Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Immigratie en integratie (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Islam discrimineert de vrouw en wij dan? (https://forum.politics.be/showthread.php?t=31925)

Bakkebaard 2 april 2005 21:00

Islam discrimineert de vrouw en wij dan?
 
De laatste dagen worden we dag in dag uit geconfronteerd met beelden van de paus en katholieke mensen die bidden voor de paus.
Een groot deel van ons, de katholieke bevolking dus, aanschouwt de islam als een religie die de vrouw discrimineert. Dat ze een hoofddoek dragen, dat ze geen of minder rechten hebben dan de man. Maar waarom staat er nu niemand bij stil dat bij ons, de katholieken dus, de vrouwen zelfs niet hun kandidatuur mogen stellen voor paus te worden. Zelfs niet voor pater, bisschop,priester of elke "heilige" post dan ook. Geen enkele katholieke persoon dat er maar iets over zegt. Het is volstrekt normaal dat geen enkele vrouw ooit paus zal kunnen worden.
Beetje hypocriet neen. Mensen die afgeven op de islam omdat het de vrouwen discrimineert terwijl we hetzelf doen.

En ohja, kijk eens goed naar de tv beelden voor de anti-hoofddoekers onder ons. Er bestaan veel nonnen en moeder theresa aanhangers die een hoofddoek dragen. Daar dan geen kritiek op neen...

Vlaanderen Boven 2 april 2005 21:05

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Bakkebaard
ons, de katholieke bevolking

Spreek voor jezelf.

Gorefest 2 april 2005 21:41

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Bakkebaard
Beetje hypocriet neen. Mensen die afgeven op de islam omdat het de vrouwen discrimineert terwijl we hetzelf doen.

Sinds wanneer zijn "wij" ineens allemaal katholieken? :mrgreen:
Als de katholieken zich hier extreem gaan opstellen qua religieuze regeltjes gelijk de moslims zullen "wij" daar ook op afgeven hoor, voor Amerikaanse toestanden bedank ik ook wel ;-)

Alvader 2 april 2005 21:52

Je kan de Kerk niet met de Islam vergelijken. De Islam discrimineert op maatschappelijk vlak, de Kerk niet.

slegie 2 april 2005 22:07

Ten eerste wil ik zeggen dat ik mezelf verre van katholiek beschouw, net zoals waarschijnlijk vele anderen hier.

Persoonlijk vind ik alle religies achterhaald en enkel dienen voor de mensen die iets willen hebben om hun geweten te zuiveren of hun barbaarse daden goed te keuren of gewoon schrik hebben om ooit te sterven en hopen op een hemels leven na de dood.
En alhoewel de wetenschap het leven nog niet en waarschijnlijk nooit helemaal zal verklaren is de wetenschap er in geslaagd om ons toch een zeer bedenkenswaardige en zeer kritische kijk te hebben op de religies en hun waarheid.

De Islam kan men misschien wel de meest achterhaalde godsdienst noemen al zijn de fanatiekelingen bij christenen en joden even erg in mijn ogen.
Doordat de religies achterhaald zijn, zijn ze ook niet in staat om te evolueren waarin de positie van de vrouw meer gelijk is en rechtvaardig word.
En de amerikanen schreeuwen het van de daken van de islam dit en dat maar zelf hebben ze ook nog nooit een vrouwelijke president gehad en net zoals heel het westen is er nog veel werk aan de winkel eer vrouwen zich echt als gelijken kunnen noemen met mannen.
Maar dat neemt niet weg dat de islam nog een heel stuk achter ligt en dat we deze relgie niet wensen in onze cultuur en dus verwerpen en verderfelijk vinden voor onze waarden.
Wat de moslims in hun eigen zandbak doen interesseert mij niet veel maar ze moeten niet denken dat zij hier hun achterhaalde religie kunnen gaan opdringen en zeker niet gaan eisen.

