Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   100.000 euro ontslagpremie !!! (https://forum.politics.be/showthread.php?t=69509)

De Prof 23 november 2006 18:37

100.000 euro ontslagpremie !!!
 
Lees ik nu in HLN

Met alles respect voor de VW arbeiders, maar is dit niet er een beetje over.
4.000 000 oude belgische franken.
Hiermee kan elke VW-arbeider heel zen leven lang een gratis auto cadeau doen, als men deze een een redelijke tijd houdt.

Als de gedupeerde van VW werkelijk deze premie krijgen, moet dan de overheid nog tussen komen in één of andere tegemoetkoming?


Nu, als het bedrijf deze premie wil betalen, zou ik zeggen waarom niet, je kan het maar hebben of krijgen.

Toch denk ik dat veel werkende mensen die einde loopbaan zijn direct willen verwisselen.

En wat men al die 'kleinere' bedrijfjes die dagelijks mensen aan de deur zetten, zij moeten het met veel minder stellen.

Ik wil iedereen een afdanking besparen, dat is altijd miserie.
Maar als elke afgedankte werknemer dergelijk bedrag krijgt, vind ik dat de overheid, meer energie moet steken in mensen die niet van dergelijke bedragen kunnen genieten, na een ontslag.

Wat denken jullie hiervan?

Tegendradigaard 23 november 2006 18:39

Groot gelijk professor....

Tegendradigaard 23 november 2006 18:39

't is bijna ne win for live....

Flippend Rund 23 november 2006 18:39

Dat zullen die fameuze hoge loonkosten zijn.

Tegendradigaard 23 november 2006 18:40

al zal de belastingen natuurlijk wel gretig zijn patatje meesteken zekers....

solidarnosc 23 november 2006 18:56

Mensen die in kleine bedrijven werken staan minder sterk o.a omdat de vakbonden daar minder sterk staan. Willen bovenstaanden dat vakbonden sterker worden in kleine ondernemingen? Uiteraard niet. Willen ze het feit dat vakbonden niet sterk staan in kleine ondernemingen tegen hen gebruiken, hoewel ze zelf de eersten zijn om te zeggen dat vakbonden in kleine ondernemingen helemaal niet nodig zijn. Duidelijk wel.

O ja. De baas van Volkswagen krijgt naar verluid een ontslagpremie van 14 miljoen euro.

PieterP 23 november 2006 18:58

  • In Duitsland werden 20.000 man ontslagen.
  • In Duitsland verliest men zijn werkloosheidsvergoeding als men niet beried is te verhuizen. ( max 500 km)
  • In Duitsland is IG metall, de vakbond, mede in de raad van bestuur, en heeft mede beslist over de halve sluiting van Vorst ( Duitse vakbonden zitten in raad van bestuur= Mitbestimmung, Rijnlandmodel)
  • In Duitsland werden ontslagvergoedingen betaald tussen 50.000 �* 180.000 euro, beslist ondermeer door IG Metall, mede in de Raad van Bestuur.
  • In België vraagt men nu reeds dat die 100.000 euro reeds fiscaal vrijgesteld zou zijn.
Vragen

Welke arbeiders/bedienden heben in België zo'n royale ontslagvergoeding gekregen, zelfs de verwende Sabiniens niet.
Doch nog een fiscale vrijstelling vragen, god geklaagd.

Vergeten we echter ook niet dat VW Vorst een zeer kwalijke reputatie had inzake staken , de band stilleggen enz.

Riksken 23 november 2006 19:00

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Tegendradigaard (Bericht 2189118)
al zal de belastingen natuurlijk wel gretig zijn patatje meesteken zekers....

100.000 per werknemer. Godverdomme, ik denk dat er veel Pietjes jaloers zullen zijn op de familie Declerc (abvv, 9 mensen. Eigen volk eers)

kelt 23 november 2006 19:08

Of dat bedrag juist is weet ik niet...maar het kan niet genoeg zijn vind ik...

Nog eens,een NIET-VERLIESLATENDE fabriek sluiten,en dan meteen maar een ganse collectie toeleveranciers meesleuren...het is inciviek gedrag.Voor een simpele Vlaming als ik,is dat gewoonweg on-be-grij-pe-lijk.


Overigens....ik denk dat we liever niet willen weten hoeveel deze grote firmas al die lange jaren bevoordeligd werden door de fiscus vergeleken met de gewone zelfstandige of kleinere firmas ,die zo geen grote hefbomen konden zetten in de Wetstraat....
Er was 1 hoofdvoorwaarde,voor die fiscale cadeaus en op maat gesneden wetgeving :
Werk creeren en houden,direct en vooral indirect.....


Komaan zeg,als VW Vorst enkel nog polootjes moet maken,exact een autotypetje dat eigenlijk in een goedkoop autoland thuishoort (!!!!)..dan weten we het allemaal zeker?????

