![]() |
De crimineel
Laten we vooral niet vergeten de crimineel - welke ook de aard van zijn daad - met een zeker respekt te behandelen. Zoniet loop je het risico met iedere veroordeelde tegelijk een maatschappijhater te creëren.
|
Door criminelen in de watten te leggen, maak je van goedmenende mensen maatschappijhaters.
Inderdaad. |
rechtbanken zouden meer iets van een hulpinstelling moetren krijgen ipv een repressieinstelling
wraak is niet terzake wat terzake is dat is dat problemen opgelost worden de prioriteit van een rechtbank zou dus moeten zijn recidive voorkomen ipv louter vergelden wat dikwijls niet vergolden kan worden. |
Citaat:
Zonder reden wordt je geen crimineel. |
Ik dacht niet dat ik mij zo had uitgedrukt. 'Een zeker respekt' is volgens mij niet hetzelfde als 'in de watten leggen'. Of denkt u van wel?
Citaat:
|
U heeft gelijk. Mensen maken zichzelf niet.
Weg met het morele oordeel! Leve de fysiologie! Citaat:
|
My king!
Eigenlijk is het zo dat justitie gebaseerd is op het oeroude concept van de wraak. Vergelding is namelijk een begrip uit de natuur. De ene aap pikt iets van de ene, de andere aap slaat er eens goed op. Vergelding gehad, iedereen tevreden.
Wel is het zo dat het morele oordeel nergens op gebaseerd is. Mensen zijn maar wie ze zijn. Hebben ze daar zelf wel enige invloed op? Deugden, komen die niet met via geboorte? Waar is trouwens die zogenaamde verantwoordelijkheid van het individu? Je moet maar eens geboren worden uit verslaafde ouders, of mensen die op straat leven. Citaat:
|
Als je de actualiteit volgt, zal je merken dat men een veelvoud in aandacht en geld stopt in de crimineel tov het slachtoffer.
Dat noem ik dus criminelen in de watten leggen. |
Ja, men moet natuurlijk ook niet overdrijven, hé.
Laten we vooral criminaliteit niet verheerlijken! Citaat:
|
Citaat:
In alles "rond" de crimineel, daar steekt men geld in. Dankzij de crimineel hebben hier duizenden hun dagelijkse job. Dus bedank hem ook maar eens. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 18:06. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be