Raven 2 april 2005 22:26

Weet iemand de religieuze reden voor besluiering van nonnen?

uwagan 2 april 2005 23:28

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Raven
Weet iemand de religieuze reden voor besluiering van nonnen?

ik heb het alleen in het Engels:

Our Lord said: “If you love Me, keep My commandments” (John 14:15).
“We should always be ready with our bridal veils, waiting for Him and the promised wedding (Apoc. 22:17), following the example of our Blessed Mother Mary, who never appeared before the eyes of men but properly veiled. To those who still think the wearing of the veil is an obsolete custom, remember that ‘Jesus Christ is the same, yesterday today, and forever’” (Heb. 13: 08. (Veil Article, Jackie Freppon).

Erw 3 april 2005 10:55

Soms eens wat politieke incorrectie in de minder populaire krantedelen:
Citaat:

[size=3]Job@-project toont het succes van outplacement aan
Outplacement werkt en daar moet je werk van maken[/size]

Honderd werklozen aan een job helpen via een outplacementtraject: wat niet meer dan een onderdeel van het Ondernemersplan van Job@ was, blijkt nu een zoveelste bewijs voor het feit dat outplacement werkt en meer dan ooit een oplossing kan bieden voor de honderden ontslagen die we jaarlijks moeten verwerken.

Outplacement: het woord klinkt nog uitheems, maar het begrip raakt langzamerhand ingeburgerd. Waar het om gaat, is dat mensen na een ontslag of langdurige werkloosheid begeleid worden bij het vinden van een nieuwe job. "Wat outplacementkantoren vooral doen, is mensen wijzen op het belang van een doordachte sollicitatiestrategie en de juiste sollicitatie-instrumenten", zegt Geert Meesschaert, gedelegeerd bestuurder van ADV Consult en voorzitter van Federgon Outplacement.

Outplacement is geen vreemde eend meer op de arbeidsmarkt. In 1992 werden de verplichtingen van de werkgever, de verbintenissen van het outplacementbureau en de te volgen procedure vastgelegd in collectieve arbeidsovereenkomst (cao) 51. Cao 82 van 10 juli 2002 geeft werknemers die ouder zijn dan 45, het recht op een outplacementtraject, maar die cao blijkt nog onvoldoende te worden toegepast. Het koninklijke besluit van 6 augustus 2004 voorziet in een bijdrage van 1800 euro als een onderneming in herstructurering haar werknemers een outplacement gunt. Het Herplaatsingsfonds financiert alle outplacementtrajecten bij faillissementen van Vlaamse bedrijven.

Ook de politieke wereld erkent het belang van outplacement. Zowel Vlaams minister Vandenbroucke als zijn federale collega Van den Bossche kondigden al initiatieven aan. Federgon Outplacement bindt nu de kat de bel aan en doet een oproep aan de bevoegde ministers om - in navolging van het succes van de diensten- en opleidingscheques - outplacementcheques te lanceren.

Bewijs uit de praktijk
Ondertussen verschijnen her en der onderzoeken om aan te tonen dat outplacement bijzonder efficiënt is. Ook de beoordeling van het outplacementtraject dat Job@ met ADV-consult uitwerkte in het kader van het Job@-ondernemersplan, geeft stof tot nadenken. "We wilden honderd werklozen aan het werk helpen", zegt Meesschaert. "Daarbij waren we vooral op zoek naar langdurig werklozen en moeilijke doelgroepen. Uit een aanbod van bijna tweeduizend kandidaten koos een onafhankelijke jury van hr-managers de 'ergste gevallen'. In totaal kozen we 115 werknemers, waarvan er na 26 weken 87 een job hebben. Dat is 76 percent. Elf zijn er gestopt, twaalf zijn nog werkzoekend, vier van hen volgen een intensieve opleiding en eentje startte als zelfstandige. Het valt op dat in de leeftijdscategorie tussen 35 en 39 jaar het minste succes werd geboekt. Van de tien kandidaten in die categorie hebben er slechts vier een job gevonden. Anderzijds is het weer hoopgevend dat van de 32 deelnemers die ouder zijn dan 45, 26 er vandaag werk hebben."

