Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Over koetjes en kalfjes... (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Kinderpornojager pas volgend voorjaar voor strafrechter (https://forum.politics.be/showthread.php?t=37214)

werkgroep morkhoven 19 juli 2005 13:04

Kinderpornojager pas volgend voorjaar voor strafrechter
 
'Kinderpornojager pas volgend voorjaar voor strafrechter' schreef de Antwerpse gerechtsjournalist Jan Heuvelmans in 2003 over het proces tegen Morkhoven-activist Marcel Vervloesem.

Intussen is het juli 2005 geworden en het Gerecht van Turnhout dat op 14 februari 2005 besliste om Marcel Vervloesem en al zijn aanklagers aan een leugendetectortest te onderwerpen, is er enkel in geslaagd om Marcel Vervloesem deze leugendetectortest te laten ondergaan terwijl de rechtszaak in september 2005 (na het gerechtelijk verlof) wordt voortgezet.

Ook van de identificering van de kinderen die op de tienduizenden foto's van de cd-roms van het kinderpornonetwerk Zandvoort staan (volgens een rapport van de federale politie gaat het om 88.539 foto's) heeft het gerecht van Turnhout geen werk gemaakt.

De tientallen criminelen die men kinderen en zelfs babys ziet verkrachten + de producenten en afnemers werden nooit opgespoord en vervolgd.
Volgens Jan Heuvelmans en het Het gerecht van Turnhout ging het immers alleen om 'enkele kinderpornofoto's die rondgestuurd werden'.

Maar ja, het was ook Jan Heuvelmans die in 2003 schreef: 'Justitie denkt nu zoveel geloofwaardige verklaringen en bewijs te hebben, dat zij een rechtszaak tegen de ooit zo strijdbare Vervloesem aandurft. De Werkgroep Morkhoven leidt inmiddels al enkele jaren een slapend bestaan.'

Jan Boeykens
Werkgroep Morkhoven
(http://groups.msn.com/WerkgroepMorkhoven) :-D

Kim 15 november 2006 13:01

Ondertussen is er een uitspraak gekomen:

Vervloesem krijgt vijf jaar voor kindermisbruik

TURNHOUT - De correctionele rechtbank in Turnhout heeft Marcel Vervloesem vanmorgen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar, waarvan drie jaar effectief en twee met uitstel. Hij is schuldig aan kindermisbruik.

Vervloesem stond terecht op beschuldiging van misbruik van negen minderjarigen tussen 1994 en 1996 en drie andere jongeren in de zomer van 2005. De eerste klachten dateren al uit de zomer 1998. Behalve voor kindermisbruik staat Vervloesem ook nog terecht voor bezit van kinderporno, oplichting en schriftvervalsing.

Uiteindelijk werd hij schuldig bevonden in de drie dossiers uit 2005. Het gaat om verkrachting en aanranding van de eerbaarheid van minderjarigen, oplichting, inbreuken op de privacy en het bezit van kinderporno.

Voorzitter François Caers van de rechtbank was niet mals voor de veroordeelde. ,,Marcel Vervloesem was actief in de strijd tegen kinderpornonetwerken. Hij trok de aandacht naar zich toe via de media en net op dat moment pleegde hij zelf feiten van kindermisbruik.''

Caers haalde in zijn argumentatie ook de resultaten van forensisch onderzoek aan. Daaruit bleek dat Vervloesem een hoog risico op seksueel afwijkend gedrag vertoont.

Volgens de rechtbankvoorziyter heeft Vervloesem nood aan privacy, ter bescherming van zichzelf èn van de maatschappij. Hij moet ook psychologische begeleiding volgen en, opmerkelijk, het contact met de media schuwen. Daarnaast is hjij ook zijn burgerrechten voor vijf jaar kwijt.

Marcel Vervloesem legt zich niet neer bij het vonnis en gaat in beroep. De rechtzaak behandelde in totaal twaalf dossiers. Voor negen oudere dossiers werd hij vrijgesproken op basis van twijfel of verjaring. ,,Nochtans heeft de pers me voor die gevallen jarenlang verguisd'', zegt Vervloesem.

Hij blijft erbij dat hij ook in de drie recente dossiers, waarvoor hij vandaag veroordeeld werd, recht in zijn schoenen staat. Vervloesem gaf al aan in beroep te gaan.

http://www.standaard.be/Artikel/Deta...MF15112006_021

Derk de Tweede 15 november 2006 13:40

Hoort dit niet bij Maatschappelijke Discussies?
Of is dit een geintje?

Kaffer 15 november 2006 18:39

En waarom is de werkgroep nu opnieuw toegelaten ?

Net na de uitspraak ?

Werd het persverbod ook hier toegepast zoals ik eerder veronderstelde ?

Starkan 15 november 2006 19:30

begintopic dateert van vorig jaar ;)


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:45.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be