circe |
18 januari 2007 16:36 |
door Joost de Haas - De Telegraaf.nl
AMSTERDAM - Imams vertrekken massaal uit Nederland, omdat zij zich hier niet langer thuis voelen. Naar schatting 180 van de 450 moskeeën zitten nu zonder geestelijke leiding. De vertrokken imams worden veelal vervangen door illegalen zonder enige ervaring.
Dat zegt Mohamed Ousalah, vicevoorzitter van de Vereniging Imams in Nederland. Ousalah maakt zich grote zorgen over de uittocht en de gevolgen voor moskeeën die hun imams zijn kwijtgeraakt. Het gevaar bestaat dat gebedshuizen stuurloos raken en mogelijk in handen vallen van extremisten.
Ousalah: "De situatie is kritiek. In Amsterdam, Den Haag en Utrecht zijn al tientallen imams vertrokken. En die trend zet zich voort in andere plaatsen. Er zijn nog geen exacte cijfers, maar geschat wordt dat imams zijn verdwenen bij veertig procent van de moskeeën."
Stemming
Veel imams blijken uit te wijken naar andere Europese landen als België en Spanje. "Daar hebben zij meer rechten en vrijheden", aldus Ousalah, die de exodus mede wijt aan een anti-islamstemming in Nederland. "Sinds de aanslagen van 11 september 2001 worden imams in verband gebracht met extremisten en terroristen. Zij kampen met een enorm imagoprobleem. De overheid is hier ook schuldig aan omdat er niets wordt gedaan aan dat probleem. Sterker nog, politici roepen om de haverklap op tot uitzetting van imams."
De situatie is zo nijpend dat de topman van de imambond zelf als prediker moet bijspringen in een moskee in Utrecht. Hij wil voorkomen dat ook daar illegaal in ons land verblijvende 'amateurimams' de macht grijpen. " Steeds vaker duiken deze illegale, ongekwalificeerde imams op in moskeeën verspreid over het land."
Volgens Ousalah spelen ook andere beweegredenen mee bij het vertrek van imams. "Zij krijgen geen permanente verblijfsvergunning meer, waardoor hun bestaan erg onzeker is geworden. Zo zijn enkele imams teruggekeerd naar Marokko omdat zij de hoop op een vast verblijf verloren."
_________________
voil�* : ze komen naar België! Het land van de racisten en het Groote Gevaar van Extreem Rechts!
Elke stem is er één zegt de Pètrick.
|