Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Didier Bellens fraudeerde optimaal bij verwerven aandelen Belgacom (https://forum.politics.be/showthread.php?t=46594)

Ronny G 5 maart 2006 13:54

Didier Bellens fraudeerde optimaal bij verwerven aandelen Belgacom
 
Bij de publicatie van de jaarresultaten van Belgacom vorige week beklemtoonde bestuursvoorzitter Theo Dilissen het vertrouwen van de raad van bestuur in topman Didier Bellens. Aanleiding was een reportage in Trends. Op de inhoud van het artikel werd niet ingegaan, want de gelederen bij het telecombedrijf zijn opnieuw gesloten. Daarvoor moest Bellens wel tolereren dat zijn exorbitant geachte weddenpakket werd aangepast en zijn aandelenportefeuille werd herzien.

Bellens profiteerde, net als sommige andere leden van het directiecomité, volop van de mogelijkheid die het personeel kreeg bij de beursgang in 2004 om maximaal een bedrag van vijf keer het bruto jaarsalaris te investeren in Belgacomaandelen tegen een voorkeurtarie. Niets abnormaals , maar ware het niet dat in de zomer van 2005 de regering een overzicht van het aandelenplan waarvan Didier Bellens kon genieten opvroeg. De regering was hierbij van oordeel dat de voordelen die aan Bellens waren toegekend veel te gul waren en veel verder gingen dan de voorwaarden die waren afgesproken bij de beursgang in 2004 en de aanstelling van Bellens. "Om Bellens aan te trekken, was de regering bereid een prijs te betalen, een hele hoge prijs zelfs. Maar wanneer dergelijke bedragen naar buiten komen en het imago van een minister dreigen aan te tasten, wordt niet geaarzeld om zijn woord in te trekken," analyseert een ingewijde.

Om een schandaal te vermijden, oefende de regering druk uit op het remuneratiecomité en op de raad van bestuur. Opvallend genoeg vormden hierbij de politieke families een gemeenschappelijk front, uit vrees voor een eventueel publiek debat over de kwestie. Men koos er dus liever voor om het hele zaakje in de doofpot te steken, omdat bij een eventueel ontslag er met het hoge prijskaartje van Bellens (in het contract van Bellens werd een gouden handdruk bedongen van 5,8 miljoen euro) moest worden rekening gehouden, alsook het niet dadelijk ter beschikking hebben van een opvolger
Na een hele reeks vergaderingen, volgde eind januari 2006 een akkoord. De voordelen werden teruggeschroefd om de publieke consternatie voor te zijn: Bellens mag nog maar drie keer zijn brutowedde investeren en hij moet ze langer in portefeuille houden dan tot eind november, zoals in het oorspronkelijke akkoord stond.

Het lijkt er dus op dat Belgacom net op tijd aan een schandaal is ontsnapt, want eerder deze week maakte minister van overheidsbedrijven, Bruno Tuybens, de lonen van de topmanagers van de Belgische overheidsbedrijven openbaar.


Bron : www.pravda-online.be


Verdiende ie dan nog niet genoeg misschien?

Mustapha 5 maart 2006 13:56

Vind ik dus heel bizar.

De rijkste mensen moeten altijd financieel frauderen.
Vraag me af waarom, is het geen goede onderzoekstuff voor de psychologen?

Bolter 5 maart 2006 14:03

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mustapha (Bericht 1570579)
Vind ik dus heel bizar.

De rijkste mensen moeten altijd financieel frauderen.
Vraag me af waarom, is het geen goede onderzoekstuff voor de psychologen?

Ze hebben gewoon meer mogelijkheden om te frauderen..
Zitten als kat bij de melk...

Daphne 5 maart 2006 21:49

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mustapha (Bericht 1570579)
De rijkste mensen moeten altijd financieel frauderen.

Hebzucht is een ziekte.
Uit de VS geïmporteerde "economische" theorietjes hebben er echter een deugd van gemaakt. Wie niet meedoet is een "loser".
Maar de problemen met de financiering van de verzorgingsstaat is en blijft de schuld van de luie Walen: er zijn nog zekerheden in het leven.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 04:16.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be