Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Maatschappij en samenleving (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Lege brooddozen op scholen: dikke leugen van links en groen (https://forum.politics.be/showthread.php?t=272043)

De schoofzak 3 mei 2024 10:39

Lege brooddozen op scholen: dikke leugen van links en groen
 
Er komen nieuwe krantenartikelen over de zogezegde lege brooddozen, na een onderzoek van de UGent.
En wat blijkt?
Citaat:

...
‘Slechts’ 0,3 procent lege brooddozen heeft ook onderzoekster Wendy Van Lippevelde, professor aan de UGent enigszins verrast: ...
Ik heb het onderzoek zelf niet gelezen, maar denk wel dat een leerling die zijn brooddoos thuis vergeten is, bij in die resultaten zit.

EEN DIKKE VETTE SOSSEN EN GROENE LEUGEN DUS.

En nu dat uitgekomen is, draaien ze het maar even over de "gezonde inhoud" van die dozen.

Ik hoop dat de pers meer aandacht aan besteed aan die leugen, en vooral dat er wat aandacht voor gaat komen in het parlement.

https://www.hln.be/binnenland/direct...eten~a35b608d/

daiwa 3 mei 2024 11:04

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak (Bericht 10349642)
Er komen nieuwe krantenartikelen over de zogezegde lege brooddozen, na een onderzoek van de UGent.
En wat blijkt?


Ik heb het onderzoek zelf niet gelezen, maar denk wel dat een leerling die zijn brooddoos thuis vergeten is, bij in die resultaten zit.

EEN DIKKE VETTE SOSSEN EN GROENE LEUGEN DUS.

En nu dat uitgekomen is, draaien ze het maar even over de "gezonde inhoud" van die dozen.

Ik hoop dat de pers meer aandacht aan besteed aan die leugen, en vooral dat er wat aandacht voor gaat komen in het parlement.

https://www.hln.be/binnenland/direct...eten~a35b608d/

Inderdaad, dat zag ik gisteren ook in het nieuws.
Vroeger werd er niet geluld over gezond eten, eten wat de pot schaft was het devies en we zijn er ook oud mee geworden.

De schoofzak 3 mei 2024 11:05

Sorry, dubbeldraad:
https://forum.politics.be/showthread...1#post10349657

De gemuilkorfde 3 mei 2024 17:59

Dat is inderdaad wel schandalig, en het toont hoe links schaamteloos leugens kan verspreiden, en de pers daar nooit tegen ingaat.
Hoe lang is het al niet dat we die verhalen horen van die lege brooddozen, die dan verantwoordelijk gesteld worden voor de leerprestaties?
Dat vroeg ik mij dus af, waar het moment was dat we dit voor het eerst hoorden, want dit gaat al vele jaren mee.
Blijkt dat dit verhaal al van in oktober 2013 verspreid wordt.
Vreemd genoeg ook door de VLOR (Vlaamse Onderwijs Raad), die politiek onafhankelijk zou moeten zijn.

https://www.standaard.be/cnt/dmf20131001_00769805

Maar diegene vanuit de politiek die erover begint is Elke Decruyenaere van Groen...

Bijna 11 jaar lang horen we dus met de regelmaat van een klok dat leerlingen met een lege brooddoos naar school komen, en dat dat een groot probleem is, omdat ze dan niet kunnen opletten, wat dan voor mindere leerprestaties zorgt.
En dat nieuws wordt dus 11 jaar lang klakkeloos verspreid, tot men het eens wetenschappelijk onderzoekt, en het een fabeltje blijkt te zijn.

Dat is echt wel een schandaal.

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De Standaard, 2 oktober 2013!!!
De economische crisis treft Vlaanderen, en dat merkt ook het onderwijs. 'Onze scholen blijken nog maar eens de thermometer van de samenleving. En die thermometer slaat vandaag heet uit', waarschuwt de Gentse schepen van Onderwijs Elke Decruynaere (Groen).

