![]() |
taalprobleem in brussel
Geachte heer Vandenbossche
Wat is volgens u de best oplossing voor het taalprobleem in Brussel. |
Aansluitend op het voorgaande, wat stelt de Cd&V voor om onderstaande praktijken te beteugelen (verfransing van de besturen door voornamelijk eentalig franstalige aanwervingen)?
Gemeenten blijven eentalig personeel aanwerven Brussel - Bij de Brusselse gemeentebesturen worden almaar meer aanwervingen geschorst door de vice-gouverneur. Dat betekent dat de gemeentebesturen personeel blijven aanwerven dat geen taalbrevet heeft. Dat blijkt uit het Brusselse taalrapport dat is vrijgegeven. Het langverwachte Brussels taalrapport is vrijgegeven. Ieder jaar wacht politiek Brussel in spanning op het taalrapport dat de naleving van de taalwet in de gemeenten onderzoekt. In het taalrapport staat te lezen of de gemeenten en de OCMW's genoeg tweetalig personeel aanwerven, en het aantal schorsingen van aanwervingen die niet aan die taalvereiste voldeden. Vorig jaar bleek dat het taalprobleem bij de aanwerving van statutaire ambtenaren niet zo groot was, maar dat er bij de aanwerving van contractuelen wel nog veel werk aan de winkel was. Dat betekent dat er in die groep dus niet genoeg tweetaligheid is. Uit het nieuwe taalrapport blijkt dat er weinig veranderd is. Parlementslid Marie-Paule Quix (Spirit) kon het rapport al inkijken. Volgens haar zijn er in de gemeentebesturen 606 schorsingen geweest bij gebrek aan een taalbrevet. Er zijn 213 aanstellingen van korte duur en vervangingen. En dan zijn er 132 personeelsleden die wel een taalbrevet hebben. Bij de OCMW's zijn er 44 die een taalbrevet hebben, 634 zijn geschorst, 642 zijn voor korte duur aangesteld. Als die cijfers vergeleken worden met de vorige, blijkt dat er veel meer schorsingen zijn. De vice-gouverneur schorst dus een pak meer aanwervingen wegens gebrek aan tweetaligheid. "Dat is geen goede evolutie," zegt Quix, "want dat betekent dat de gemeentebesturen massaal mensen blijven aanwerven die geen taalbrevet hebben. Maar de vice-gouverneur neemt nu wel zijn taak ter harte en schorst als men niet beantwoordt aan de taalwetgeving." Hoeveel van die schorsingen effectief vernietigd worden, dat staat niet in het rapport. Marie-Paule Quix vraagt dat ook daar dringend duidelijke cijfers van komen, want nu weet men niet of al die schorsingen effectief in de praktijk worden omgezet. Uit het taalrapport blijkt ook dat er veel meer Franstaligen aangeworven worden in de gemeenten dan Nederlandstaligen, maar dat Nederlandstaligen wel veel vaker een taalbrevet hebben. © FM Brussel |
De oplossing ten gronde ligt bij het onderwijs. Een sterke kwaliteitsverbetering van het onderricht Nederlands in het Franstalige onderwijs, zou heelwat oplossen. De wijziging van de taalwet, in termen van afdwingbaarheid is even esssentieel.
|
Citaat:
Is dat het nieuw standpunt van dat zelfde kartel die na het BHV debacle verklaarde zich voortaan harder te zullen opstellen in het naleven van de taalwetten? |
Helemaal niet, lees dan toch mijn voorstel !
|
Maak u niet moe, mijnheer Vandenbossche. Ik ben al vier jaar op dit forum, maar al lang niet meer om Vlaams-nationalisten te overtuigen, alleen voor mijn eigen training want op een dag zal ook de B.U.B. op TV komen en die dag is niet ver meer af. Dat hele federalisme is een regelrechte catastrofe die ons minimum 10 miljard euro per jaar kost.
|
Citaat:
In Charleroi zit burgemeester Van Gompel in de bak, en de Vlaamse politie moet zijn politie bijspringen om de criminaliteit, je weet wel wat altijd maar daalt, te helpen indijken. |
Komaan jongens, hoe kunnen we als Vlamingen samenleven als ik dit allemaal lees : uitdaging : één jaar in 'mijn' Kureghem komen wonen!
|
Citaat:
ik zie in dit land namelijk geen grond, geen aanwijzing die zulk een optimisme rechtvaardigd. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 14:06. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be