Antoon |
19 september 2006 11:36 |
Dedecker noemt weer geen naam
Citaat:
VLD-senator Jean-Marie Dedecker heeft weet van een vierde dopinggeval in het wielrennen, maar noemt ook nu weer geen naam.
Dedecker beweert dat hij de naam kent van een renner die bij een dokter om verboden middelen zou hebben gevraagd. Dat zei hij maandag in het programma Holland Sport op de Nederlandse televisie. Volgens Dedecker zou de renner om epo hebben gevraagd. "Die dokter heeft me dat ook schriftelijk bevestigd", beweert de voormalige judocoach.
Vorige week zorgde Jean-Marie Dedecker voor ophef toen hij bekendmaakte dat drie Belgische toprenners in februari 2006 een dopingkuur zouden hebben ondergaan in Italië. Het trio zou daarvoor 24.000 euro hebben betaald. Om wie het gaat, wilde Dedecker toen niet zeggen. Pas als hij zich voor de rechter moet verantwoorden, geeft de politicus de namen vrij. Dat herhaalde hij ook gisteren nog eens in Holland Sport.
De verklaringen van Dedecker lokten felle reacties uit in de wielerwereld. Zo is het wielerteam Quick.Step-Innergetic, dat zich door de persoon van Tom Boonen geviseerd voelt, van plan om samen met de IPCT (International Professional Cycling Teams, die 18 van de 20 ProTourploegen verenigt) en het sportmanagementbureau Celio (ex-SEM), klacht in te dienen tegen Dedecker.
De Belgische Wielerbond stuurde dan weer een brief naar de VLD-senator met de vraag om informatie over de betrokken renners. Het Laatste Nieuws Nieuws meldt dinsdag dat de Bond Dedecker nog een week de tijd geeft. Daarna zal de Bond zelf contact opnemen om duidelijkheid te scheppen in deze onverkwikkelijke zaak
|
"Pas als hij zich voor de rechter moet verantwoorden, geeft de politicus de namen vrij. Dat herhaalde hij ook gisteren nog eens in Holland Sport. "
Maar hij is onschendbaar en de feiten zijn niet zwaar genoeg om de zaak ontvankelijk te maken. Dat weet hypocriet Dedecker goed genoeg.
Volgens mij weet hij absoluut niets. Cafépraat zonder enig bewijs. Gewoon wat lawaai maken om van zich te laten horen voor de verkiezingen. Dat hij tegelijk heel de wielersport en vooral onze kampioenen door het slijk haalt zal hem worst wezen. Wat een lul, die Dedecker.
|