Meer en meer Gentse scholen, uit alle onderwijsnetten, zien 's ochtends leerlingen met honger binnenkomen. 'Die kinderen hebben ook geen boterhammen mee voor 's middags, hoogstens een lege lunchbox', zegt Decruynaere.

'De Gentse scholen doen uiteraard wat ze kunnen om deze leerlingen een maaltijd aan te bieden. Leerkrachten hebben zelfs 's middags al zelf soep gekookt. Maar in principe is dat niet hun taak. Scholen zijn er bovendien financieel noch organisatorisch op voorbereid', aldus de Gentse schepen. Decruynaere verwacht nu al dat het Gentse budget om de scholen bij te springen volgend jaar moet worden opgetrokken van 35.000 naar 50.000 euro. Ze zal daarvoor samenwerken met het Gentse OCMW, omdat almaar meer Gentse scholen met het probleem te maken krijgen.

'Het fenomeen breidt zich uit als een olievlek', zegt Esmeralda Verton, de directrice van de multiculturele Gentse stadsschool De Toverberg. 'Onze school moet nu al een tijdje noodgedwongen maaltijden voorschotelen, maar nu komen ook andere scholen voor het eerst voor dit probleem te staan. Vaak tot hun eigen verbazing, terwijl dit simpelweg het gevolg is van de stijgende armoede.'

'Om de situatie meester te blijven, brengen we scholen die nog maar onlangs met dit probleem geconfronteerd worden in contact met scholen die er al meer ervaring mee hebben', zegt schepen Decruynaere. 'Zo kunnen ze nuttige ervaringen uitwisselen. Maar finaal zal de Vlaamse overheid moeten ingrijpen. Scholen en steden kunnen dit niet alleen aan.'

Decruynaere wil het probleem van kinderen met een lege brooddoos niet verengen tot een probleem van nieuwkomers. 'We zien dit ook gebeuren bij kinderen van ouders die al generaties in ons land leven. Ook kinderen van ouders die werken, maar die met het loon geen maand rondkomen.'

Pot choco

Ook de Vlaamse Onderwijsraad (Vlor) maakt zich zorgen. 'Ook wij vangen de signalen op dat opvallend meer kinderen arriveren op school met een lege maag, mee als gevolg van de stijgende armoede', zegt Gerda Bruneel van het Vlaams Verbond van Katholiek Basisonderwijs, tevens lid van de Vlaamse Onderwijsraad.

'Het gevolg is dat je leerkrachten krijgt die 's ochtends met een brood en een pot choco op school arriveren, om die boterhammen aan hun leerlingen uit te delen. Want zo'n leerkracht beseft uiteraard dat een leerling met een hongerige maag nooit met zijn hoofd bij de leerstof kan zijn.'

Volgens Bruneel bereidt de Vlor daarom een advies voor dat stelt dat op school gratis maaltijden aangeboden moeten worden, 'zoals dat in een aantal Scandinavische landen al veel langer het geval is'.

School koopt diepvries

Ook in Antwerpen worden sommige scholen hard getroffen. Zo getuigt in het onderwijstijdschriftKlasse de directie van het Technicum Noord Antwerpen (TNA). De school zag zich genoodzaakt een grote diepvries aan te kopen, zodat er 's middags gratis soep kan worden uitgedeeld, klaargemaakt met groenten die de school onder meer van een voedselbank ontvangt. 'Een school is geen voedselbank', klinkt het nog. 'Maar we doen dit omdat we merkten dat almaar meer leerlingen zonder boterhammen naar school komen.'

Opmerkelijk: tal van scholen willen over de problematiek liever niet getuigen. 'Het ligt gevoelig, omdat je als school meteen de stempel opgedrukt krijgt dat je veel kansarme leerlingen aantrekt', denkt de Gentse schepen Decruynaere.

