Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Over koetjes en kalfjes... (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=9)
-   -   koosjere gsm (https://forum.politics.be/showthread.php?t=48032)

Jazeker 5 april 2006 10:16

koosjere gsm
 
Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door De Standaard
[SIZE=4]Koosjere gsm voor orthodoxe joden[/SIZE]

Ook strenge moslims zien heil in conservatieve telefoon

Wat deed de orthodoxe rabbijn met de gsm? Hij maakte er een ,,conservatieve'' telefoon van, die nu ook interesse opwekt bij streng gelovige moslims.

Ze hebben radio noch tv in huis, omdat ze de verleidingen van de moderne wereld buiten willen houden. Maar over gsm's was de orthodox-joodse gemeenschap in Israël verdeeld. Kun je vandaag eigenlijk nog zonder? Een deel van de orthodoxe gemeenschap, die ongeveer veertien procent van de zeven miljoen Israëli's uitmaakt, vond dat je zo de deur openzette naar allerlei praktijken die ze niet kon goedkeuren. Jongelui konden er porno mee downloaden of contact leggen met het andere geslacht. En elke dag komen er nieuwe mogelijkheden bij die de chassidim verwerpelijk vinden: datingdiensten, on line gokken. Een raad van rabbijnen boog zich eind 2004 over het probleem.

Hun oplossing was een compromis, de koosjere telefoon. Je kunt er enkel mee bellen of gebeld worden. Je kunt er niet mee sms'en, internetten en geen foto's of video's opnemen. De hardware van de toestelletjes maakt het onmogelijk om er chips van andere gsm's mee te verbinden of om ze te upgraden. Er is een lijst van 10.000 nummers die je niet kunt bellen of die jou niet kunnen contacteren, vooral van telefoonseksmaatschappijen en dergelijke. Die lijst wordt dag na dag bijgehouden door een raad van rabbijnen.

,,Er is zeker interesse voor een conservatieve gsm'', zegt Abrasha Burstyn, de directeur van Mirs Communications, een Israëlisch filiaal van Motorola. Mirs is de kleinste gsm-operator op de Israëlische markt, maar sprong als eerste op het gat in de markt. Vorig jaar in maart stelde Mirs de gsm voor. De firma koos voor huis-aan-huisverkoop: een nieuw verkoopsteam van tachtig mannen en tien vrouwen, allemaal gerespecteerde figuren in de conservatieve gemeenschap, ging in huizen, religieuze scholen en synagogen uitleggen hoe veilig de gsm's waren.

Ondertussen zijn er 20.000 verkocht, nog maar en fractie van de 180.000 die Mirs uiteindelijk hoopt te verkopen. Maar de firma kijkt al verder. Ze onderhandelt met orthodoxe joden in de Verenigde Staten en andere landen. Daar zouden de koosjere gsm's eind dit jaar te koop zijn. Maar de interesse strekt verder. Een paar Arabische operatoren hebben Mirs al gecontacteerd via hun Jordaanse contacten - Jordanië en Israël hebben een vredesverdrag. Burstyn wil er niet meer over kwijt, behalve dat de gevoeligheden van streng gelovige moslims niet zo erg verschillen van die van streng gelovige joden.

:-D

Jewel 5 april 2006 10:30

Deze is er pas over:

http://iafrica.com/news/worldnews/990845.htm

In a tough break for the children of Orthodox Jewish families, a former grand rabbi of Israel has urged parents to amputate their dolls to avoid the perils of idolatry.

...

Shmuel revealed that his father had forced one of his followers to snap off the ear of a replica of a statue of Moses by Michelangelo that he had bought at an exorbitant price.

Jazeker 5 april 2006 12:48

:shock:

exodus 5 april 2006 13:48

De mind control van religie...

lombas 5 april 2006 14:07

Zielig... Dat ze mijne nummer er ook maar bijzetten, want ik ga die 14% dan eens auto-dialen :twisted:

Proletariër 5 april 2006 16:02

Tegen dat het VB er hier iets over te zeggen heeft, verplichten ze die dingen

Ambiorix 5 april 2006 16:03

maar dan zijn die waarschijnlijk supergoedkoop?
ik wil die ook wel eigelijk.

Jazeker 5 april 2006 16:32

Misschien zijn het 15 jaar oude modellen die ze terug zijn gaan produceren ?

Ambiorix 5 april 2006 16:34

ideaal.
alleen de dikte hé, en het gewicht. da's niet zo ideaal. we hadden zo nen Ericsson met een antenne eraan, en die was zo groot als twee-en-half 3310's. tja, loop maar rond met zoiets in uw zakken.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 18:46.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be