Tamam |
14 december 2024 14:46 |
Joden voor een vrij Palestina
Hier is een lijst van opvallende Joodse en Joods-Amerikaanse activisten die zich uitgesproken inzetten voor de rechten van de Palestijnen, dat ik samengesprokkeld heb:
Norman Finkelstein – Misschien de bekendste , omdat hij nogal fel is in debaten (o.a. op Piers Uncensored). Politicoloog en auteur, bekend om zijn kritiek op het Israëlische beleid en het Amerikaanse buitenlandse beleid in het Midden-Oosten, vooral met betrekking tot Palestina. Hij is een felle criticus van de Israëlische bezetting.
Ilan Pappé – Israëlische historicus en een van de "Nieuwe Historici" die de oprichting van Israël opnieuw onderzocht. Hij pleit voor de rechten van de Palestijnen en heeft uitgebreid geschreven over de Nakba (de verdrijving van Palestijnen in 1948).
Miko Peled – Israëlisch-Amerikaanse activist en auteur van The General's Son. Hij pleit voor een enkele, democratische staat voor Israëliërs en Palestijnen.
Gideon Levy – Israëlische journalist en columnist voor Haaretz. Levy is een uitgesproken criticus van de behandeling van Palestijnen door Israël en de bezetting, waarbij hij vaak de mensenrechtenschendingen in zijn artikelen belicht.
Gabor Maté – Hongaars-Canadese arts en auteur. Maté, een Holocaustoverlevende, spreekt zich uit tegen de behandeling van Palestijnen en trekt parallellen tussen hun situatie en de ervaringen van onderdrukte groepen door de geschiedenis heen. Bezocht Palestina, zoals te zien in de uitstekende docu The Olive Tree Weeps.
Noam Chomsky – Amerikaanse linguïst, filosoof en politiek activist. Chomsky is al lange tijd een criticus van het Amerikaanse en Israëlische beleid ten aanzien van de Palestijnen en pleit voor hun zelfbeschikking.
Max Blumenthal – Amerikaanse journalist en auteur, bekend om zijn werk over het Amerikaanse buitenlands beleid en het Israëlisch-Palestijnse conflict. Zijn boek Goliath: Life and Loathing in Greater Israel bekritiseert het Israëlische beleid en de Israelische maatschappij.
Anna Baltzer – Joods-Amerikaanse auteur en activist, Baltzer werkt met de International Women’s Peace Service, waar ze mensenrechtenschendingen op de Westelijke Jordaanoever documenteert en wereldwijd pleit voor de rechten van Palestijnen.
Rabbi Alissa Wise – Rabbi en activist, Wise heeft gewerkt met Jewish Voice for Peace (JVP), een prominente organisatie die pleit voor de rechten van Palestijnen en de Boycot, Desinvestering en Sancties (BDS) beweging ondersteunt.
Hedy Epstein – Holocaustoverlevende die een mensenrechtenactiviste werd voor Palestijnse zaken. Epstein nam deel aan verschillende protesten en was bekend om haar uitgesproken tegenstand tegen het Israëlische beleid.
Daniel Barenboim – Beroemde dirigent en pianist, Barenboim is een pleitbezorger van vrede in het Midden-Oosten en heeft opgeroepen tot dialoog tussen Israëliërs en Palestijnen, waarbij hij het belang van culturele uitwisselingen en begrip benadrukt.
Marcy Winograd – Voormalig congreskandidaat en activist, Winograd is bekend om haar kritiek op het Amerikaanse beleid in het Midden-Oosten en haar steun voor de rechten van Palestijnen via verschillende platforms, waaronder Jewish Voice for Peace.
Peter Beinart – Politiek commentator en journalist, Beinart heeft uitgebreid geschreven over het Israëlisch-Palestijnse conflict en pleit voor een twee-statenoplossing, waarbij hij vaak de noodzaak benadrukt om de rechten van Palestijnen te erkennen binnen een bredere discussie over Joodse identiteit.
Rebecca Vilkomerson – De voormalige uitvoerend directeur van Jewish Voice for Peace, Vilkomerson heeft een belangrijke rol gespeeld in het pleiten voor de rechten van Palestijnen en het werken tegen de bezetting.
David Shulman – Israëlische geleerde en activist, Shulman is betrokken bij verschillende vredesinitiatieven en heeft mensenrechtenschendingen op de Westelijke Jordaanoever gedocumenteerd. Hij is lid van de groep Ta’ayush, die Joods-Arabische samenwerking bevordert.
Judith Butler – Prominente filosoof en gendertheoreticus, Butler is uitgesproken over de rechten van Palestijnen en is een aanhanger van de BDS-beweging, waarbij zij pleit voor rechtvaardigheid en gelijkheid voor Palestijnen.
Naomi Klein – Canadese auteur en sociaal activist, Klein heeft kritiek geuit op het Israëlische beleid en het Amerikaanse buitenlandse beleid met betrekking tot het Israëlisch-Palestijnse conflict, waarbij zij pleit voor rechtvaardigheid en mensenrechten voor Palestijnen.
Shir Hever – Israëlische econoom en activist, Hever heeft uitgebreid geschreven over de economische implicaties van de Israëlische bezetting en pleit voor de rechten van Palestijnen via verschillende organisaties.
Annie Cohen – Prominente activist in de Joodse gemeenschap, Cohen heeft deelgenomen aan verschillende initiatieven die pleiten voor de rechten van Palestijnen, waarbij zij vaak de gangbare Joodse verhalen over het conflict uitdaagt.
David Rosenberg – Joodse journalist en auteur, Rosenberg heeft zich geconcentreerd op het Israëlisch-Palestijnse conflict en heeft uitgebreid geschreven over de impact van het Israëlische beleid op Palestijnse gemeenschappen.
Voor wie denkt dat anti-zionisme gelijkstaat aan anti-semitisme..
|