Micele |
22 januari 2025 09:56 |
Vers US-Ministerie van Overheidsefficiëntie (DOGE) al 3x aangeklaagd.
Ministerie van Overheidsefficiëntie (DOGE) heeft na de eerste dag al 3 rechtszaken aan zijn been.
Elon Musk grapte al dat het er meer dan 100 gaan worden, en zag het al aankomen. Als iemand ervaring heeft van recente (vertragende) overheidsrechtszaken tegen hem en vooral tegen zijn bedrijven is hij het wel. Zeker vanaf verleden jaar toen hij echt de kant van de Reps koos.
ggl-vertaald
Citaat:
https://www.teslarati.com/doge-hit-t...-takes-stride/
DOGE hit with three lawsuits, but Musk takes it in stride
21 januari 2025
Drie rechtszaken werden aangespannen tegen Elon Musks Department of Government Efficiency (DOGE) direct na de inauguratie van president Donald Trump.
De drie rechtszaken beweerden dat DOGE beschouwd zou moeten worden als een federaal adviescomité. Zo betoogden de rechtszaken dat DOGE niet voldoet aan een FACA-wet uit 1972 die transparantie en evenwichtige standpunten in federale adviescomités vereist.
Juridische gevechten:
- Democracy Forward beschuldigde DOGE ervan een "schaduwoperatie te zijn die wordt geleid door niet-gekozen miljardairs." De linkse juridische belangenbehartigingsorganisatie waarschuwde ook dat DOGE aanbevelingen zou kunnen doen die miljoenen Amerikanen beïnvloeden zonder de juiste transparantie of toezicht, zoals opgemerkt in een Insider-rapport.
- De National Security Counselors waarschuwden voor een gebrek aan diversiteit in gedachten binnen de organisatie. De eisers in de rechtszaak waren de organisatie, evenals advocaten Jerald Lentini en Joshua Erlich, die zich hadden aangemeld voor DOGE maar niet werden benaderd.
- Public Citizen, samen met het State Democracy Defenders Fund en de American Federation of Government Employees, een vakbond die ongeveer 800.000 federale en D.C.-werknemers vertegenwoordigt, beweerde dat DOGE's leden "niet de belangen van gewone Amerikanen vertegenwoordigen."
- De rechtszaken beweerden ook dat DOGE's gebruik van de versleutelde berichten-app Signal voor officiële zaken vragen oproept over hoe open en transparant DOGE echt wil zijn.
Wat ze zeggen:
- "Dit gaat niet over zure druiven. Dit zijn geen mensen die aanklagen omdat ze niet zijn uitgekozen. Dit zijn mensen die aanklagen omdat niemand zoals zij is uitgekozen, en als gevolg daarvan zal er niemand in de kamer zijn om ervoor te zorgen dat DOGE de kritische perspectieven begrijpt die ze zouden bieden," merkte Kel McClanahan van National Security Counselors op.
- Musk, Trump en het juridische team van DOGE hebben nog geen commentaar gegeven op deze beschuldigingen.
- Dat gezegd hebbende, lijkt Elon Musk de juridische klachten op zijn beloop te laten.
- In een bericht op X grapte Musk dat het misschien tijd is om een rechtszaak tegen DOGE te beginnen. Hij grapte ook dat er een kans is dat het aantal rechtszaken tegen DOGE in de driecijferige getallen zal stijgen.
Citaat:
Elon Musk @elonmusk
·
Can someone start a lawsuit counter?
How long until we hit triple digits?
Shibetoshi Nakamoto @BillyM2k
i guess some people just really love government waste
|
|
Kon of kan dat in België ook met ons Ministerie van administratieve vereenvoudiging?
|