Tijdens het experiment is ook gebleken waar de pijnpunten liggen. Meesschaert: "In de provincie Antwerpen vinden we de meeste 'stoppers'. Blijkbaar hebben wij daar de denkfout gemaakt om allochtonen op dezelfde manier aan een baan te willen helpen als autochtonen. [size=2]Als je een Marrokaanse man laat begeleiden door een Vlaamse vrouw, krenk je zijn trots. Zo iemand stopt zelf met het traject. Het is ook duidelijk dat voor deze doelgroep nog intensievere en persoonlijkere inspanningen nodig zijn."[/size]

Maar de cijfers liegen er intussen niet om: zeven van de acht startende deelnemers vonden een nieuwe job, zeven van de zestien geselecteerde langdurig werklozen hebben een nieuwe baan en twee van hen zijn nog actief op zoek. Niet alle leed kan gelenigd worden door outplacement, maar een grotere politieke wil kan toch voor een betere werkgelegenheidsgraad zorgen, lijkt ons.

Kort Gezegd
Outplacement staat op de politieke agenda, maar is nog niet ingeburgerd in het bedrijfsleven. Federgon Outplacement ijvert voor de invoering van outplacementcheques. De resultaten van het outplacementproject van Job@ en ADV-Consult lijken het beste bewijs voor het welslagen van dit idee. Van de 115 zorgvuldig geselecteerde 'moeilijk te plaatsen' werklozen vonden er 87 na 26 weken werk.

Stef Swinnen
http://www.jobat.be/assets/includes/...il.asp?ID=5541

Reden stoppen meewerken aan hun eigen tewerkstellingsproject: gekrenkt in eergevoel als een, volgens hun geloof minderwaardige, vrouw daarbij helpt.

Wat bedoelt Meesschaert met "intensievere en persoonlijkere inspanningen"? Assistentie op maat van cultuur, dus enkel maar mannen inschakelen bij allochtonen? Aanpassen van het gastheer aan het gedrag van de gast? Fameuze integratie. :roll:

Wat inzake hun uitkering, moest die vervallen na stoppen meewerking aan tewerkstellingsproject, dan zouden ze toch niet stoppen?
Dus ofwel vinden ze een vrouw zodanig minderwaardig dat ze bereid zijn hun uitkering ervoor op te geven, ofwel blijft de overheid hen die uitkering geven na een door henzelf afgebroken tewerkstellingspoging.
Oei, die allochtonen vegen vierkant hun gat aan een fundamenteel recht dat hier telt...
of
Oei, autochtonen worden gediscrimineerd want ze verliezen hun uitkering wel...

Bakkebaard 3 april 2005 11:02

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Vlaanderen Boven
Spreek voor jezelf.

ah dan kun jij dus ook tegen de katholieken zijn. Want zoals ik zei discrimineren ze ook de vrouw. Is er ook nog 1 bevolkingsgroep dat u dan wel nog kan verdragen?

Erw 3 april 2005 11:49

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Alvader
Je kan de Kerk niet met de Islam vergelijken. De Islam discrimineert op maatschappelijk vlak, de Kerk niet.

Juist.
Bij de Islam wordt de vrouw zelfs als een sterk minderwaardige mens beschouwd. Sommige adepten beschouwen zelfs vee als belangrijker.
Bakkebaard stelt een tent gelijk met een zakdoek en vindt bijgevolg dat iedereen die z'n neus niet wilt snuiten met een tent maar wel met een zakdoek hypocriet is. Rare Bakkebaard. :?

Grellig 3 april 2005 12:17

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Erw
Juist.
Bij de Islam wordt de vrouw zelfs als een sterk minderwaardige mens beschouwd. Sommige adepten beschouwen zelfs vee als belangrijker.

Idd,ik heb pas een boek gelezen over de nomaden in het midden-oosten.Daar stellen ze het zo:

eerst kom de ezel en kameel

dan komen de kinderen

en dan komt de vrouw,dient enkel als voorplantingswezen en waterdrager.

