![]() |
Vlaamse regering dicht weer federale putten
Zowel Vlaamse als Waalse regering bereid tot extra inspanningen
De Vlaamse en Waalse regering hebben vanmiddag op een interministeriële conferentie Begroting ingestemd om een bijkomende inspanning te doen. De meerinkomsten die ze in 2006 ontvangen door de hogere groei zullen niet uitgegeven worden. Dat werd vernomen op het kabinet van de Vlaamse minister van Begroting, Dirk Van Mechelen, en van zijn Waalse collega, Michel Daerden. Bevriezing De deelstaten dragen reeds bij tot de schuldafbouw van de staat op basis van een samenwerkingsakkoord om het Europees stabiliteitspact van 2000, hernieuwd in 2005, te respecteren. Voor de opmaak van de begroting 2007 vroeg de federale regering aan de gemeenschappen en gewesten een bijkomende inspanning. Die bestaat in een bevriezing van de bijkomende middelen die gemeenschappen en gewesten ontvangen doordat de economische groei, die aanvankelijk op 2,2 procent werd geschat, uiteindelijk op 2,7 procent zal uitkomen. Toekomstfonds Voor het Waalse gewest gaat het om 56 miljoen euro, die in een nog op te richten fonds voor schuldafbouw gestoken zal worden, kondigde het kabinet van Michel Daerden aan. Voor Vlaanderen gaat het om 187 miljoen die in een "Toekomstfonds" gestort zullen worden, zoals eerder reeds aangekondigd was. 25 miljoen ontbreekt Wegens hun moeilijke budgettaire toestand leveren het Brussels gewest en de Franse gemeenschap geen bijkomende inspanning. De federale regering had een inspanning van 260 miljoen euro. Er ontbreekt dus nog 25 miljoen die het Waals gewest zou moeten ophoesten, maar op de vergadering van vandaag heeft de federale regering het hier niet meer over gehad. hln |
Bij de CD&V is het luister naar mijn woorden maar kijk niet naar mijn daden.
(BVL, GVA, 14 okt.) De federale regering staat voor een moeilijke begroting. De Vlaamse zwemt in het geld. Gaat u helpen? Die vraag stelden Eric Donckier en Paul Geudens aan Yves Leterme en Kris Peeters (CD&V) Leterme is bereid te helpen, voor het algemeen belang, in het belang van het land, 'maar niet ten nadele van Vlaanderen'. Er zijn trouwens ook begrotingstechnische hulpmiddelen nodig. Als wij de 187 miljoen euro, die we onverwacht krijgen via de financieringswet, nièt uitgeven moet de federale regering dat bedrag minder besparen. Vergeet ook niet dat indien de eerste minister bij herhaling zegt dat voor de zoveelste keer de federale begroting in evenwicht is, dat vooral de verdienste van Vlaanderen is.' Hoeveel hij dit jaar wil helpen, zegt Leterme niet: 'Ik zie dat niet in die termen. Wij zijn voor bepaalde zaken ook vragende partij. En bepaalde van onze programmapunten, bijvoorbeeld afbouw van de wachtlijsten, mogen niet in het gedrang komen'. Kris Peeters: 'Als de Vlaamse hulp moet dienen om federale cadeaus uit te delen, dan kunnen we die beter zelf uitdelen'. Bovendien zijn er een aantal transfers die onzinnig zijn. Peeters geeft enkele voorbeelden 1. Wij geven 100 euro steun, en daar gaan er onmiddellijk 40 af via de vennootschapsbelasting. Onfatsoenlijk. 2. Wij betalen baggercontracten van honderden miljoenen euro's om de havens bereikbaar te houden en betalen daar 21 % btw op. De gemeenten huren dure consultants in om te onderzoeken hoe zij de btw kunnen ontlopen. Ik vind niet dat de overheden geld moeten uitgeven om uit zoeken hoe zij aan belastingontwijking kunnen doen. Daar moet over gepraat worden. Zeker als we merken dat in Wallonië bepaalde constructies worden aanvaard waardoor de overheden hun BTW kunnen recupereren en in Vlaanderen niet. Dat is niet gezond.' |
Citaat:
|
vorige betaalden zowel de waalse regering als de frantsalige gemeenschap nada de nada... lterme dichtte echter de federale putten . Nu opnieuw.
Leterme koopt zijn premierschap met vlaams geld. |
Voor de rode VRT is het zelfs niet nodig deze zoveelste diefstal te vernoemen.
|
Citaat:
|
de vlaamse regering draagt deze keer 3x zoveel bij als de waalse...
Vorige keer was de bijdrage van de waalse regering echter 0,00€. En wat krijgt vlaanderen in de plaats? Men zou het geld beter in een fonds steken voor splitsing van dit land. Willen ze het geld( van al die jaren dus) dan moeten ze maar akkoord gaan met de onmiddelijke overheveling van justitie, sz , gezondheidszorg etc. |
Fout ...ze leggen er een deksel op ....de putten blijven.
|
'k ken het systeem van begroting niet voldoende.. maar wordt bijvoorbeeld het Vlaams 'toekomstfonds' niet meegerekend om de federale begroting in evenwicht te houden?
|
Gelieve eerst de forumregels te lezen ivm copy/paste en bij een openingspost een aanzet tot discussie/eigen mening mee te geven. Dit forum is niet simpelweg een verzameling nieuwsberichten.
Mvg, Diatonos. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 00:18. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be