Gentenaar |
14 april 2006 11:26 |
Citaat:
Oorspronkelijk geplaatst door devilke
(Bericht 1655113)
|
In diezelfde tekst stond ook dat de Palestijnse overheid zich moest uitspreken tegen het geweld van de Palestijnen. De tekst is dus niet zo éénzijdig als sommigen zouden kunnen denken.
op vrt-nieuws luidt het zo:
Amerikanen blokkeren VN-tekst Israël
vr 14/04/06 - Washington heeft in de VN-veiligheidsraad een verklaring geblokkeerd waarin Israël gevraagd wordt om geen buitensporig geweld te gebruiken tegen de Palestijnen.
De tekst was een reactie op de luchtaanvallen van de voorbije week in de Gazastrook, waarbij al zestien doden zijn gevallen.
Die kwamen er nadat Palestijnen zelfgemaakte raketten op Israël hadden afgevuurd.
Het ontwerp vroeg Israël om zich van excessief geweld te onthouden, en het Palestijnse bewind om een duidelijk standpunt in te nemen tegen het geweld.
De Verenigde Staten vinden de tekst niet rechtvaardig of evenwichtig. Israël wordt daarin op een onrechtvaardige manier bekritiseerd, zeggen de Amerikanen.
|