Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   "Jonge" Vlaming uitgezet uit Pakistan. (https://forum.politics.be/showthread.php?t=50569)

circe 7 mei 2006 13:18

"Jonge" Vlaming uitgezet uit Pakistan.
 
Dit staat op VRT teletekst:

148 tt-EEN 148 zo 07 mei 03:01:28
Vlaams-Brabant

Citaat:

PAKISTAN WIJST JONGE VLAMING LAND UIT
De jongeman uit Diest die in maart was
opgepakt in Pakistan op verdenking van
terrorisme, is uit dat land uitgewezen.

De jongen was in februari naar Pakistan
vertrokken om de Koran te bestuderen.
Hij werd opgepakt in de stad Lahore op
verdenking van terreur.

De Pakistaanse politie heeft hem lang-
durig ondervraagd en zegt nu dat uit
niets blijkt dat hij banden zou hebben
met terreurgroepen. Maar de onderzoeks-
rechter van Leuven heeft toch een ge-
rechtelijk onderzoek naar hem geopend.

De jongen is nog niet in België. Hij
zit vast op de luchthaven Schiphol in
Nederland en wacht op uitlevering
Dit staat op VTM teletekst:



Dit staat in de Standaard:

Citaat:

[SIZE=3]Pakistan zet Vlaamse jongen het land uit[/SIZE]
Citaat:


Micha Bellen trok naar Pakistan om zich te verdiepen in de Islam.
vrt







ISLAMABAD/BRUSSEL - Pakistan heeft Micha Bellen, de 21-jarige jongen uit Diest die begin dit jaar naar Pakistan trok en daar opgepakt werd met een door België uitgevaardigd internationaal aanhoudingsbevel, uit het land gezet. De jongen zit voorlopig in Nederland.
De jongen werd zaterdagochtend van Pakistan naar Schiphol in Nederland overgevlogen. ,,De Pakistaanse autoriteiten hebben hem uitgewezen en in Schiphol is hij dan aangehouden omdat er een internationaal aanhoudingsbevel tegen hem was uitgevaardigd'', zegt Lieve Pellens van het federaal parket. België vraagt nog steeds om zijn uitlevering. ,,Er loopt nu een Europees aanhoudingsbevel, maar het zal nog wel even duren voor hij in ons land is'', aldus Pellens.

Pakistaanse autoriteiten verklaarden dat de jongen ,,geen connecties heeft met radicale moslimgroepen'', zoals aanvankelijk was gevreesd. ,,We hebben hem streng ondervraagd en vonden niets dat erop kan wijzen dat hij betrokken was bij een terreurgroep'', aldus de Pakistaanse minister van Binnenlandse Zaken, Syed Kamal Shah.

Koran

Bellen, die van Rwandese afkomst is en zich al op zijn twaalfde tot de islam bekerde, vertrok in februari vrijwillig naar Pakistan om er zich te verdiepen in de Koran. Zijn adoptieouders uit Diest maakten zich, na het bekijken van zijn spullen, zorgen over de organisatie waar hij zou terechtkomen en stapten naar de federale politie. Daarop vaardigde een Leuvense onderzoeksrechter een internationaal aanhoudingsbevel uit.

Begin maart werd Micha op de luchthaven van de Pakistaanse stad Lahore opgepakt bij een identiteitscontrole. Sindsdien zat hij in een Pakistaanse gevangenis. België vroeg om zijn uitlevering. Het federaal parket beklemtoonde eerder dat het niet zomaar om een onrustwekkende verdwijning ging, maar dat Bellen wel degelijk van bepaalde feiten verdacht werd die met terrorisme te maken hadden. De Pakistaanse autoriteiten pleiten hem nu vrij. Het is niet duidelijk of hij zich in België zal moeten verantwoorden. Maar Pellens benadrukt dat Bellen in België nog steeds het voorwerp uitmaakt van een gerechtelijk onderzoek. De onderzoeksrechter in Leuven voert het onderzoek.
vmj
Toch weer knap van onze nationale staatszender om vooral enkel en alleen duidelijk te vermelden dat het om een "jonge Vlaming" gaat nietwaar?

Schavuit 7 mei 2006 13:26

vlaming? dit is overduidelijk een "belg";-)

TheBlackadder 7 mei 2006 13:31

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door circe (Bericht 1693949)
Toch weer knap van onze nationale staatszender om vooral enkel en alleen duidelijk te vermelden dat het om een "jonge Vlaming" gaat nietwaar?

En wat had er dan nog in moeten staan?

circe 7 mei 2006 13:34

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door TheBlackadder (Bericht 1693971)
En wat had er dan nog in moeten staan?

Zie de berichtgeving van VTM en Standaard misschien?

FISHERMAN 7 mei 2006 13:42

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door circe (Bericht 1693973)
Zie de berichtgeving van VTM en Standaard misschien?

