despeRRado |
30 juli 2005 12:49 |
Koninklijke familie in slecht daglicht
Vandaag op de voorpagina van Het Belang van Limburg: Fabiola vernederd en verbitterd omdat ze moederziel alleen naar de herdenkingsmis voor Boudewijn kan gaan. De andere leden van de familie sturen immers hun kat. Voorts worden in dat artikel de jarenlange vetes tussen Paola en Fabiola en tussen Laurent en Fabiola nog eens uit de doeken gegaan en wordt verondersteld dat Fabiola er kapot van is dat er nooit een procedure tot zaligverklaring van Boudewijn is opgestart door het Vaticaan.
Dat artikeltje, dat vervolgt op de derde bladzijde, is in feite riooljournalistiek, maar geeft toch een ontluisterend beeld van de Saxen-Coburgs. Achter de officiƫle familieportretten schuilt een poel van achterbaksheid, hypocrisie, nijd, jaloezie en regelrechte haat. Dat de BUB'ers opkijken naar die familie is mij dus een compleet raadsel.
Maatschappelijk gezien komt de voorbeeldfunctie van Laken nog maar eens in het gedrang; Delphinegate is lang niet het enige schandvlekje op het blazoen van de koninklijke familie. Dus maar beter afschaffen, die handel ? Want als de koninklijke familie als doelstelling heeft om een (zwaar gesubsidieerde) morele lichtbaken te zijn voor de plebsfamilies in dit land, schiet ze zwaar te kort.
Bovendien is het bijzonder straf dat Fabiola blijkbaar geen officiƫle taken meer mag vervullen zoals het bezoeken van caritatieve instellingen.
(Bewust niet gepost onder communautaire of partij-discussies.)
|