Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Algemeen (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Wat is een "Allochtoon" (https://forum.politics.be/showthread.php?t=44404)

/Sarah/ 18 januari 2006 14:46

Een allochtoon is iemand die een andere afkomst heeft dan het land waarin hij zich bevindt.
Dus een Marokkaan in Belgie is een allochtoon
een turk in belgie is een allochtoon
een franse in belgie is een allochtoon

Lof der Zotheid 18 januari 2006 21:51

Dan mogen we maar oppassen dat de Vlamingen in Vlaanderen geen allochtonen worden...

circe 18 januari 2006 22:11

Officieel is een allochtoon iemand die ofwel zelf, ofwel van wie één of beide ouders of grootouders(? ik twijfel) in het buitenland geboren zijn. (zowel het Nederlandse als het Belgische koningshuis bestaat voltallig uit allochtonen).

Onofficieel is "allochtoon" een moslimse Marokkaan of Turk, ongeacht hoeveel generaties ze hier al wonen.

Bobke 18 januari 2006 22:25

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door 1handclapping (Bericht 1474677)
Ik heb me aan dit woord al bont en blauw geërgerd voornamelijk omdat het niet slaat op mensen met een andere nationaliteit, maar gewoon op mensen die er qua uiterlijk "anders" uitzien. Een vlaams meisje dat om een of andere reden een islamietisch uitziende hoofdbedekking gebruikt wordt zodoende automatisch in de allochtonenstand verheven.

Het ergerlijkste is nog dat dit woordgebruik vanuit xenofobe kringen aan iedereen opgedrongen wordt in de meest kwalijke zin om de "anderen"
aan te duiden - kortom er lopen op de aarde 6 miljoen "Vlamingen" rond en
6miljard 454 miljoen allochtonen - waarvan sommigen het aandurven om zich ook in dit superieure Vlaanderen onder het gewone volk te mengen
zelfs onder alle lagen van de bevolking !

Het merkwaardige hierbij is dat er bijna nooit sprake is van allochtone universiteitsprofs, diamanthandelaren enz.. zodat we inderdaad blijkbaar een andere definitie voor het woord van doen hebben.

(Laat de dikke Van Daele gerust liggen de betekenis van dit woord verschuift bijna dagelijks in pejoratieve zin).

Ik zou het eens navragen bij “jobkanaal”.
Daar moeten ze het weten aangezien ze deze voorrang moeten geven.
http://forum.politics.be/showthread.php?t=45098

Lof der Zotheid 19 januari 2006 16:24

Ge kunt u altijd afvragen of allochtoon zijn afhangt van de ethnische herkomst, of van het papierke dat ge bij u hebt. Naar mijn bescheiden mening moet zeker ook met het eerste rekening worden gehouden...

Doomy 29 januari 2006 07:27

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door circe (Bericht 1513791)
Officieel is een allochtoon iemand die ofwel zelf, ofwel van wie één of beide ouders of grootouders(? ik twijfel) in het buitenland geboren zijn. (zowel het Nederlandse als het Belgische koningshuis bestaat voltallig uit allochtonen).

Dan zijn we allemaal allochtonen, want als we maar ver genoeg in de tijd terugkeren zijn we allemaal nakomelingen van inwijkelingen. De Germanen waren inwijkelingen, en die stamden op hun beurt zelf af van inwijkelingen uit Afrika. De mensheid is immers in Afrika ontstaan.

circe 29 januari 2006 08:36

Het begrip "ouders" en "grootouders" is bij Doomy wel héél erg uitgebreid. Bedoelt Doomy soms "voorouders"? Of gaat ie met nieuwjaar nog op bezoek bij "voorvader en voormoeder"?

Toch altijd leuk te vermelden aan mensen zoals Doomy dat ze er tenminste zeker van kunnen zijn dat sinds het ontstaan van de allereerste levende cel, zijn voorouders succesvol hebben geleefd - tenminste de volwassenleeftijd hebben bereikt, en zich telkens bovendien succesvol hebben voortgeplant.

Zo, nu is Doomy ook weeral content.

Een allochtoon Doomy, ben je als je ouders niet in Belgie geboren zijn. Eventueel telt het nog voor je grootouders maar daar twijfel ik dus aan. Je voorouders hebben er niks mee te maken, evenmin als opa mensaap.

Doomy 30 januari 2006 02:46

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door circe (Bericht 1524874)
Het begrip "ouders" en "grootouders" is bij Doomy wel héél erg uitgebreid. Bedoelt Doomy soms "voorouders"? Of gaat ie met nieuwjaar nog op bezoek bij "voorvader en voormoeder"?

