Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Immigratie en integratie (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Stevaert en zijn allochtone bejaardenverzorgster (https://forum.politics.be/showthread.php?t=32345)

circe 17 april 2005 08:49

Stevaert en zijn allochtone bejaardenverzorgster
 
Was het niet Steve Stevaert die ons verwittigde dat we op "latere" leeftijd door allochtonen zouden worden verzorgd?

Citaat:

Oplopende spanning in verpleeghuis door pestende, spugende en knijpende allochtone verzorgers - NRC 16 Apr 2005

In verpleeghuizen groeit de spanning tussen patiƫnten en allochtone personeelsleden die steeds vaker worden geconfronteerd met discriminatie.Af en toe verloren personeelsleden hun geduld. Zij reageerden met pesten, knijpen, spugen en verbale intimidatie.
Staatssecretaris Ross erkent het probleem. ,,Het is een feit dat, zeker in stedelijke gebieden, het aantal witte verzorgenden afneemt'', zegt ze. ,,Gekleurde medewerkers gaan op een andere manier om met oude, zieke of demente patiƫnten dan hun witte collega's en dat leidt over en weer tot misverstanden en ergernis.''

Dit blijkt uit onderzoek van Anne-Mei The, die als jurist en cultureel antropoloog is verbonden aan de vakgroep sociale geneeskunde van het VU medisch centrum. De onderzoeker liep twee jaar lang drie dagen per week mee op een verpleegafdeling met dementerenden in de Randstad. Haar boek In de Wachtkamer van de dood wordt dinsdag aan staatssecretaris Ross van Volksgezondheid aangeboden.

De leiding van het verpleeghuis waar The meeliep, negeerde de culturele conflicten, terwijl het personeel nadrukkelijk behoefte heeft aan erkenning en scholing. Af en toe verloren personeelsleden hun geduld. Zij reageerden met pesten, knijpen, spugen en verbale intimidatie. In tien jaar tijd is het aantal verzorgenden in een verpleeghuis gehalveerd. Het niveau van hun opleiding is sterk gedaald, terwijl zij steeds meer taken krijgen.

Onder het personeel trof de antropologe opvallend veel Surinaamse, creoolse alleenstaande moeders die twee banen tegelijk hebben. Zij werken in hun vrije tijd, weekeinden en nachten in de thuiszorg of een ander verpleeghuis. Tegelijkertijd zeggen ze ook dat zij zelf hun moeder nooit in een verpleeghuis zouden onderbrengen - ,,dat doen alleen slechte dochters''.



Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 22:44.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be