![]() |
Een open deur
Moet de EU landen die willen toetreden toelaten? Hoe streng moeten de eisen zijn voor een lidmaatschap? Willen we grenzen gaan stellen aan het aantal lidstaten? In vrijwel heel Europa wordt hierover gediscussieerd. Het lijkt me dan ook belangrijk dat dit gebeurt, aangezien het over het lot van miljoenen gaat dat beïnvloed wordt, zowel voor degenen die willen toetreden en zij, die al toegetreden zijn.
|
Nieuwe lidstaten moeten aan dezelfde regels voldoen als de huidige lidstaten, net als ze ook dezelfde kansen moeten krijgen.
Natuurlijk kan de uitbreiding niet oneindig doorgaan, maar Europa is nog lang niet 'verzadigd'. Trouwens, het zijn niet wij, maar de economische grote belangen die zullen beslissen over de uitbreiding van de EU. Wie economisch interessant is voor het bedrijfsleven, zal er bijkomen. Misschien niet door iedereen gewenst, maar wel de realiteit! |
Eerst eens dringend hervormen.
|
Eerst eens werk maken van het Europa dat we nu hebben, en dan andere lidstaten toelaten.
|
dat valt te zien welke lidstaten dat zijn, het moet natuurlijk wel nog een europese unie zijn he
|
wagenwijd open. Hoe meer armzalige marginale landen erbij komen hoe sneller het boeltje in elkaar stort :D
|
Stel U een wereld voor waar de rechten van de mens, de rechten van het kind
zouden moeten gerespecteerd worden op straf van mogelijke sancties van die matsuitoefenaren die deze rechten schenden. Stel U een wereld voor zonder doodstraf. Stel U een wereld voor van sociale rechten, geen kinderarbeid, geen uitbuiting aan lonen die een mens niet toelaten om het nodige voedsel te kopen, voor een dak boven het hoofd van zijn gezin te zorgen. Stel U een wereld voor van culturen, taalgemeenschappen met respect voor elkaar, zonder dat een uitbuiter behalve je te weinig te betalen je nog eens verplicht om zijn taal te leren, zijn eetgewoonten over te nemen, zijn godsdienst enz.. Stel U een wereld voor zonder barrières, waar elkeen vrij kan gaan en staan waar hij wil, zonder het risiko te lopen door fanatici omgebracht te worden. Stel U een wereld voor waar het economisch denken mede bepaald wordt door een echte zorg voor het milieu, zodat we onze kinderen en kleinkinderen een onbezoedelde erfenis kunnen nalaten. Stel U een wereld voor waar vrede heerst en geen afgunst. |
Citaat:
-) het moet om geografisch en cultureel-historisch Europese landen gaan -) het moet om volwaardige en stabiele democratische rechtstaten gaan met een vrije markteconomie -) het moet om sociaal-economisch stabiele landen gaan die de verplichtingen van de Europese éénheidsmarkt aan kunnen en willen gaan -) het moet om landen gaan waar de welvaart en economische ontwikkeling aansluit bij die van het Europees gemiddelde -) het moet om landen gaan wiens grenzen vastliggen en die geen aggressieve politiek voeren tegenover hun buurlanden -) de bevolking in de nieuwe lidstaten moet voor de toetreding gewonnen zijn Waarschijnlijk ben ik niet volledig geweest. Overigens meen ik dat de EU zelf ernstige intene hervormingen nodig heeft om te kunnen blijven functioneren. |
Belangrijkste is dat de deur wagewijd open staat voor oude lidstaten. Dat zij kunnen ontsnappen aan de EU-juk.
|
Citaat:
|
Europa volledig herstructureren, met veel meer bevoegdheden dan het nu heeft. Als er nog van die klotelandjes waar de maffia meer te zeggen heeft dan de regering bijkomen, wordt de EU geen economisch en militair machtsblok meer, maar een smakeloze eenheidsworst.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Met de huidige gang van zaken? Neen. De evolutie die Verhofstadt wil zien naar een Verenigde Staten van Europa is niet aan mij besteed. Een confederaal Europa zie ik wel zitten, waar er een onafhankelijk Vlaanderen is natuurlijk. Het idee van een federaal Europa vind ik benauwend.
|
Wat mij betreft kunnen landen die aan de voorwaarden voldoen toegelaten worden. Wat mij betreft zijn de voorwaarden alleen niet streng genoeg. ;-) Roemenië en Bulgarije zijn er eigenlijk nog helemaal niet klaar voor.
Daarnaast moet men de vraag stellen waar de grenzen van Europa liggen. Wat mij betreft bij de geografische grenzen, dat zijn de enige objectieve, waardoor landen als Turkije en Rusland dus niet lid kunnen worden. En voordat alle landen die wèl in Europa liggen kunnen toetreden, zal er ook nog wel veel tijd verstrijken. Uiteraard moet de EU ook hervormd worden van een bureaucratisch moloch naar een instelling voor en door de Europese burgers. Een samenwerkingsverband van onafhankelijke staten wat mij betreft, die alleen samenwerken als alle lidstaten en hun bevolkingen dat nuttig achten. Dus géén Europese superstaat die de besluitvorming steeds meer centraliseert i.p.v. decentraliseert. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Als een lidstaat eruit wil, kan dat nu ook al hoor.
|
Citaat:
Als we u mogen geloven, tenminste... :| |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:51. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be