Vanwaar die arbitraire grens van 3 generaties om iemand nog een "allochtoon" te noemen (vooral als die een bruine huidskleur heeft), terwijl je vanaf de 4de generatie blijkbaar een "autochtoon" bent (vooral als je een blanke huidkleur hebt)? Vanwaar dat erg selektief onderscheid? Mijn definitie van "autochtoon" is dan een stuk konsekwenter: iedereen die hier geboren en opgegroeid is (ook de kinderen van inwijkelingen) is autochtoon. Kinderen van Turken en Noord-Afrikanen die hier geboren en opgegroeid zijn zijn dus evengoed autochtoon als wij.

circe 30 januari 2006 10:38

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Doomy (Bericht 1525983)
Vanwaar die arbitraire grens van 3 generaties om iemand nog een "allochtoon" te noemen (vooral als die een bruine huidskleur heeft), terwijl je vanaf de 4de generatie blijkbaar een "autochtoon" bent (vooral als je een blanke huidkleur hebt)? Vanwaar dat erg selektief onderscheid? Mijn definitie van "autochtoon" is dan een stuk konsekwenter: iedereen die hier geboren en opgegroeid is (ook de kinderen van inwijkelingen) is autochtoon. Kinderen van Turken en Noord-Afrikanen die hier geboren en opgegroeid zijn zijn dus evengoed autochtoon als wij.

Ik verwijs gewoon naar de standaard officiele bepaling van allochtoon. Voor mijn part zijn de meeste allochtonen evenmin allochtoon. Vraag is of ze dat zelf zouden willen.... geen aparte subsidies meer, geen extra ondersteuning meer, geen speciale bijlessen meer, geen voorkeursbehandleing bij de VDAB etc...

Lof der Zotheid 30 januari 2006 16:48

Een allochtoon is toch gewoon iemand met een buitenlandse etnische herkomst.

Doomy 30 januari 2006 18:00

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Cynikus (Bericht 1526549)
Een allochtoon is toch gewoon iemand met een buitenlandse etnische herkomst.

We hebben allemaal wel ergens een buitenlandse etnische afkomst. Zelfs de Germanen waren buitenlanders voor ze naar hier kwamen. Dus zijn we volgens deze definitie allemaal allochtoon.

Artesia 31 januari 2006 15:50

Een autochtoon is iemand waarvan de voorouders in deze streken woonden bij het ontstaan van dit onland.
Al de anderen zijn allochtonen.
Aanvaardbaar als uitleg?

Lof der Zotheid 31 januari 2006 17:24

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Artesia (Bericht 1527937)
Een autochtoon is iemand waarvan de voorouders in deze streken woonden bij het ontstaan van dit onland.
Al de anderen zijn allochtonen.
Aanvaardbaar als uitleg?

Niet voor de multiculturele en politiek correcte zeveraars en zageventen...

Jazeker 1 februari 2006 02:31

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Doomy (Bericht 1524870)
Dan zijn we allemaal allochtonen, want als we maar ver genoeg in de tijd terugkeren zijn we allemaal nakomelingen van inwijkelingen.

Goed, dan bepaalt de tijdspanne de mate waarin je allochtoon bent :twisted:

1handclapping 6 februari 2006 20:15

[FONT=Arial Narrow][SIZE=5][FONT='Arial Narrow']Persbericht
[/FONT]
[/SIZE][/FONT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT='Times New Roman']Oostende, 6 februari 2006[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=2][FONT='Arial Narrow'] [/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=2][FONT='Arial Narrow']Vlaams wetenschapper wint prestigieuze ‘prijs Dr. Edouard Delcroix’ voor zijn multidisciplinaire onderzoek naar gebruik en beschermende werking van (sub)tropische zoutwaterkustbossen (mangroves)[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=2]Een jaar terug was de wereld in de ban van de tsunamiramp in ZO-Azië. Als snel bleek dat nogal wat (sub)tropische kusten in de regio extra zware klappen hadden gekregen omdat de van nature optredende bescherming – in de vorm van mangroves (zoutwaterkustbossen) – door menselijke ingrepen sterk was aangetast. Exact deze problematiek, en in ruimere zin het volledige domein van het samenleven mens-mangroves, vormde het onderwerp van de winnende inzending van dr. Farid Dahdouh-Guebas (° Vilvoorde, 1972) voor de ‘Prijs Dr. Edouard Delcroix 2005’. Deze internationale, prestigieuze prijs van 12.500 EUR wordt tweejaarlijks door de vzw’s HYDRO en VLIZ toegekend aan een onderzoeker of onderzoeksploeg ter bekroning van een originele wetenschappelijke studie over gezondheidsbepalende aspecten van het mariene milieu in zijn breedste zin. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=2] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=2]Het bekroonde werk ‘Degradatie van mangrove-ecosystemen en het effect op de levenskwaliteit van de ervan afhankelijke kustgemeenschappen in derdewereldlanden’ is een compilatie van vele afzonderlijke studies die in vooraanstaande vaktijdschriften zijn gepubliceerd en de nog jonge onderzoekscarrière van dr. Farid Dahdouh-Guebas omvatten. Dr. Dahdouh-Guebas is als FWO Postdoctoraal Onderzoeker verbonden aan de Vrije Universiteit Brussel. Het onderzoeksobject van de laureaat is het (sub)tropische mangrovewoud. Mangrovebomen groeien op de grens tussen land en zee. Ze worden dagelijks overspoeld door het getij en zijn de enige bomen die in zout water kunnen groeien. Ze zijn niet enkel ecologisch belangrijk als broedgronden en kraamkamers voor vele vissen en schaaldieren. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=2]Socio-economisch vormen brandhout, constructiehout en tal van andere woud-producten uit deze mangroven een belangrijke natuurlijke rijkdom voor de lokale inwoners. Fysisch beschermt een mangrovebos de kustzone daarenboven in twee ‘richtingen’: enerzijds houdt het overtollige zandafzetting vanuit rivieren in kustwateren tegen, anderzijds zijn het ook belangrijke buffers tegen golfslag uit de oceaan. Het onderzoek van “Dr. Farid” - zoals hij in Kenia en Sri Lanka wordt genoemd - illustreert ook hoe veelomvattend biologie kan zijn, en hoe deze discipline hoogtechnologische en vernieuwende toepassingen kan aanwenden om fundamentele vraagstellingen te beantwoorden. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=2] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=2]De plechtige prijsuitreiking en de persconferentie vinden beide plaats in het Belgisch Zeeinstituut voor Orthopedie (BZIO) te Oostende, vanwege de onafscheidelijke binding tussen het instituut en de familie Delcroix. Het was immers dr. Edouard Delcroix, notoir Belgisch orthopedisch chirurg en pionier in de thalassotherapie (1891-1973), die de inspirator was van deze prijs. Zijn zoon, dr. Armand Delcroix, zal de prijs officieel overhandigen. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=2] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=2] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=2][FONT='Arial Narrow']OK : volgens wie is Dr. Farid nu een allochtoon ?[/FONT][/SIZE][/FONT]

Big_daddy 24 april 2006 15:48

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door circe (Bericht 1513791)
Officieel is een allochtoon iemand die ofwel zelf, ofwel van wie één of beide ouders of grootouders(? ik twijfel) in het buitenland geboren zijn. (zowel het Nederlandse als het Belgische koningshuis bestaat voltallig uit allochtonen).

Onofficieel is "allochtoon" een moslimse Marokkaan of Turk, ongeacht hoeveel generaties ze hier al wonen.

Madammeke, allochtoon betekent letterlijk " van een andere grond, aarde" Allo =anders , chtonos=grond, aarde

Zodus zijn we allemaal allochtonen, want we stammen lichamelijk wel van de aarde, maar geestelijk behoren we niet tot deze aardkloot. Anders zouden we onze zingeving al lang gevonden hebben, gelaaaak de dieren madam. Gelaak de dieren...

circe 24 april 2006 15:53

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Big_daddy (Bericht 1674555)
Madammeke, allochtoon betekent letterlijk " van een andere grond, aarde" Allo =anders , chtonos=grond, aarde

Zodus zijn we allemaal allochtonen, want we stammen lichamelijk wel van de aarde, maar geestelijk behoren we niet tot deze aardkloot. Anders zouden we onze zingeving al lang gevonden hebben, gelaaaak de dieren madam. Gelaak de dieren...

bedoel je nu dat jij een "geest" hebt?

Big_daddy 24 april 2006 16:03

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door circe (Bericht 1674565)
bedoel je nu dat jij een "geest" hebt?

Meer, nog meer, ik heb vele geesten. Verbaast u dat madam ?

Peter Johan 26 april 2006 12:13

Geachte forummers,

De debatclub is een katern waar de tolerantie voor 'trolling' lager ligt dan in de rest van het forum.
Sommigen moeten niet schrikken als hen plots de toegang tot deze katern wordt ontzegd....


Peter Johan

Dimitri 27 april 2006 14:51

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door circe (Bericht 1513791)
Officieel is een allochtoon iemand die ofwel zelf, ofwel van wie één of beide ouders of grootouders(? ik twijfel) in het buitenland geboren zijn. (zowel het Nederlandse als het Belgische koningshuis bestaat voltallig uit allochtonen).

Grootouders tellen niet mee. De definitie die in Nederland door het CBS wordt gehanteerd luidt: "Persoon van wie ten minste één ouder in het buitenland is geboren. De persoon woont in Nederland en is opgenomen in de Gemeentelijke Basisadministratie persoonsgegevens (GBA)."

Daarmee is dus niet het héle Nederlandse en Belgische koningshuis allochtoon.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:16.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be