![]() |
Goed en Slecht bestaat dat ?
Mensen lijken de enige levende wezens te zijn die een onderscheid kunnen maken tussen goed en slecht .
Vandaag de dag , met al zijn haat is goed en slecht een subjectief begrip geworden . Wat is goed en slecht voor jullie in objectieve zin ? Tip = Kaffer is goed . |
Het is SLECHT jezelf 100% GOED te noemen want je weet zelf wel dat dat niet altijd waar is.
|
Subjectiviteit = Goed, Objectiviteit = Slecht.
|
Citaat:
Tip= u bent ook goed . |
het goede doen ,weet je door je achteraf niet slecht te voelen.
think about it;-) |
Citaat:
|
Goed & slecht zijn morele begrippen. Wat men vroeger goed vond (bv menselijke offers) beschouwt men de dag van vandaag als zijnde slecht.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Goed en slecht is simpelweg wat u aanstaat en wat u ni aanstaat.
Niks anders dan dualistische begrippen. |
Citaat:
En ik ben ne slechte mens. :twisted: |
Wij mensen handelen naargelang ons geweten gevorderd is. Naargelang we meer inleving krijgen in wat de ander ervaart leren we ook de ander te respecteren. Meestal door eens in dezelfde situatie terecht te komen. Te minste als die situatie al voorbij en verwerkt is anders is de kans groot dat we een ander aandoen wat ons overkomt. Het geweten word gevormd door de leerprocessen. Iets dat we fout doen zal zich herhalen, en iedere herhaling versterkt in energie en snelheid. Door die herhaling ervaren we pijn en ook die pijn wordt sterker per herhaling, tot we er zoveel pijn van hebben dat we de herhaling stoppen. Wat we soms vergeten is dat iets doen of iets laten gebeuren al even slecht is. Als bevoorbeeld iemand uw bedriegt en je bent je daar bewust van en je doet of je neus bloed uit schrik van die ander te verliezen ofzo dan ben je een evengoed aan het bedriegen. Maatschappelijk kunnen we iemand veroordelen maar als mens nooit. We kennen die persoon zijn achtergrond niet we kunnen ons niet volledig in iemand in leven. Door verschillende levens heen wordt ons geweten gevorderd. Wat voor de ene goed is om te groeien kan voor de ander al slecht zijn.
mvg Joadoor |
De meeste mensen zijn ook niet in staat dan als mens te oordelen.
Moest dat zo zijn, zou de samenleving niet bestaan. |
Is een zware krimineel die in de bak vergiffenis schenken goed of slecht ?
( Ik weet het niet , anders zou ik het hier niet vragen ) . |
Het idee van vergiffenis is nog zo'n fout.
Wel eerder de oorzaak ervan is fout. |
Citaat:
|
Citaat:
Zou u dan graag hebben dat men u vergiffenis schenkt? |
Citaat:
|
Het goede en slechte is aanwezig in elke mens, het is een kwestie van hoe je de verleiding van het slechte over heel je leven kunt weerstaan.Eens je die stap zet naar het slechte toe, kun je niet meer terug.
|
Citaat:
allesinds volgens de christelijke leer: Want men kan zélf maar vergiffenis bij God krijgen als men ook je medemens vergeeft. (tot zeven x 70 maal) Zoals Jezus het verwoordde in het Onze Vader: ... en vergeef ons onze schulden gelijk ook w�*j vergeven aan onze schuldenaren... |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 23:40. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be