Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Maatschappij en samenleving (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=10)
-   -   1.375 euro boete voor racistische uitlatingen (https://forum.politics.be/showthread.php?t=33824)

ray 10 mei 2005 11:54

1.375 euro boete voor racistische uitlatingen
 
Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De Standaard

GENT - De Gentse correctionele rechtbank heeft een man veroordeeld tot een boete van 1.375 euro omdat hij zich racistisch had uitgelaten tegenover twee allochtonen. De rechtbank oordeelde dat de man met zijn uitspraken had aangezet tot discriminatie.

De feiten vonden plaats in de aanloop naar de regionale verkiezingen van 2004. De man, een Vlaams Belang-lid, sprak in een bar openlijk over zijn politieke voorkeuren. Toen de uitbater van de bar hem vroeg daarmee op te houden, omdat een van de diensters Marokkaanse was, ging de man daar niet op in, maar verhief hij zijn stem.

Daarop gingen het meisje en haar moeder, die ook in de zaak was, met de man een verhitte discussie aan. In die ruzie gebruikte de man de term ’vuile Turk’. Toen hij vertrok wenste de oudste vrouw hem een ongeluk toe, waarop de man antwoordde: ,,Als ik iemand omver rij, zal het iemand van uw ras zijn."

De dienster en haar moeder dienden tegen de man klacht in op basis van de antiracismewet. Drie collega’s-diensters van de dochter hadden het incident bijgewoond en steunden de klacht met hun getuigenverklaring.

Omdat de uitspraken in het openbaar waren gebeurd, achtte de rechtbank de man schuldig aan het aanzetten tot discriminatie. Voor de rechtbank kreeg de man het voorstel om een werkstraf uit te voeren tussen allochtonen, maar dat weigerde hij.

De man werd veroordeeld tot een boete van 1.375 euro. Bovendien moet hij de twee vrouwen elk een schadevergoeding betalen van 500 euro. De advocaat van de man overweegt in beroep te gaan.

Dat kan ik alleen maar aanmoedigen. Zulke racisten moeten geweerd worden. Een werkstraf zou volgens mij toch wel een goede straf geweest zijn voor hem in de hoop dat hij zou sensibiliseren...

Eternity 10 mei 2005 12:41

dubbel

Mambo 10 mei 2005 16:35

Zeker in beroep gaan, zelfs in casatie. Als je al je mening niet moogt zeggen? Luister eens naar de racistjes in molenbeek wat die allemaal aan ons wensen.
En die boete weeral ferm overdreven. Bloedgeld noem ik dat!

Paulus 10 mei 2005 17:01

Als het klopt wat er staat, dan is dat inderdaad racisme en is de straf volkomen terecht.

Paulus.

De schoofzak 10 mei 2005 17:22

Eenderwie die een ander mens bedreigt met hem omver te rijden, zou een 'maatschappelijk relevante terechtwijzing' mogen krijgen.
Maar blijkbaar had dat vrouwmens hem een ongeluk toegewenst ... , dat is al evenmin proper. Zelfs niet als de kaffeebaas hem al gezegd had van zijn muil te houden.

Enfin, den boelzoeker heeft het spek aan ... en dat is altijd beter dan dat den boelzoeker zijn gangen maar kan gaan.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 17:42.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be