(bron: https://www.standaard.be/cnt/dmf20131001_00769805)

en advies van de VLOR: https://www.vlor.be/adviezen/advies-...nderen-armoede

Ook interessant om te zien: het nieuws werd voor het eerst verspreid door Groen toen Pascal Smet (Vooruit) nog minister van Onderwijs was.
Groen gebruikte het dus om oppositie te voeren tegen Vooruit die in de Vlaamse regering zat.
Natuurlijk, eens Vooruit niet meer in de Vlaamse regering zat, wat in 2014 al het geval was, konden ze datzelfde dossier gebruiken tegen eerst Hilde Crévits (CD&V), en nadien Ben Weyts (N-VA)...

https://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_...ijs_en_Vorming

Vlad 3 mei 2024 18:48

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak (Bericht 10349659)

drubbeldraad

De schoofzak 4 mei 2024 10:18

Nu de grondwet breed open staat, kan er misschien een artikel in gezet worden over de verplichtingen van de ouders.
Zodanig dat ouders die hun kinderen zonder fret naar 't schoolke sturen, deftig aangepakt kunnen worden.

Mijn ouders leden liever zelf honger, dan mij ooit honger te laten lijden. Niet dat zich dat ooit echt voorgedaan heeft, maar toch blijft het een waarheid.
En idem dito voor mij, naar mijn kinderen toe.

De gemuilkorfde 4 mei 2024 10:39

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak (Bericht 10350172)
Nu de grondwet breed open staat, kan er misschien een artikel in gezet worden over de verplichtingen van de ouders.
Zodanig dat ouders die hun kinderen zonder fret naar 't schoolke sturen, deftig aangepakt kunnen worden.

Mijn ouders leden liever zelf honger, dan mij ooit honger te laten lijden. Niet dat zich dat ooit echt voorgedaan heeft, maar toch blijft het een waarheid.
En idem dito voor mij, naar mijn kinderen toe.

Ik denk dat iedereen met een hart dat zo doet.
Ik denk dat men een indianenverhaal als waarheid verkondigd heeft, en Groen deed dat eerst om in te beuken tegen Vooruit, en eens Vooruit in de oppositie gebruikten ze het om in te beuken tegen CD&V en vooral N-VA.
Natuurlijk, als je een steekproef doet, zal er wel eens eentje tussen zitten met een lege brooddoos.
Wie heeft er overigens nog nooit eens zijn boterhammen/broodje vergeten, om dan op het werk te merken dat het nog thuis op tafel ligt.

Knuppel 4 mei 2024 13:35

In mijn jonge jaren bestonden er niet eens brooddozen. Wij haden s middags anderhalf uur pauze en gingen naar huis om te eten.

Er was kort na de oorlog veel meer armoede dan nu. Daar waren massa's mensen van vreemde origine bij.

Ik heb wel armoe geleden maar geen honger. Witloof en asperges heb ik toen echter nooit gezien. Biefstuk, zalm en scampi's ook niet. Wel varkensgehakt en spek.

Niet één forummer had interesse in mijn ervaringen als kind van die tijd.

https://forum.politics.be/showpost.p...&postcount=203

maddox 4 mei 2024 14:10

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel (Bericht 10350308)
In mijn jonge jaren bestonden er niet eens brooddozen. Wij haden s middags anderhalf uur pauze en gingen naar huis om te eten.

Er was kort na de oorlog veel meer armoede dan nu. Daar waren massa's mensen van vreemde origine bij.

En die moesten ook werken, of er was geen brood op de plank.

Citaat:

Ik heb wel armoe geleden maar geen honger. Witloof en asperges heb ik toen echter nooit gezien. Biefstuk, zalm en scampi's ook niet. Wel varkensgehakt en spek.

