Micele |
18 februari 2024 21:03 |
Geplande extra zonne-energie/opslag voor 2024, USA
Zonne-energie en batterijopslag zullen in 2024 ca. 81% van de nieuwe elektriciteitsopwekkingscapaciteit in de VS uitmaken.
Het gaan duidelijk de grootste groeiers worden met +58% zonne-energie en +23% (batterijopslag) respectievelijk in 2024.
Tot 62,8 GW extra zou erbij komen, zie grafiek. Waarvan 50,7 GW zon+batterij.
Zonrijke staten en plaats heeft USA genoeg.
Citaat:
https://www.eia.gov/todayinenergy/detail.php?id=61424


Gegevensbron: Amerikaanse Energy Information Administration, voorlopige maandelijkse inventaris van elektrische generatoren, december 2023
Ontwikkelaars en eigenaren van elektriciteitscentrales zijn van plan om in 2024 62,8 gigawatt (GW) aan nieuwe elektriciteitsopwekkingscapaciteit op nutsschaal toe te voegen, volgens onze laatste voorlopige maandelijkse inventaris van elektrische generatoren. Deze toevoeging zou 55% meer toegevoegde capaciteit betekenen dan de 40,4 GW die in 2023 werd toegevoegd (het hoogste aantal sinds 2003) en wijst op een aanhoudende stijging van de industriële activiteit. We verwachten dat zonne-energie in 2024 het grootste aandeel zal hebben in de nieuwe capaciteit, met 58%, gevolgd door batterijopslag met 23%.
Zonne-energie
We verwachten een recordtoevoeging van zonne-energie op utiliteitsschaal in 2024 als de geplande 36,4 GW aan het elektriciteitsnet wordt toegevoegd. Deze groei zou de toename van 18,4 GW van vorig jaar bijna verdubbelen, wat op zichzelf al een record was voor de jaarlijkse zonne-installatie op nutsschaal in de Verenigde Staten. Nu de gevolgen van de uitdagingen in de toeleveringsketen en de handelsbeperkingen afnemen, blijft zonne-energie de capaciteitsuitbreidingen uit andere energiebronnen overtreffen.
Meer dan de helft van de nieuwe zonnecapaciteit op nutsschaal is gepland voor drie staten: Texas (35%), Californië (10%) en Florida (6%). Buiten deze staten is de Gemini-zonnecentrale in Nevada van plan om in 2024 operationeel te worden. Met een geplande fotovoltaïsche capaciteit van 690 megawatt (MW) en batterijopslag van 380 MW wordt verwacht dat dit het grootste zonne-energieproject in de Verenigde Staten zal zijn. volledig operationeel.
Batterij-opslag
We verwachten ook dat batterijopslag een record zal vestigen voor jaarlijkse capaciteitsuitbreidingen in 2024. We verwachten dat de batterijopslagcapaciteit in de VS in 2024 bijna zal verdubbelen, aangezien ontwikkelaars plannen melden om dit jaar 14,3 GW batterijopslag toe te voegen aan de bestaande 15,5 GW. In 2023 werd 6,4 GW aan nieuwe batterijopslagcapaciteit aan het Amerikaanse elektriciteitsnet toegevoegd, een jaarlijkse stijging van 70%.
Texas, met een verwachte 6,4 GW, en Californië, met een verwachte 5,2 GW, zullen 82% van de nieuwe Amerikaanse batterijopslagcapaciteit voor hun rekening nemen. Ontwikkelaars hebben gepland dat de Menifee Power Bank (460,0 MW) op de locatie van de voormalige aardgasgestookte elektriciteitscentrale van het Inland Empire Energy Center in Riverside, Californië, in 2024 in gebruik zal worden genomen. Met de opkomst van zonne- en windenergie in de Verenigde Staten In de Verenigde Staten blijft de vraag naar batterijopslag toenemen. De Inflation Reduction Act (IRA) heeft ook de ontwikkeling van energieopslag versneld door de introductie van investeringsbelastingkredieten (ITC's) voor zelfstandige opslag. Vóór de IRA kwamen batterijen alleen in aanmerking voor federale belastingvoordelen als ze zich naast zonne-energie bevonden.
Wind
Exploitanten melden dat in 2024 nog eens 8,2 GW aan windcapaciteit in gebruik zal worden genomen. Na de recordtoevoegingen van meer dan 14,0 GW in zowel 2020 als 2021 zijn de toevoegingen aan windcapaciteit de afgelopen twee jaar vertraagd.
Twee grote offshore windparken die dit jaar in bedrijf zullen komen zijn de 800 MW Vineyard Wind 1 voor de kust van Massachusetts en de 130 MW South Fork Wind voor de kust van New York. South Fork Wind, waarvan de ontwikkelaars vorig jaar verwachtten met commerciële activiteiten te beginnen, zal nu naar verwachting in maart 2024 online komen.
Aardgas
Voor 2024 rapporteren ontwikkelaars 2,5 GW aan geplande uitbreidingen van aardgascapaciteit, de minste nieuwe aardgascapaciteit in 25 jaar. Met name zal in 2024 79% van de toegevoegde aardgascapaciteit afkomstig zijn van aardgasturbinecentrales met een eenvoudige cyclus (SCGT). Dit jaar zal de eerste keer sinds 2001 zijn dat capaciteit met een gecombineerde cyclus niet de overheersende aardgasgestookte technologie is. SCGT-elektriciteitscentrales bieden effectieve netondersteuning omdat ze relatief snel kunnen opstarten, opvoeren en afbouwen.
Nucleair
De opstart van de vierde reactor (1,1 GW) in de Georgische kerncentrale Vogtle, oorspronkelijk gepland voor vorig jaar, is verplaatst naar maart 2024. Vogtle Unit 3 werd eind juli vorig jaar commercieel operationeel.
|
|