De gemuilkorfde |
14 april 2024 09:48 |
Wat gaat de VLD eisen van de Franstaligen in ruil voor Vlaams geld?
Het scenario is simpel.
We weten dat de Franstalige begrotingen (Wallonië en vooral Brussel) een puinhoop zijn.
Die saneren lijkt bijna een onmogelijke opdracht, en door de financieringswet worden de Franstaligen niet meer zo bevoordeeld als vroeger het geval was.
We kennen de Franstaligen, hun 'oplossing' bestaat er bijna altijd in om gewoon geld te vragen/eisen/bedelen van de Vlamingen.
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door BRUZZ over de Brusselse rampzalige begroting
In zijn meerjarenbegroting streeft Gatz naar een begroting in evenwicht tegen 2026, zo merkte het Rekenhof ook nog op. Daar zal structureel één miljard euro voor moeten worden gevonden, in inkomsten of uitgaven. Dat is schier onmogelijk. Het Rekenhof vraagt zich af hoe Brussel daar toe wil komen - iets waar de volgende regering zich over zal moeten buigen.
|
( https://www.bruzz.be/politiek/rekenh...gen-2023-11-16)
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door Alain Mouton in Trends over alle begrotingen van dit land
Maar in Wallonië en de Franse Gemeenschapsregering is de toestand een stuk dramatischer, met schulden die straks oplopen tot 280 procent van de inkomsten. De Franstalige partijen denken te besparen door bevoegdheden tussen deelregeringen te verschuiven. Liever dat dan een nieuwe bedeltocht naar Vlaanderen.
|
( https://trends.knack.be/nieuws/macro...-om-de-centen/)
De VLD zegt nu absoluut tegen 'communautaire avonturen' te zijn.
Wat gaat de VLD dan in ruil eisen voor meer geld?
Of gaan ze het gewoon schenken zonder enige tegenprestatie, gewoon om dit kutland overeind te houden?
De VLD stelt het namelijk graag zo voor dat met N-VA er maandenlang in kastelen gaat onderhandeld worden, en zonder hen, maar met VLD, niet.
Als de Franstaligen echter geld komen vragen/bedelen/eisen, gaan zij dan niet onderhandelen?
Gaan zij zomaar het geld van de hardwerkende Vlamingen cadeau doen?
Wat denken jullie?
Bij uitbreiding mag je het natuurlijk ook hebben over wat andere partijen gaan eisen in ruil voor meer centen aan de Franstaligen.
|