Peace |
21 januari 2005 08:22 |
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door de limburgse leeuw
Het kan zijn dat je dat ondemocratisch vindt. Laatst heb ik nog iets geconstateerd dat ik ook heel ondemocratisch vond: ik heb eens een bezoekje gebracht aan het parlement en geconstateerd dat het overgrote deel van de verkozenen die er zetelen bijna allemaal universitaire diploma's hebben, of diploma's van Hogescholen. Daarbij zitten er ook mensen die postjes cumuleren. Ik zag er niemand van de arbeidende klasse.
Mijn conclusie was dat de arbeidersklasse, en dan bedoel ik de meeste mensen die in loonarbeid zijn, dus ook gewone bedienden, beambten enz. naast de industrie-arbeiders en de massa werklozen en sociaal uitgeslotenen, die het nieuwste voorbeeld van 'Verelendung' vormen, daar eigenlijk niet aanwezig is. Wel zitten er wat zgn. linkse volksvertegenwoordigers om de illusie te wekken dat hun belangen vertegenwoordigd zijn. Maar die behoren over het algemeen tot een sociaal beter gesitueerde groep en kunnen zich bijgevolg niet altijd inleven in de werkelijke situatie waarin gewone, minder opvallende mensen leven.
Thema's als splitsingen van kiesdistricten en de mythe van een onafhankelijk Vlaanderen als zijnde een beter land om in te leven raken niet aan de echte belangen van deze tijd. En privatiseringen, herstructureringen, delocaliseringen...banenverlies, werkloosheid en sociale zekerheid, het lijstje van problemen is ellenlang. En de pretentie dat een splitsing van het land en een rivaliteit tussen Walen, Vlamingen, Franstalige Brusselaars, Vlaamse Brusselaars en Brusselse Vlamingen een oplossing zal bieden is een luchtkasteel.
|
Zeer belangrijke thema's van deze tijd zijn inderdaad werkgelegenheid, sociale zekerheid e.d.
De misstanden zijn echter juist ontstaan door een kunstmatig gedrocht als België dat een enorm logge machine is die volledig contra productief werkt.
Enkele denkpistes.
Recht evenredig met de immigratiegolven is de structurele werkloosheid gestegen.
Ondanks dat er in ons land een enorme werkloosheid is, laat men steeds meer arbeiders toe tot ons land.
Wanneer de 11 miljard die nu naar Wallonië vloeien in Vlaanderen zouden investeren, dan zouden met dit geld in Vlaanderen een zeer groot aantal arbeidsplaatsen gecreeerd kunnen worden.
Wanneer alles wat op vlak van infrastructuur zoals Zaventem, van economie, sociale zekerheid e.d. in Vlaanderen zelf beslist konden worden, dan kwamen er heel andere besluiten tot stand en ging de besluitvorming bovendien heel wat sneller. Nu worden veel zaken door Wallonië tegen gehouden die noodzakelijk zijn voor de ontwikkeling van Vlaanderen. Wallonië heeft er echter belang bij om een te grote ontwikkeling van Vlaanderen tegen te houden. Immers wanneer zich Vlaanderen nog beter gaat ontwikkelen, wordt de kloof tussen Wallonië en Vlaanderen nog groter.
De Waalse socialisten halen hun grote succes uit het Vlaamse geld. Hiermee kunnen zij in Wallonië naar believen o.a. postjes bij de overheid uitdelen terwijl die mensen daar totaal overbodig zijn.
Vlaanderen wil versnelt schulden afbetalen, terwijl Wallonië dat niet wil. Schulden kosten de overheid en dus ons als belastingsbetalers enorm veel geld in de vorm van interesten.
Bovenstaand zijn maar enkele van de duizenden tegengestelde belangen tussen Vlaanderen en Wallonië.
|