Niet één forummer had interesse in mijn ervaringen als kind van die tijd.

https://forum.politics.be/showpost.p...&postcount=203
Dat zijn de soortgelijke verhalen als van mijn moeder, ik kan er weinig aan toe voegen of van ontkennen.
Mijn vader, die had het geluk dat zijn familie een pak armer, maar nog steeds als wat toen gezien werd als "niet arm" door WO2 was gesparteld. Die hadden ook geen last van verse overheden die oorlogsprofiteurs eens gingen uitbenen. Wegens geen ingezetenen van zo'n land.

reservespeler 4 mei 2024 15:54

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel (Bericht 10350308)
In mijn jonge jaren bestonden er niet eens brooddozen. Wij haden s middags anderhalf uur pauze en gingen naar huis om te eten.

Er was kort na de oorlog veel meer armoede dan nu. Daar waren massa's mensen van vreemde origine bij.

Ik heb wel armoe geleden maar geen honger. Witloof en asperges heb ik toen echter nooit gezien. Biefstuk, zalm en scampi's ook niet. Wel varkensgehakt en spek.

Niet één forummer had interesse in mijn ervaringen als kind van die tijd.

https://forum.politics.be/showpost.p...&postcount=203

Ik heb dat toch met volle aandacht gelezen hoor.
Ik herken de verhalen van mensen hier in de buurt, in de put of op het zinkfabriek (Rotem) gaan werken, en daarbij een klein boerderijke er op nahouden om te overleven.
Ik zag ook veel jonge mannen sterven aan longziekte, erbarmelijke toestanden waren dat.
Ik heb aan het sterfbed gezeten van een man (vriend in onze vereniging) die amper 55 jaar was toen ie stierf aan de gevolgen van stoflongen, snakkend naar adem, kermend van de pijn verliet hij het aardse bestaan.

Echt Knuppel, ik vond je verhaal zo volledig en zo herkenbaar, dat ik er niet op wilde reageren.
Sorry dat je het verkeerd interpreteerde.

Knuppel 4 mei 2024 18:56

Vergeet dan ook maar niet dat wij in de barrak van de krijgsgevangenen werden gestopt. Er stond toen geen omheining meer, en er liepen geen bewakers meer rond. De kinderen hoefden maar een grasveld over te steken om aan de gebouwen van de mijn te geraken.

De stenen huizen die op de Lindeman werden gebouwd worden hoofdzakelijk bewoond door mensen van allochtone afkomst.

De Kantonnale Bouwmaatschappij van Beringen nam de huizen die voor de mijnwerkers werden gebouwd, maar waar wij nooit kans op maakten, over. Ze worden hoofdzakelijk bewoond door Turken en Marokkanen. De drugshandel floreert daar.

De tweemaandelijkse markt waar de mensen vroeger naartoe trokken als de mijnwerkers hun loon kregen wordt nu gehouden op het terrein van de mijn van Zolder. De markt heet nu de Turkenmarkt.

Toen mijn (geadopteerde) zus en haar dochtertje een huis wilde huren van de Kantonnale Bouwmaatschappij van Beringen, nu "sociale woningen", woonde al die tijd op de zolder van een Turkse döner kebab zaak. Met een stalen trap naast het huis moest ze naar haar zolder. Cecile had niet bepaald een hoge IQ en was gescheiden van haar man. Ze stond jarenlang op een wachtlijst voor een sociale woning. Ik trok voor haar naar het kantoor van de kantonnale bouwmaatschappij in Beringen om te vragen hoelang mijn zus nog moest wachten op een sociale woning. Er was goed nieuws. Ze stond 8ste op de lijst en was bijna aan de beurt. Een jaar later informeerde ik opnieuw. Ze stond toen 58ste op de lijst.

Cecil geraakte na jarenlang wachten aan een nieuw gebouwd sociaal appartement. Ze werkte op de gemeentelijke groendienst niet ver daar vandaan. Haar dochter bemachtigde een universitair diploma.

vanderzapig 4 mei 2024 22:46

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Knuppel (Bericht 10350308)
Niet één forummer had interesse in mijn ervaringen als kind van die tijd.

https://forum.politics.be/showpost.p...&postcount=203

Knuppel, ik heb dat gisteren met aandacht gelezen.

vanderzapig 4 mei 2024 22:48

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De schoofzak (Bericht 10349642)
EEN DIKKE VETTE SOSSEN EN GROENE LEUGEN DUS.

