Jazeker |
2 april 2006 18:26 |
Franstalige premier ,,geen taboe'' voor Demotte
Citaat:
[SIZE=4]Franstalige premier ,,geen taboe'' voor Demotte[/SIZE]
BRUSSEL - Het kabinet van minister Rudy Demotte nuanceert het bericht in Het Laatste Nieuws over de mogelijkheid van een Franstalige premier na de parlementsverkiezingen van volgend jaar. Er is sprake van ofwel verdraaiing van de woorden van Demotte ofwel een misverstand, zo verklaarde zijn woordvoerder.
Voor minister Demotte is de kwestie van een Franstalige premier ,,geen taboe'', luidde het. Het Laatste Nieuws berichtte zaterdag dat volgens Demotte ,,de regering na de verkiezingen van 2007 beter niet geleid zou worden door een Franstalige eerste minister''.
Volgens de woordvoerder van Demotte, Karim Ibourki, is tijdens het interview de vraag gesteld of minister Demotte kandidaat is voor de post van eerste minister. ,,Demotte heeft verklaard dat hij geen kandidaat is. Misschien zijn die woorden veralgemeend naar alle Franstalige politici'', aldus de woordvoerder.
Ibourki beklemtoonde dat voor Demotte de taal die de eerste minister spreekt geen taboe mag zijn in een federaal land zoals België, voor zover ,,de politieke voorwaarden vervuld zijn''. Zo moet er vertrouwen zijn tussen de verschillende gemeenschappen en moet de eerste minister gekozen worden uit de grootste politieke familie na de verkiezingen.
,,Maar op dit moment is dat een retorische vraag. De mensen hebben andere zorgen. In de toekomst zou de vraag zich wel kunnen stellen'', meent de woordvoerder. Hij wijst erop dat een deel van de Vlaamse media en van de Vlaamse politiek geen vertrouwen heeft in de Franstalige politici. ,,Door departementen goed te leiden, kan dat vertrouwen hersteld worden'', waarmee de woordvoerder verwijst naar het werk van minister Laurette Onkelinx op Justitie en minister Rudy Demotte voor Sociale Zaken.
Voor het kabinet-Demotte is Elio Di Rupo eerste keus als de vraag van een Franstalig premier zich zou stellen. Men verwijst naar de enquête door La Libre Belgique waarin Di Rupo zowel bij de Franstaligen als bij de Vlamingen het beste ligt.
|
Eerder had Demotte verklaard dat het weinig wenselijk zou zijn om een Franstalige premier te hebben omdat dat nefast zou zijn voor het voortbestaan van den belziek.
Ik persoonlijk vind dat we een franstalige premier moeten krijgen. Liefst zo iemand als Jean-Marie Happart. Dan zeggen we 'RIP belgique' nog voordat hij vijf franse woorden ver in zijn eed is geraakt :twisted:.
|