Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Maatschappij en samenleving (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=10)
-   -   De terreur van retributie (en waarom) (https://forum.politics.be/showthread.php?t=49675)

Mambo 13 april 2006 20:27

De terreur van retributie (en waarom)
 
Parkeer retributie, wie kent dat nog niet?

Vooraleer we van leer gaan tegen de retributie terreur eerst een kleine vergelijking

Stel nu; België heeft ongeveer 62 km kustlijn. Dat ze er 58 km afbakenen en dat wie op het strand wil zitten of liggen er niet meer op kan tenzij men eerst een retributie betaald, met dag of zelfs weekprijs.
Onmogelijk? In Italië doen ze het al op vele plaatsen met uitzondering van BV een tiental meter tussen de lange strandlijn aan een kuststadje.(zo kan men nooit zeggen dat er geen gratis strand beschikbaar is, alleen ligt dat vol en moet je uitwijken naar de betaalde) De prijzen zijn niet van de poes, de mensen leren er mee leven en betalen gedwee. Er is geen ontkomen aan want je geraakt simpel weg niet op het strand alvorens een loket te passeren en doorlopen naar een volgend stuk helpt ook niet.
Dit wordt per kuststadje waarschijnlijk goedgekeurd en zit in handen van privé ondernemers, die naar alle waarschijnlijkheid voor een niet onaardige som aan de gemeente betalen hiervoor.
Dit is Italië, je kan dat daar verwachten want de maffia zit overal tussen ginder waarschijnlijk ook al zal het stadsbestuur dat zeker zo niet willen gehoord krijgen.

Nu hier, de straten. Van zo ongeveer alle straten in de steden zijn alle parkeerplaatsen weg gehaald. Je moet of je wil of niet in de dure parkeerplaatsen gaan staan. Je parkeertaks is al vele keren hoger geworden dan je rijtaks zelfs!
De overblijvende plaatsen worden continu gecontroleerd door privé parkeer bedrijven.

Iemand die al een vergelijk ziet?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:49.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be