Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Conventie: Anne Van Lancker heeft getekend! (https://forum.politics.be/showthread.php?t=2719)

Jos Verhulst 9 april 2003 20:10

[size=4]Anne Van Lancker heeft getekend![/size]

De campagne, waarin een referendum over de komende Europese Grondwet wordt geëist in alle lidstaten, werd ondertussen al door 64 van de 105 conventieleden getekend. Dat is een meerderheid! Anne Van Lancker (SP.A) heeft als tweede Belgische en als eerste Vlaamse lid getekend. Anne Van Lancker knoopt daarbij moedig aan bij de bron van de socialistische beweging, die niet enkel algemeen enkelvoudig stemrecht (niet: stemplicht) eiste maar in één adem ook directe democratie vroeg! Het eerst punt van de statuten van de in 1885 opgerichte BWP luidde immers: “Algemeen stemrecht. Rechtstreeksche wetgeving door het volk, dat is: bekrachtiging en initiatief door het volk op wetgevend gebied, geheime en verplichtende stemming. De kiezingen moeten ‘s zondags geschieden”.

[size=4]Proficiat voor al de democratische militanten wiens volgehouden overtuigingswerk tot dit resultaat heeft geleid!![/size]

Zie

http://www.european-referendum.org/convention.html

voor de ondertekende tekst en de lijst van de ondertekenaars...

Natuurlijk zitten in de Conventie ook een machtige groep anti-democraten, waarvan vice-voorzitter Dehaene niet de minste is, zoals uit onderstaande uittreksel uit de FET van 05 04 03 (p.6) blijkt:

De Conventie, de vergadering over de toekomst van de Europese Unie, moet een grondwet opstellen voor de unie. Op de al voorgestelde grondwetsartikelen zijn intussen grote stapels amendementen ingediend. Bovendien wordt de Conventie bedolven onder voorstellen van Conventieleden. Veel van die voorstellen hebben betrekking op de werking van de instellingen.
Zo was er donderdag een gezamenlijk initiatief van vijftig conventieleden om op eenzelfde datum, bijvoorbeeld gelijk met de europese verkiezingen van 2004, een referendum te houden over de nieuwe EU-grondwet. De vice-voorzitter van de Europese Conventie, Jean-Luc Dehaene, was gisteren niet onder de indruk van dat voorstel. "Ik heb een referendum nooit het summum van democratie gevonden. Integendeel", zei hij op een persbriefing na afloop van de conventiezitting.

Knuppel 9 april 2003 21:44

Heb dan daar maar een 'Belg' als vice-voorzitter.
De zoveelste dikke nepdemocraat van mijn voeten! En die moet de CD&V terug aan de macht brengen! :evil:

Anne staat echter vanaf vandaag in mijn wit boekje. :D
Wat een verschil met haar Waalse collega, Di Rupo. :roll:

Supe®Staaf 10 april 2003 07:18

Citaat:

De vice-voorzitter van de Europese Conventie, Jean-Luc Dehaene, was gisteren niet onder de indruk van dat voorstel. "Ik heb een referendum nooit het summum van democratie gevonden. Integendeel", zei hij op een persbriefing na afloop van de conventiezitting.
Bizar, maar ik heb Dehaene met zijn volmachtenregering, zijn verplichte solidariteit, en zijn autoritaire stijl, ook nooit als summum van democratie beschouwd.

Knuppel 10 april 2003 08:09

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Superstaaf®
Citaat:

De vice-voorzitter van de Europese Conventie, Jean-Luc Dehaene, was gisteren niet onder de indruk van dat voorstel. "Ik heb een referendum nooit het summum van democratie gevonden. Integendeel", zei hij op een persbriefing na afloop van de conventiezitting.
Bizar, maar ik heb Dehaene met zijn volmachtenregering, zijn verplichte solidariteit, en zijn autoritaire stijl, ook nooit als summum van democratie beschouwd.

Heb jij iets tegen verplichte solidariteit???
Autoritaire stijl?
Of alleen als al dat fraais van Dehaene komt? :wink:
Dankzij wie geraakte die trouwens aan zijn jobke als vieze voorzitter van de Europese Conventie?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 21:13.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be