Guderian |
9 januari 2006 18:06 |
Het gaat de goede kant op in Rusland!
De Russen keren zich steeds openlijker tegen vreemdelingen. Het NRC-Handelsblad schreef in december in een verslag: " Een Russische blondine duwt stuurs haar kinderwagen over meloenschillen die een groep vies smakkende moslims op straat smijt. Van de andere kant komen haar redders aanwandelen, de bekende politicus Dmitri Rogozin en diens sidekick Joeri Popov. ,,Ruim dat vuilnis van straat'’, blaffen zij de ‘zwartkonten’ toe. ,,Verstaat u soms geen Russisch?'’"De partij Rodina (Moederland) had onlangs veel succes met de slogan ‘Ruim dat vuilnis van straat’, waarbij bepaald niet op meloenschillen werd gedoeld. 8) Na protesten voorzag de partij het tv-spotje vilein van de woorden ‘Parijs, Frankrijk’, want de opstand in de banlieues veroorzaakte een schokgolf. 79 procent van de Moskovieten verwacht dit ook in Moskou.
Rodina zou volgens peilingen de tweede partij in de stadsdoema van Moskou zijn geworden. Zou, want in de aanloop tot de Moskouse verkiezingen, vorige week zondag, schrapte de rechtbank de partij van de kieslijst wegens aanzetten tot rassenhaat, nota bene na een klacht van haar al even xenofobe rivaal, de ultranationalistische LDPR dat evenwel geleid wordt de idioot Zjirinovski. :roll: :lol: Die haalde gelukkig de kiesdrempel van 10 procent niet, ondermeer omwille van zijn achterbaksheid. In november 2005 werd ook de NBP van Limonov verboden, de nationaal-bolsjevistische partij van Limonov die vooral bij jongeren een grote aanhang had en heeft. De NBP werd als staatsgevaarlijk beschouwd wegens de bereidheid om geweld te gebruiken tegen de Russische instellingen. Limonov heeft beslist ondergronds verder te werken. De NBP had in elke jaren tijd meer dan 2000 militante leden verzameld in Moskou, St.Petersburg, Sverdlovsk en Königsberg. Ook de NBP keerde zich fel tegen vreemdelingen.
Wel is nu duidelijk dat een kwart van de Moskovieten partijen steunt die zich uitsluitend tegen buitenlanders richten. Xenofobie is in!!! :-D Begin november betoogden drieduizend patriotten en skinheads voor een Moskou zonder buitenlanders; een antifascistische tegenbetoging trok tweehonderd (200!!! :lol: ) man. Afrikaanse studenten worden met regelmaat gemolesteerd en vermoord, een Russin die een Kaukasische aanrander doodstak, is uitgegroeid tot een volksheldin.
Peilingen bevestigen de trend. Zo steeg het aantal Russen dat een totaal verbod op immigratie eist in drie jaar van 45 tot 59 procent, en de aanhang van de slogan ‘Rusland voor de Russen’ in zeven jaar van 33 tot 53 procent. In de steden is die trend markanter: 63 procent van de Moskovieten acht vooral buitenlanders verantwoordelijk voor misdaad en corruptie en 82 procent meent dat immigranten de beste banen inpikken.
Rodina
Limonka, blad van de NBP
|