En dit zit in de genen ingebakken,vrouwen leggen zich hier bij neer,stellen er zich geen vragen bij.

Wreker 3 april 2005 12:53

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Raven
Weet iemand de religieuze reden voor besluiering van nonnen?

Volgens mijn tante nonnetje was dat kledij die in de tijd van het ontstaan van de kloosters mode was.

Nu dragen de nog resterende nonnen hier bijna geen uniformen meer en zeker de kapjes zijn bijna onzichtbaar geworden in het straatbeeld.



Trouwens: Jezus heeft nooit iets gezegd over sluiers. Integendeel. Jezus was een groot tegenstander van leeg vormelijk religieus gedoe.

peace in the world 3 april 2005 13:04

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Alvader
Je kan de Kerk niet met de Islam vergelijken. De Islam discrimineert op maatschappelijk vlak, de Kerk niet.

Door het beleid van de Kerk zijn :

MILJOENEN mensen in de wereld gestorven omdat ze geen voorbehoedsmiddelen mogen gebruiken.

Wordt de vrouw nog steeds als minderwaardig beschouwt ( door Eva uit het paradijs, apostelen waren geen mannen, vrouwen mogen geen bisschop worden en zo van die flauwe kul ). De vrouw wordt NET zoals in de Islam minderwaardigt maar dan op een andere wijze.

Vele conflicten ontstaan op basis van geloof. Uitroeiing van de katharen, uitroeiing van de protestanten, uitsluiten van de Joodse gemeenschap ( omdat zij Jezus vermoord hebben ), lokale conflicten in Afrika waar men ter ere van het Kathilicisme strijd, enz. ...

Denk daar maar eens aan ...
Trouwens ... de Islam is een mooie godsdienst die VERKEERD wordt gëinterpreteerd door Islamextremisten zoals dit ook voor de Bijbel gebeurde door conservatieve Katholieken. DE HOOFBOODSCHAP VAN DE ISLAM IS : BEMIN DE ANDEREN ZOALS OOK JIJ JEZELF BEMINT !!!

circe 3 april 2005 13:31

Citaat:

DE HOOFBOODSCHAP VAN DE ISLAM IS : BEMIN DE ANDEREN ZOALS OOK JIJ JEZELF BEMINT !!!
De hoofdboodschap van de islam is: ONDERWERP uzelf.

Als je iets van "beminnen" erbij wil hebben, dan geldt dat enkel voor moslims onderling.
Moslims mogen zelfs geen vriendschapsbanden aanknopen met andersgelovigen! Remember?

peace in the world 3 april 2005 13:37

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door circe
De hoofdboodschap van de islam is: ONDERWERP uzelf.

Als je iets van "beminnen" erbij wil hebben, dan geldt dat enkel voor moslims onderling.
Moslims mogen zelfs geen vriendschapsbanden aanknopen met andersgelovigen! Remember?

Dat heeft men veel later gezegd !!!! REMEBER ?
IN DE KORAN STAAT dat Mohamed heeft gezegd: Bemin anderen zoals ook jij jezelf bemind .... er staat niets over: bemin andre moslims zoals ook jijzelf een moslim bemint ...

Raven 3 april 2005 14:41

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Wreker
Volgens mijn tante nonnetje was dat kledij die in de tijd van het ontstaan van de kloosters mode was.

Nu dragen de nog resterende nonnen hier bijna geen uniformen meer en zeker de kapjes zijn bijna onzichtbaar geworden in het straatbeeld.



Trouwens: Jezus heeft nooit iets gezegd over sluiers. Integendeel. Jezus was een groot tegenstander van leeg vormelijk religieus gedoe.

Eigenlijk een beetje hetzelfde waarom paterkes een bruine gewij dragen met een koord rond hun middel.

Raven 3 april 2005 14:55

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door peace in the world
Door het beleid van de Kerk zijn :

MILJOENEN mensen in de wereld gestorven omdat ze geen voorbehoedsmiddelen mogen gebruiken.

