Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Gemeenteraadsverkiezingen 2006 (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=131)
-   -   Electronische kiestest. (https://forum.politics.be/showthread.php?t=60407)

joske 21 september 2006 15:38

Electronische kiestest.
 
Test elektronisch stemmen: Vlaams Belang vergeten

21.09.2006 13.36u - Zoals bij elke verkiezing kunnen burgers in gemeenten waar elektronisch gestemd wordt, ook deze keer het systeem testen in hun gemeentehuis. Het programma wordt aangeleverd door de administratie Binnenlandse Aangelegenheden.

In tegenstelling tot vorige verkiezingen, waar men met fictieve partijnamen werkte, gebruikt men nu bestaande partijen… maar niet alle bestaande partijen.
Op de testkiesbrief staan volgende partijen vermeld :

1. VLD
2. CD&V
3. SP.A
4. Groen!
5. Gemeentelijst.

Geen Vlaams Belang dus. Navraag bij het kabinet leert dat de administratie begin mei een testprogramma met die bewuste partijnamen stuurde naar alle gemeenten waar elektronisch gestemd wordt. Na een aantal klachten werd op 7 augustus een aangepaste versie rondgestuurd met de neutrale lijstnamen A, B, C, D… Maar niet alle gemeentebesturen gebruiken de aangepaste versie.

Het Vlaams Belang vindt dat dit niet kan. Minister Keulen is hier zwaar in de fout gegaan. Hij strooit de burgers die het systeem willen testen zand in de ogen. Hij insinueert op zijn minst dat in de betrokken gemeente Vlaams Belang niet opkomt. Dit is pure manipulatie. Dat zijn eigenste VLD op nummer 1 staat, zal ook wellicht geen toeval zijn.

Het Vlaams eist dat Keulen de gemeenten verplicht zijn aangepaste en neutrale versie te gebruiken. Feit is en blijft dat hij verantwoordelijk is voor de verwarring die er mogelijk bij de burger heerst.

Joris Van Hauthem
Perswoordvoerder

Ik viel achterover toen ik dit las,waar zitten hier de democraten?


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 03:00.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be