Mitgard |
27 september 2005 17:42 |
ZwartOfWit uit de ether!
27.09.2005 16.00u - De Russische overheid heeft het radioprogramma ZwartOfWit van Jurgen Verstrepen uit de ether gehaald. Technisch gezien was dat geen probleem, want ZwartOfWit werd uitgezonden via een zenderpark bij de stad Gregoriopol aan de Zwarte Zee. Volgens officiële bronnen waren er verschillende klachten over het programma binnengekomen bij de Russische autoriteiten, maar er werd niet bij verteld wie die klachten had ingediend. De Russen gaan nu onderzoeken of het programma van Jurgen Verstrepen wel door de beugel kan. Kan u het zich voorstellen? Een land dat zelf nog een halve dictatuur is, geleid door een vroeger kopstuk van de KGB, een land waar de persvrijheid, de burgerlijke vrijheden en de vrijheid van meningsuiting voortdurend met voeten getreden worden, zo’n land gaat nu beslissen of een uitzending van het Vlaams Belang al dan niet gecensureerd moet worden.
En dan blijft natuurlijk de vraag wie die klachten zou hebben ingediend. Het kán natuurlijk een initiatief zijn van de Russen zelf. Helemaal onmogelijk is dat niet. Stel u bijvoorbeeld het volgende tafereel voor: enkele Russische agenten van de FSB, de opvolger van de KGB, zitten op een stapel lijken van vermoorde Tsjetsjenen een paar glazen wodka te drinken voor ze aan de volgende foltersessie beginnen. Toevallig stemmen zij hun radio af op de juiste golflengte om de zender ZwartOfWit van Jurgen Verstrepen op te vangen. En toevallig, heel toevallig, is één van die agenten een afstammeling van een dienaar van Peter de Grote, de tsaar die in de achttiende eeuw in Zaandam op een scheepstimmerwerf heeft gewerkt, en daardoor kent hij nog genoeg Nederlands om te begrijpen wat er verteld wordt. Beide agenten schrikken zo van de ‘extremistische’, ‘racistische’ en ‘ondemocratische’ uitspraken die zij daar horen, dat ze zelfs vergeten dat er nog een paar arrestanten in ongemakkelijke houdingen aan kettingen aan de kerkermuren hangen, met de naaldjes nog onder hun vingernagels. Diep verontwaardigd bellen zij onmiddellijk hun politieke meesters in Moskou op, en zij vragen dat die onmenselijke ‘haatzender’ onmiddellijk uit de ether gehaald zou worden. Wat dan ook prompt gebeurt.
Het andere scenario is natuurlijk dat de Belgische regering gewoon aan haar Russische tegenhanger heeft gevraagd één of ander voorwendsel te verzinnen om een radiozender van een oppositiepartij het zwijgen op te leggen. Dat is een verzoek dat Vladimir Poetin recht naar het hart gaat. Dat is tenminste een taal die hij begrijpt. Oppositie, kritiek, dissidentie, lastige onafhankelijkheidsbewegingen, ongecensureerde radioprogramma’s… Heel vervelende dingen allemaal. Hij zal dat varkentje wel eens wassen. ‘Bedankt voor de moeite, Vladimir.’ ‘Het is maar een kleine moeite, mijnheer De Gucht. Wij zitten helemaal op dezelfde golflengte.’ Welk van beide scenario’s lijkt u het waarschijnlijkste?
bron: vbwebstek
behoorlijk gefrustreerd... ;-)
|