Jantje |
3 september 2006 00:32 |
Al-Qaida roept Westerlingen op zich tot Islam te bekeren
Al-Qaida roept Westerlingen op zich tot Islam te bekeren
Azzam the American, zoals de Amerikaan die zich tot de Islam bekeerde nu genoemd wordt.
De nummer twee van het internationale terreurnetwerk al-Qaida, Ayman al-Zawahiri, roept alle Westerlingen, en vooral Amerikanen, op zich te bekeren tot de islam. Hij doet dat in een videoboodschap die zaterdag werd gepubliceerd op een radicale islamitische website.
Bekeerde Amerikaan
De video duurt bijna driekwartier en toont Adam Gadahn, een tot de islam bekeerde Amerikaan en vermoedelijk lid van al-Qaida die ook gezocht wordt door de FBI. De 28-jarige wordt er namelijk van verdacht betrokken te zijn bij terroristische activiteiten. Zo zou hij trainingskampen van Al-Qaida in Pakistan hebben bezocht en zijn opgetreden als vertaler voor de terreurorganisatie.
"Omarm de islam"
Zawahiri vraagt de Westerlingen, en vooral de Amerikanen, te luisteren naar "Azzam de Amerikaan die de zijnen uit de duisternis wil halen en naar het licht wil keren".
De video komt enkele dagen voor de vijfde verjaardag van de aanslagen van 11 september 2001 in de VS. Adam Gadahn richt zich in de video in het Engels tot de Westerlingen. "Ik roep alle Amerikanen en andere ongelovigen op de islam te omarmen", klinkt het.
"Kies de goede weg"
Daarnaast citeert hij ook enkele Arabische verzen uit de Koran. "Ik roep vooral al diegenen op die strijden voor de bedrieglijke kruistocht van (de Amerikaanse president George W.) Bush in Afghanistan, in Irak en overal elders, om zich tot de islam te bekeren", klinkt het. "De tijd dringt. Kies de goede weg voor het te laat is en ook jullie het trieste lot ondergaan dat al duizenden anderen hebben ondergaan", besluit hij. (novum/ap/afp)
En daarna mocht ge ontploffen.
Iemand zin?
|