Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Over koetjes en kalfjes... (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Rechter verstopt boodschap in vonnis Da Vinci Code (https://forum.politics.be/showthread.php?t=50300)

cookie@vws 28 april 2006 10:38

Rechter verstopt boodschap in vonnis Da Vinci Code
 
[SIZE=5]Telex [/SIZE][SIZE=5]Rechter verstopt boodschap in vonnis Da Vinci Code[/SIZE]
De Britse rechter die onlangs het plagiaatproces tegen het boek "The Da Vinci Code" van Dan Brown voorzat, heeft zelf een geheime code verstopt in zijn vonnis. Enkele letters in de eerste paragrafen van het document zijn cursief gedrukt. Wie ze achter elkaar zet, leest "Smithy Code", een allusie op de naam van rechter Peter Smith.

"Ik zie niet in waarom een vonnis geen aanleiding kan zijn om een grapje te maken", verklaarde de schalkse magistraat. Na "smithycode" volgen de cursieve letters "jaeiextostpsacgreamqwfkadpmqz", waarvan niemand voorlopig weet wat ze betekenen. "De lettercombinatie valt wel degelijk te ontcijferen", verklaarde de rechter. Hij geeft speurneuzen de hint om wiskundig te denken.

"Het feit dat enkele letters cursief zijn gedrukt verandert niets aan de geldigheid van het verdict", verzekert de woordvoerder van de Londense rechtbank. Op 7 april oordeelde rechter Smith dat De Da Vinci Code geen plagiaat is van het boek "Het heilig bloed en de heilige graal". De oplossing van Het Smithy Mysterie ligt volgens de magistraat verborgen in beide boeken. Het grapje van de jolige rechter is een primeur in de gerechtelijke wereld.
(Belga 18:49)

cookie@vws 28 april 2006 10:40

Nu nog de /\lcazar-code ontcijferen :lol:

Armadel 28 april 2006 10:48

Voor de die-hard puzzelaars : http://www.hmcourts-service.gov.uk/i...v_rhg_0406.pdf

Veel plezier!

piazzolla 28 april 2006 11:30

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Armadel (Bericht 1681894)
Voor de die-hard puzzelaars : http://www.hmcourts-service.gov.uk/i...v_rhg_0406.pdf

Veel plezier!

"JACKIEFISHERWHOAREYOUDREADNOUGHT" ?

piazzolla 28 april 2006 11:38

:-) Vrijwilliger stelt nieuwe vraag.

Lof der Zotheid 28 april 2006 11:46

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door piazzolla (Bericht 1681969)
"JACKIE FISHER WHO ARE YOU DREADNOUGHT" ?

Jackie Fisher was (of is) een Britse admiraal die de Britse marine in de twintigste eeuw gemoderniseerd heeft. Hij ontwikkelde een plan voor een enorm oorlogsschip met de naam HMS Dreadnought. "Dreadnought" betekent ook durfal in het Engels.

Bron: http://www.volkskrant.nl/buitenland/...n_dag_gekraakt

Yucagira 28 april 2006 12:02

for kids 8) http://www.nsa.gov/kids/home.cfm


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:06.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be