Een mens vraagt zich af waarover ze zo nog allemaal liegen.

maddox 4 mei 2024 23:02

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door vanderzapig (Bericht 10350466)
Een mens vraagt zich af waarover ze zo nog allemaal liegen.

Het zijn politici....

reservespeler 5 mei 2024 07:01

Op Twitter

M. Katoen





Dat kinderen een maand lang overdag met een lege maag zitten om zich dan ‘s nachts vol te stoppen met zoetigheden; ‘Tof, zouden we allemaal eens moeten meedoen!’. Maar owee als diezelfde kleine een boterham met choco mee neemt naar school; dán staat zijn hele toekomst op het…

3/05/2024, 11:24

reservespeler 5 mei 2024 07:04

Fré



Ik heb 16(!) jaar boterhammen met choco/salami/paté/kaas meegekregen, zoals de meeste van mijn leeftijdsgenoten. Wij konden frisdrank kopen in de school (met geplastificeerde bonnetjes). Ben ik er nu zo slecht aan toe?
hln.be/gezondheid/ond…


2/05/2024, 09:34

reservespeler 5 mei 2024 07:05

Pynaert Pascale



Eerst waren de brooddozen te leeg en nu zijn ze gevuld maar nu zijn de brooddozen te ongezond en vooral ook niet milieubewust .
En zo blijven experts met zulke flauwe kul zichzelf in stand houden . pic.twitter.com/X3p8OrsbDE


2/05/2024, 15:41

reservespeler 5 mei 2024 07:07

Gullieber




Eerst linkse leugens over lege brooddozen + miljoenen die ze voor ht verzonnen probleem wilden vrijmaken

Nu het linkse waanidee dat er groenten in een brooddoos moeten zitten, er zaten NOOIT groenten in een brooddoos

De leugens van Hannelore Goeman
vlaamsparlement.be/nl/actueel/nie… #7dag


2/05/2024, 11:23

Pas op met de Goeman, die heeft precies een vijs los.

Herr Flick 5 mei 2024 07:20

ik vind het wel ironisch dat Schoofzak een toppic start over brooddozen, ...

Binnenkort gaan ze er nog op uitkomen dat al die brooddozen en voercontainers van gerecycleerd plastiek en andere meuk ook niet gezond zijn, en gaan ze de schoolgastjes terug naar t school sturen met ne stok met ne witten bollekes zakdoek aangeknoopt , gelijk in de goeie ouwen tijd, toen de dieren nog spraken en geen stem hadden in de grondwet en iedereen nog gewoon deed.

maddox 5 mei 2024 07:24

Effe denken.... wat kreeg ik mee naar't school. 4 grote (2 dubbele snedes) boterhammen met margarine en beleg.
Een stuk fruit vond ik ook in mijn boekentas.

De kom soep op't middelbaar (maand-abo van 50 bef gedurende die 5 jaar) was meegenomen. (sommige soepen waren prima, andere waren eerder afgekookte gazon) -hmmm, toen al hadden we af en toe wel eens ouders die kwamen eisen dat de soepen voldeden aan hun eisen. Raad eens....

Als jong volwassene die aan't werk ging, mijn moeder zorgde voor de brooddoosvulling, mijn vader maakte zondags een enorme pot soep waar we de hele week een thermos van mee naar 't werk konden nemen. (we hadden ook een enorme diepvries, en de porties werden ingevrozen, en we hadden dus wel afwisseling hoor)

En ja, het gebeurde wel eens dat ik de brooddoos vergat, en een thermos is kwetsbaar.
En dan, alsof een mens geen maaltijd kan overslaan?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:20.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be