Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Superboetes afgeschaft (https://forum.politics.be/showthread.php?t=34268)

Brugge Veilig en Leefbaar 16 mei 2005 23:02

Superboetes afgeschaft
 
Superboetes afgeschaft

JAN SEGERS - Het Laatste Nieuws
BRUSSEL — Op 1 oktober van dit jaar verdwijnen de gehate superboetes voor verkeersovertredingen.

de gehate superboetes voor verkeersovertredingen.

De nieuwe verkeerswet van minister Landuyt (SP.A) is streng voor wie zich als een gek op de weg gedraagt, maar veel milder voor wie lichte overtredingen begaat zonder andere weggebruikers in gevaar te brengen. Door de boetes te verlagen en de pakkans te verhogen wil Landuyt het aantal verkeersslachtoffers verder doen dalen.

De loodzware sancties voor relatief onschuldige overtredingen zorgden vanaf dag één voor onbegrip en ergernis. Boetes van 150 euro voor een fout geparkeerde of niet afgesloten wagen werden als een pesterij en een aanslag op het gezinsbudget ervaren, boetes van 150 euro voor wie met 132 km/u over de snel-weg reed als onredelijk hoog.

Vanaf oktober riskeer je voor diezelfde overtredingen nog slechts 50, respectievelijk 60 euro te moeten betalen.

In de nieuwe wet stijgen de boetes voor snelheidsovertredingen kilometer per kilometer. Voor de andere verkeersinbreuken geldt het principe: hoe groter he gevaar voor andere weggebruikers, hoe hoger de boete. «We hebben gestreefd naar een aanpak die logisch is en op begrip van de bevolking kan rekenen», zegt minister Landuyt (SP.A). Dat lijkt gelukt te zijn. Zelfs Jean-Marie Dedecker (VLD) vindt de nieuwe boetes «aanvaardbaar».


Goed nieuws mag hier blijkbaar niet verschijnen ? :-P

voicelesscharlie 16 mei 2005 23:15

Allé,ze willen een beetje compensatie voor al de bulshitt die ze de laatste tijd hebben uitgekraamd.

Brugge Veilig en Leefbaar 17 mei 2005 08:11

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door voicelesscharlie
Allé,ze willen een beetje compensatie voor al de bulshitt die ze de laatste tijd hebben uitgekraamd.

Bwa, er zijn voordelen aan. Het "volk" heeft toch eventjes nagedacht over gangbare verkeersregels... :-P

wadisdervan 17 mei 2005 09:12

En ik maar denken dat die 1ste verkeerswet het beste was wat we ooit gehad hebben....
ondertussen is ze al meer aangepast dan wat anders....

maar allez uiteindelijk lijkt het al iets beter...

Chipie 17 mei 2005 17:32

Hadden Anciaux en Landuyt op dit forum de argumenten van de tegenstanders van de superboetes gelezen, dan had men al lang hetzelfde resultaat gehad...

Tja, de gewijzigde wet moet wel een kaakslag zijn voor de pietjes en mietjes van deze wereld...;-)

Hans1 17 mei 2005 17:39

Eindelijk eens een regeling in concertatie met de betrokkenen... Na de niet-splitsing van BHV is dit het tweede goede nieuws in een week.:-D

Midas 17 mei 2005 19:32

Dit is het zoveelste bewijs van de definitie van de Belgische politiek
zoals die onlangs geponeerd werd door een 'rechtvaardige' rechter


BELGISCHE POLITICI

POLITICI DIE PROBLEMEN PROBEREN OP TE LOSSEN

DIE ZE ZELF VEROORZAAKT HEBBEN



:belgievl:

leeuwenhart 17 mei 2005 23:36

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Hans1
Eindelijk eens een regeling in concertatie met de betrokkenen... Na de niet-splitsing van BHV is dit het tweede goede nieuws in een week.:-D

het kleinste kind wist dat de huidige verkeerswetwijziging niet deugde, en berust was op een sociaal onaanvaardbare wet.

leeuwenhart 17 mei 2005 23:37

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Midas
Dit is het zoveelste bewijs van de definitie van de Belgische politiek
zoals die onlangs geponeerd werd door een 'rechtvaardige' rechter


BELGISCHE POLITICI

POLITICI DIE PROBLEMEN PROBEREN OP TE LOSSEN

DIE ZE ZELF VEROORZAAKT HEBBEN



:belgievl:

meschien eens op wijzen dat landuyt een Vlaming is?

Shizie 18 mei 2005 08:57

nu nog zorgen dat de Walen ook beboet worden :D

Het Skill Effect 18 mei 2005 09:08

Ge moet al een boete betale als ge uw deur vergeet te sluiten. :roll:

Waar zijn ze mee bezig?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:54.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be