ERLICH 23 november 2006 19:22

Als dat waar is krijgt de belziekestaat een natte droom. 3500 maal 100.000 euro waar ze kunnen gaan aanzitten. Ze zullen zeker al grootse plannen hebben want hoeveel zou daar van overschieten voor de betrokkenen? :cry:

ERLICH 23 november 2006 19:29

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door PieterP (Bericht 2189188)
  • In Duitsland werden 20.000 man ontslagen.
  • In Duitsland verliest men zijn werkloosheidsvergoeding als men niet beried is te verhuizen. ( max 500 km)
  • In Duitsland is IG metall, de vakbond, mede in de raad van bestuur, en heeft mede beslist over de halve sluiting van Vorst ( Duitse vakbonden zitten in raad van bestuur= Mitbestimmung, Rijnlandmodel)
  • In Duitsland werden ontslagvergoedingen betaald tussen 50.000 �* 180.000 euro, beslist ondermeer door IG Metall, mede in de Raad van Bestuur.
  • In België vraagt men nu reeds dat die 100.000 euro reeds fiscaal vrijgesteld zou zijn.
Vragen

Welke arbeiders/bedienden heben in België zo'n royale ontslagvergoeding gekregen, zelfs de verwende Sabiniens niet.
Doch nog een fiscale vrijstelling vragen, god geklaagd.

Vergeten we echter ook niet dat VW Vorst een zeer kwalijke reputatie had inzake staken , de band stilleggen enz.

Klopt en men ziet wat er na verloop van tijd de gevolgen kunnen van zijn. Dat de werknemers of ex-werknemers van VW bij de volgende syndicale grootpraat maar tweemaal nadenken voor ze zich nog voor de syndicale kar laten. spannen.

Gargamel 23 november 2006 22:37

Hopla,verafdinges zen volgende begroting is al in evenwicht met de taksen op de premie

Vorenus 23 november 2006 22:42

Dat ze die ontsslagpremies is afschaffen. Iedereen gelijk voor de wet. De mensen die voor de toeleveringsbedrijven werken, daar spreekt niemand over en zij krijgen deze royale premie niet.

Ontslag is ontslag, of het nu voor 1 persoon is of 4000 personen.

Mitgard 23 november 2006 22:44

ach, het zou toch geen VBer zijn moest hij een verwezenlijking van de vakbond niét komen onderkotsen met ouwe rechtse verzuurde prut.

Chipie 23 november 2006 22:46

Staking tot 15 december
 
Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Mitgard (Bericht 2189813)
ach, het zou toch geen VBer zijn moest hij een verwezenlijking van de vakbond niét komen onderkotsen met ouwe rechtse verzuurde prut.

Citaat:

Staking tot 15 december

Bij Volkswagen in Vorst wordt voortgestaakt tot 15 december. De directie van de Brusselse autofabriek verwacht immers voor die datum geen antwoord vanuit Duitsland over de toekomst van de Brusselse fabriek. Dat is gezegd na een eerste onderhoud tussen bonden en directie.

De vakbonden, die voor het eerst rond tafel zaten met de directie na de bekendmaking van de herstructurering, hadden het na afloop over een emotioneel gesprek. Veel duidelijkheid kwam er niet. ,,Antwoorden over de toekomst van de fabriek kunnen niet worden gegeven door de lokale directie, zolang er geen beslissing is van de raad van toezicht'', aldus het vakbondsfront in een gemeenschappelijke verklaring.

,,Omdat de directie voor 15 december geen concreet antwoord verwacht, heeft het vakbondsfront de verdere uitbetaling gevraagd van het personeel'', aldus de bonden. Morgen geeft de directie antwoord.

,,De verwachting is dat er voor 15 december niet wordt gewerkt'', aldus de bonden. ,,We blijven in staking.'' Er verlaat ook geen auto het VW-terrein vooraleer er opnieuw wordt gewerkt.

http://www.standaard.be/Artikel/Deta...MF23112006_068
Ongelooflijk... :-P

Desiderius 23 november 2006 23:14

6 december nadert met rasse schreden

Binnenkort bezoekt Sint-Dicaat de brave kindertjes weer.


Dream on...

Tavek 24 november 2006 00:56

Ach dat deden ze bij siemens ook vroeger. Ik ken persoonlijk mensen die miljoenen franken aan een ontslag hebben overgehouden, na 20 jaar dienst weliswaar....

Marlboro 24 november 2006 01:02

Zo'n ontslag premie mogen ze mij meteen geven,geen enkel probleem,ik zal wel ondertussen op m'n gemakske ander werk zoeken,ook geen probleem.

Duvelke 24 november 2006 01:15

ze vragen veel omdat ze weten dat er toch een groot deel af gaat.
snog ni zo slecht gezien, als ze de helft of een kwart zou het ook al zeer goe zijn :D

maddox 24 november 2006 08:28

Een premie is tot 73% belast.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 07:39.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be