Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Buitenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=65)
-   -   Klimaatverandering? Ofwel... (https://forum.politics.be/showthread.php?t=273062)

Karel Martel B 31 oktober 2024 08:35

Klimaatverandering? Ofwel...
 
Ik geeft dit maar even mee:

https://www.wwf.nl/wat-we-doen/actue...e-geschiedenis

Citaat:

De Europese beweging om dammen te verwijderen in Europa groeit. Naar schatting zijn al meer dan 3.500 barrières in Europa verwijderd. Vorig jaar werd in Spanje de 22 meter hoge Yecla de Yeltes dam verwijderd en in Estland loop een project om een aantal dammen te verwijderen dat 3.300 km stroomgebied opent.

Maar ook komen Europese burgers zelf in actie om (kleinere) dammen te verwijderen. Een crowdfundingsactie heeft er al voor gezorgd dat een dam in Engeland is verwijderd en 10 dammen in de Oekraïne snel worden verwijderd.

WWF werkt samen met European Rivers Network, World Fish Migration Foundation, Rewilding Europe en The Rivers Trust aan het verwijderen van dammen in heel Europa. Kijk op damremoval.eu voor meer informatie.

Of lees onze feiten en fabels pagina over het verwijderen van dammen.

Nr.10 31 oktober 2024 15:34

Ten gunste van de trekvissen, zoals de zalm en de paling. Wel een ander subforum he. Meer milieu dit.

Bach 2 november 2024 16:18

'Rewilding' klinkt als 'verarming' als men niet oppast. Industrie trekt weg omwille van dure energie kost. Ook een manier om Europa onder de knoet te houden. Het tot een niveau van zwakkere staten brengen zoals Latijns Amerika. Groen is een van de middelen hiertoe.

maddox 2 november 2024 16:45

Dam verwijdering is al langer bezig.
En ja, sommige vissensoorten zijn er bij mee, en ook rivieren en hun mondingen worden er terug natuurlijker door.

Maar dat daardoor 1 van de weinige redelijk stabiele hernieuwbare energiebronnen mee de vuilbak in gaat, en controle over mogelijke rampen minder gemakkelijk tot onmogelijk wordt is gewoon bijzaak.

Wat zijn nu een paar 100 doden op 8 000 000 000.

Micele 2 november 2024 18:26

Ik lees dat het over relatief kleine niet- onderhouden dammen gaat.

Die oude link heeft het ook over de tot 2020 hoogste of grootste dam van Vezins - die opgeruimd werd - van 36 m hoogte die al een tijdje in onbruik was geraakt, een dam gebouwd in 1920...
Citaat:

https://nl.m.wikipedia.org/wiki/S%C3%A9lune

In de rivier lagen twee waterkrachtcentrales, Vezins en La Roche Qui Boit. De centrales met stuwdammen zijn in gebruik sinds de jaren 1920 en 1930.[2] In de loop der jaren zijn de reservoirs gevuld met sediment, waardoor de opslagcapaciteit is afgenomen en de elektriciteitsproductie gedaald.[2] In de zomer werd in het water vaak giftige blauwalgen aangetroffen met een gevaar voor de volksgezondheid. Om deze redenen heeft de Franse regering in november 2017 officieel ingestemd met het verwijderen van de 36 meter hoge Vezins en 16 meter hoge La Roche Qui Boit-dammen. De sloop van de dammen is in het voorjaar van 2019 gestart.[2] In 2020 was de grootste van de twee, Vezins, gesloopt en de sloop van La Roche Qui Boit wordt in 2022 afgerond.[3]
Die dam heeft dus bijna 100 jaar hydro-electriciteit geleverd, de andere ~90 jaar :
https://damremoval.eu/portfolio/vezi...qui-boit-dams/


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:55.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be