Wordt de vrouw nog steeds als minderwaardig beschouwt ( door Eva uit het paradijs, apostelen waren geen mannen, vrouwen mogen geen bisschop worden en zo van die flauwe kul ). De vrouw wordt NET zoals in de Islam minderwaardigt maar dan op een andere wijze.

De Islam betekende een fameuze vooruitgang van de positie van de vrouw, als we vergelijken met de pre-Islamitische periode op het Arabische schiereiland.

Nouja, "vanuit een zeker standpunt", ben ik eerlijkheidshalve verplicht erbij te vermelden. Voor de Islam had de vrouw een KEUZE met wie ze wilde "een verband" (lees: vroegere huwelijk) aan gaan. Er bestond niet zoeits als eremoord, dood wegens het niet respecteren van hijab, enz.... Over't algemeen waren vrouwen immers polygaam. Een nadeel van de woestijnvolkeren was dat vrouwen weinig erkenning kregen voor hun huishoudelijke taken en totaal afhankelijk was van haar mannen voor bezit, voedsel, enz...

De Islam heeft dit sterk veranderd. In Islam werd polygamie voor vrouwen taboe, kregen vrouwen voor het eerst recht op eigen bezit, eigen mening, erkenning.... Maar echter wel maar de helft van dat van een man. Dat is zeer fundamenteel in Islam, en de profeet heeft hier veel toespelingen op gedaan. (vrouwen zijn vervormingen van de duivel, vrouwen zijn inferieur in intelligentie & religie, vrouwen zijn zwakker dan mannen, enz... enz....). Hoewel de Islam de vrouw erkenning heeft gegeven, het heeft veel vrijheden (zeker seksuele) totaal aan banden gelegd.



Citaat:

Denk daar maar eens aan ...
Trouwens ... de Islam is een mooie godsdienst die VERKEERD wordt gëinterpreteerd door Islamextremisten zoals dit ook voor de Bijbel gebeurde door conservatieve Katholieken. DE HOOFBOODSCHAP VAN DE ISLAM IS : BEMIN DE ANDEREN ZOALS OOK JIJ JEZELF BEMINT !!!
Islam is idd een zeer mooie godsdienst, maar ik ga je hoofdboodschap toch moeten aanpassen. De hoofdboodschap van de Islam is: "Leven voor Allah, sterf voor de vrijheid van je mede-moslims"

Raven 3 april 2005 14:58

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door peace in the world
Dat heeft men veel later gezegd !!!! REMEBER ?

Islam is arabisch voor overgave, en het heeft nooit anders geheten :D


Citaat:

IN DE KORAN STAAT dat Mohamed heeft gezegd: Bemin anderen zoals ook jij jezelf bemind .... er staat niets over: bemin andre moslims zoals ook jijzelf een moslim bemint ...
SHAKIR: O you who believe! do not take the unbelievers for friends rather than the believers

http://www.usc.edu/dept/MSA/quran/004.qmt.html#004.144

circe 3 april 2005 15:19

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door raven
De Islam betekende een fameuze vooruitgang van de positie van de vrouw, als we vergelijken met de pre-Islamitische periode op het Arabische schiereiland.

Raven, daarover verschillen de meningen. Zelfs in de hadith wordt melding gemaakt van andere stammen (nog niet geislamitiseerd) waar de vrouwen volgens de moslims veel te veel te zeggen hadden. Sommige moslimvrouwen namen de (veel vrijere) gebruiken van hun sexegenoten over, maar daar werd door de profeet netjes een stokje voor gestoken.

Als men bedenkt dat de eerste vrouw van mohammed een rijke weduwe was die een volledig bedrijf runde (inclusief mannelijke ondergeschikten, waaronder mohammed) dan kan je moeilijk blijven beweren dat vrouwen in de pre-islamitische tijd helemaal niets te zeggen hadden.

peace in the world 3 april 2005 16:18

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Raven
SHAKIR: O you who believe! do not take the unbelievers for friends rather than the believers

http://www.usc.edu/dept/MSA/quran/004.qmt.html#004.144

das weer een extremist die de Koran ' gebruikt'


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:36.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be