Maar we moeten beginnen binnen Europa.
Europa moet dringend orde op zaken stellen, gisteren heb ik met verbazing gekeken naar de zevende dag.
De oplossingen voor de asielcrisis werden gegeven door CD&V, door het VB en door OVLD.

Jammer genoeg kennen de eerste twee de oplossing, alleen zijn ze met handen en voeten gebonden aan Europa en aan internationale overeenkomsten.

Groen heeft alle realiteitszin verloren, wij, als klein landje, zouden verplicht zijn om iedereen, die hier aankomt, op te vangen. De waanzin.

Heb het ook gezien, Europa is met haar regeltjes op den duur meer een pest dan een zegen.

Zipper 4 september 2023 09:32

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door reservespeler (Bericht 10229563)
We moeten internationaal meer onze tanden laten zien, dat klopt.
Maar we moeten beginnen binnen Europa.
Europa moet dringend orde op zaken stellen, gisteren heb ik met verbazing gekeken naar de zevende dag.
De oplossingen voor de asielcrisis werden gegeven door CD&V, door het VB en door OVLD.

Jammer genoeg kennen de eerste twee de oplossing, alleen zijn ze met handen en voeten gebonden aan Europa en aan internationale overeenkomsten.

Groen heeft alle realiteitszin verloren, wij, als klein landje, zouden verplicht zijn om iedereen, die hier aankomt, op te vangen. De waanzin.

Ik heb het hier al meermaals gezegd, de EU-lidstaten laten zich compleet verlammen door de EU-commissie, die hen die waanzinnige asielregels oplegt.
En als iemand als Orban protesteert, wordt ie weggezet als nazi en/of fascist.

reservespeler 4 september 2023 09:57

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zipper (Bericht 10229697)
Ik heb het hier al meermaals gezegd, de EU-lidstaten laten zich compleet verlammen door de EU-commissie, die hen die waanzinnige asielregels oplegt.
En als iemand als Orban protesteert, wordt ie weggezet als nazi en/of fascist.

Vandaar dat we daarvoor onze tanden moeten laten zien.
Ik hoop dat de Europese kiezers een duidelijke middenvinger opsteken naar Europa met de Europese verkiezingen in 2024.

Het plan "Michel" past helemaal niet in deze strategie.
Wanneer of hoe kunnen we die onbenul duidelijk maken dat Europa reeds groot genoeg is.
Nog meer arme landen er bij nemen zal onze Euro nog meer verzwakken t.o.v. de dollar, waardoor we nog meer euro's mogen neertellen voor grondstoffen, olie en gas.

Dadeemelee 4 september 2023 10:36

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door reservespeler (Bericht 10229563)
We moeten internationaal meer onze tanden laten zien, dat klopt.
Maar we moeten beginnen binnen Europa.
Europa moet dringend orde op zaken stellen, gisteren heb ik met verbazing gekeken naar de zevende dag.
De oplossingen voor de asielcrisis werden gegeven door CD&V, door het VB en door OVLD.

Jammer genoeg kennen de eerste twee de oplossing, alleen zijn ze met handen en voeten gebonden aan Europa en aan internationale overeenkomsten.

Groen heeft alle realiteitszin verloren, wij, als klein landje, zouden verplicht zijn om iedereen, die hier aankomt, op te vangen. De waanzin.

Lap, na 3 posts zijn we van den Rus naar den Makak gesprongen.

patrickve 4 september 2023 10:57

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee (Bericht 10229744)
Lap, na 3 posts zijn we van den Rus naar den Makak gesprongen.

Inderdaad, de Rus moet gewoon kalm gehouden worden, de makak moett weggedaan worden want die maakt alles bij ons kapot he.

De invasie van de Russen is een MOGELIJKHEID die we tegenhouden met succes in Oekraine. De invasie van de makak is een werkelijkheid en maakt hier alles stuk.

Zipper 4 september 2023 11:01

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door patrickve (Bericht 10229765)
Inderdaad, de Rus moet gewoon kalm gehouden worden, de makak moett weggedaan worden want die maakt alles bij ons kapot he.

De invasie van de Russen is een MOGELIJKHEID die we tegenhouden met succes in Oekraine. De invasie van de makak is een werkelijkheid en maakt hier alles stuk.

Meer en meer worden alle Europese grote en middelgrote steden met de dag onveiliger.

patrickve 4 september 2023 11:04

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zipper (Bericht 10229773)
Meer en meer worden alle Europese grote en middelgrote steden met de dag onveiliger.

Bovendien is de "invasie van de Rus" iets dat enkel kan komen van de zotte Vladimir in het Kremlin (of een andere Tsaar). Breng die tot betere gedachten en het probleem is weg. Daarentegen, de invasie van de makak is een algemeen verschijnsel van de invallende bevolking zelf en is NU VOLOP AAN DE GANG.

Jay-P. 4 september 2023 11:44

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee (Bericht 10229744)
Lap, na 3 posts zijn we van den Rus naar den Makak gesprongen.

Vlooien doen dat hè.


reservespeler 4 september 2023 14:39

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Dadeemelee (Bericht 10229744)
Lap, na 3 posts zijn we van den Rus naar den Makak gesprongen.

De titel is toch: "We moeten internationaal meer onze tanden laten zien".
Welnu, alle landen buiten België zijn voor ons internationale landen..
Dat ik u dat nog moet uitleggen ...

Pandareus 4 september 2023 14:44

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door reservespeler (Bericht 10229918)
De titel is toch: "We moeten internationaal meer onze tanden laten zien".
Welnu, alle landen buiten België zijn voor ons internationale landen..
Dat ik u dat nog moet uitleggen ...

Als land internationaal je tanden laten zien heeft niets te zien met de opvangproblematiek van vluchtelingen.

Zipper 4 september 2023 14:45

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Pandareus (Bericht 10229923)
Als land internationaal je tanden laten zien heeft niets te zien met de opvangproblematiek van vluchtelingen.

juist wel, omdat de groten hoop geen echte vluchtelingen zijn.

Pandareus 4 september 2023 15:10

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Zipper (Bericht 10229924)
juist wel, omdat de groten hoop geen echte vluchtelingen zijn.

Schoofzak heeft een interessant thema aangebracht, en in het juiste subforum. Jammer genoeg willen sommigen het verkloten door te gaan jengelen over de makak. Terwijl daar een specifiek subforum voor bestaat.

fox 4 september 2023 15:49

Internationaal uw tanden laten zien met een labbekak als Alexander Decroo aan het roer. Daar zal veel volk naar komen kijken.

https://www.youtube.com/watch?v=llbP1NOA4Po


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:58.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be