Wat een duidelijk antwoord???:roll:

StevenNr1 7 mei 2006 13:42

Ik vind het vooral vrij vreemd dat iemand zomaar kan aangehouden en opgesloten worden omdat zijn adoptieouders vrezen dat hij zijnde volwassene bij een verkeerde organisatie terecht zou komen en dat hij bij vrijlating eens weergekeerd op Europese bodem weer wordt vastgezet.

TheBlackadder 7 mei 2006 14:01

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door circe (Bericht 1693973)
Zie de berichtgeving van VTM en Standaard misschien?

Even vergelijken dan maar:

De titel: PAKISTAN WIJST JONGE VLAMING LAND UIT (vrt), Micha Bellen in Nederland vast (vtm), Pakistan zet Vlaamse jongen het land uit (de standaard). Die lijken me wel grotendeels hetzelfde

Belangrijke inhoud:
Opgepakt in Pakistan: alle 3
Voor terrorisme: alle 3
Koran gaan bestuderen: alle 3
Zit in Schiphol: alle 3
Aangegeven door zijn ouders: niet bij VRT

Nu weet ik goed genoeg dat het u te doen is om het feit dat hij geadopteerd is, iets wat echter totaal irrelevant is (of was dit een argument tegen hetero-adoptie ;-)). Als u trouwens de hele tekst had gelezen en niet de ingekorte teletekstversie had dit u ook zien staan bij vrt

vjeeke 7 mei 2006 15:35

zet die Vlaming ook maar tussen " " ofzo, dat is echt maar een "nieuwe belg" hoor

FISHERMAN 7 mei 2006 15:37

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door vjeeke (Bericht 1694055)
zet die Vlaming ook maar tussen " " ofzo, dat is echt maar een "nieuwe belg" hoor

Vlaming=Nederlandssprekende Belg.
Aangezien deze geadopteerde "nieuwe" Belg bij de Nederlandssprekenden zit is hij een Vlaming.

longhorn 7 mei 2006 15:43

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door StevenNr1 (Bericht 1693977)
Ik vind het vooral vrij vreemd dat iemand zomaar kan aangehouden en opgesloten worden omdat zijn adoptieouders vrezen dat hij zijnde volwassene bij een verkeerde organisatie terecht zou komen en dat hij bij vrijlating eens weergekeerd op Europese bodem weer wordt vastgezet.

Hier heb je gelijk. Een westerling die zich tot de islam bekeert, hoort niet in de gevangenis maar in de psychiatrie thuis.

StevenNr1 7 mei 2006 15:46

Euh dat wou ik nu ook niet meteen zeggen maar kom :-D

longhorn 7 mei 2006 16:00

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door StevenNr1 (Bericht 1694077)
Euh dat wou ik nu ook niet meteen zeggen maar kom :-D

Ik ben dan ook pas begonnen met de koffie.:-)

vjeeke 7 mei 2006 16:03

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door longhorn (Bericht 1694068)
Hier heb je gelijk. Een westerling die zich tot de islam bekeert, hoort niet in de gevangenis maar in de psychiatrie thuis.

heel juist - die mensen weten echt niet waaraan ze beginnen - de gekken

Vlaanderen Boven 7 mei 2006 16:45

Waarom staat jonge eigenlijk tussen aanhalingstekens?

21 is toch jong, niet?

lyot 7 mei 2006 16:53

ik begrijp niet dat de pers zijn naam zomaar voluit citeert. Een verdachte in een gerechterlijk onderzoekt zou , dacht ik , toch mogen rekenen op een zekere vorm van anonimiteit in de pers

Hans1 7 mei 2006 16:56

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door FISHERMAN (Bericht 1694058)
Vlaming=Nederlandssprekende Belg.
Aangezien deze geadopteerde "nieuwe" Belg bij de Nederlandssprekenden zit is hij een Vlaming.

Hebben ze zijn mening wel gevraagd? Volgens mij beschouwt deze man zich als een Belg, zoals zowat alle nieuwe Belgen, geenszins als een Vlaming.;-)

Vlaanderen Boven 7 mei 2006 16:58

Wat heeft dat nu in godsnaam met de dicsussie te maken???

Gargamel 7 mei 2006 17:00

Jongeuuuuuuuuuun pakt zijn spullen en vertrekt....Jongeuuuuun.

Om je rot te lachen al die jongeuuuuuuren..EU trekt zoveel uit voor jongeuuuuuuuuuuren van - tot 25 jaar.....De vergrijsden en afgetakelde ouderen van 25+1 dag tot dood zullen wel betalen

Gargamel 7 mei 2006 17:01

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Hans1 (Bericht 1694146)
Hebben ze zijn mening wel gevraagd? Volgens mij beschouwt deze man zich als een Belg, zoals zowat alle nieuwe Belgen, geenszins als een Vlaming.;-)


Duidelijk iets mis in jullie blikkoker

lombas 7 mei 2006 17:39

Raar dat een land als Pakistan wél snel mensen uitlevert.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:02.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be