Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Ook voor de CD&V moet het beste nog komen (https://forum.politics.be/showthread.php?t=271987)

Knuppel 26 april 2024 15:34

Ook voor de CD&V moet het beste nog komen
 
Citaat:

In het nieuws: Een interne nota van cd&v lekt, over hoe de partij lokale afdelingen onder druk zet ‘bij de kudde’ te blijven.

De details: Door de nieuwe gemeentewet komen er een golf van kartels en lokale initiatieven op voorhand, terwijl het nationale ‘merk’ cd&v nog op 11,6 procent peilt. Maar de partij wil er nationaal alles aan doen om zo veel mogelijk afdelingen toch onder de eigen vlag en naam te laten opkomen, niet via lokale verbasteringen.

Cd&v dreigt haar lokale afdelingen af, die niet onder nationaal merk opkomen in oktober: "geen doorstorten lidgeld of ondersteuning" en "linken met kabinetten" worden doorgeknipt

“Belangrijkste: we moeten er op zoveel mogelijk plaatsen bij zijn” en ook “in zoveel mogelijk coalities zitten om dan weer door te groeien naar 2030 toe”.
De interne nota van cd&v ‘Diamant, goud, zilver: als sterke cd&v-afdelingen naar oktober ‘24’ laat weinig twijfel over ideologische of inhoudelijke afwegingen voor de christendemocraten. Maar het document, dat lekte naar deze nieuwsbrief, toont tegelijk hoe de partij vanuit de nationale leiding zo veel mogelijk lokale afdelingen in de pas wil laten lopen. In niet mis te verstane bewoordingen wordt de cd&v-afdelingen duidelijk gemaakt wat gebeurt, als ze niet meer onder de cd&v-vlag, of enkel maar gedeeltelijk of met een aangepaste naam opkomen. Wie in ‘Diamant’ komt, en de partijnaam, of bijna-partijnaam gebruikt, zoals cd&v+, krijgt geld vanuit de partij, en er worden “linken met de kabinetten gelegd”, zo belooft men. Afdelingen die slechts gedeeltelijk nog cd&v gebruiken, maar er TeamKoen of een andere partij aan plakken, of met de Lijst Burgemeester komen, zitten in categorie ‘Goud’: wel nog geld, maar geen belofte op ‘linken met de kabinetten’. Afdelingen die niet onder cd&v als merk komen, worden in categorie ‘Zilver’ gedumpt: zij krijgen geen geld, geen ondersteuning van drukwerk of coaches, en “linken met kabinetten” behoort expliciet niet meer tot de beloftes.
Bron: BusinessAM

De tsjeven gaan wel héél ver om geen kiezers te verliezen. Er stemt nog maar 11% voor die dictators.
Dat moesten de fascisten van het BLOK eens durven....

MORPHEUS 26 april 2024 17:30

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel (Bericht 10346431)
Bron: BusinessAM

De tsjeven gaan wel héél ver om geen kiezers te verliezen. Er stemt nog maar 11% voor die dictators.
Dat moesten de fascisten van het BLOK eens durven....

Ik begrijp cdv

Mensen denken dat gemeente verkiezingen niets te maken hebben met Vlaams of federale niveau

Maar gemeentelijk dit is niet de visvijver van een partij
Dit is de kweekvijver van een partij

De kweekvijver voor een opstapje naar het provinciaal niveau
En dan naar het Vlaams niveau

Als talentvolle politiekers gemeentelijk opkomen vanuit een kartel. Dan kleeft de partijnaam daar niet aan

En dan een potentieel Stemkanon de naam cdv opkleven
Daar is werk aan

Beter dat ze opkomen onder de partij

Tenzij dat ze geen ambitie tonen om een doorgroei te maken

Knuppel 26 april 2024 17:39

Vandenbroucke en de broer van Michel hoefden niet eens op een kieslijst te staan om federaal minister te kunnen worden.
.
En maar kappen op de fascisten van het BLOK

daiwa 26 april 2024 19:41

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel (Bericht 10346431)
Bron: BusinessAM

De tsjeven gaan wel héél ver om geen kiezers te verliezen. Er stemt nog maar 11% voor die dictators.
Dat moesten de fascisten van het BLOK eens durven....

Gaan ze de boete van hun ladderzatte burgemeester ook betalen?

Citaat:

Wie in ‘Diamant’ komt, en de partijnaam, of bijna-partijnaam gebruikt, zoals cd&v+, krijgt geld vanuit de partij,
Citaat:

Burgemeester Beveren moet alcoholslot laten installeren na ademtest van 2,3 promille.
https://www.vrt.be/vrtnws/nl/2024/04...n%20600%20euro.

Knuppel 26 april 2024 20:04

In St Truiden was er een rode burgemeester die betrapt werd op dronken rijden, én hij pleegde vluchtmisdrijf.

Citaat:

Burgemeester Ludwig Vandenhove van Sint-Truiden (SP.A) was donderdagavond zo dronken dat hij buiten bewustzijn raakte in een Italiaans restaurant. Hij had drie promille alcohol in zijn bloed.

Vandenhove werd afgevoerd naar de spoeddienst van het Sint-Trudoziekenhuis in Sint-Truiden. Daar werd een alcoholpercentage van drie promille vastgesteld. Dat schrijven Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad.


Veiligheidshalve werd de burgemeester een nacht in het ziekenhuis gehouden, want zijn leverfunctie bleek zwaar verstoord. “Dat gebeurt bij overmatig en regelmatig drankgebruik”, klinkt het in het ziekenhuis.

Vluchtmisdrijf

Vandenhove (52) kwam eerder al in opspraak na alcoholmisbruik. In 2007 pleegde hij vluchtmisdrijf na een ongeval. Hij kreeg toen een rijverbod van twee weken en een boete van 1100 euro.
https://www.knack.be/nieuws/stomdron...in-ziekenhuis/

Citaat:

22 april 2024
Burgemeester van Beveren Marc Van de Vijver (CD&V) heeft van de rechter een alcoholslot en een maand rijverbod opgelegd gekregen nadat hij in dronken toestand een ongeval heeft veroorzaakt. Van de Vijver zegt de boodschap te hebben begrepen: “Sindsdien hanteer ik een nultolerantie.” Tina Van Havere van oppositiepartij Vooruit vindt 2,3 promille alcohol in het bloed wel erg stevig en spreekt van “crimineel gedrag”.
https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20240422_95014784

Over de racistische zattemansklap van de ex-voorzitter van de rooien zullen we maar zwijgen, zeker?

Als het Blokkers waren geweest stond het forum roodgloeiend.

Knuppel 26 april 2024 20:10

De rooien zouden beter zwijgen. Vandenhove had 3promille alcohol in zijn bloed, en zoop zich letterlijk Lazarus.

Knuppel 26 april 2024 20:16

Ludwig Vandenhove was lid van de Politiezone Sint-Truiden-Gingelom- Nieuwerkerken, en bekleedde in 2021 nog altijd liefst 14 mandaten.

Knuppel 26 april 2024 20:19

https://www.cumuleo.be/nl/mandataris...vandenhove.php


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:06.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be