Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Verzet tegen taks op koffie in leraarskamer (https://forum.politics.be/showthread.php?t=82055)

oz457 1 maart 2007 08:15

Verzet tegen taks op koffie in leraarskamer
 
Verzet tegen taks op koffie in leraarskamer

Donderdag 1 maart 2007 29 min. geleden

(Belga) Het Voedselagentschap (FAVV) vraagt aan scholen een horecabelasting voor het schenken van koffie. Heel wat Vlaamse scholen met een koffiezetapparaat kregen de afgelopen weken van het FAVV een onaangenaam bericht: ze moeten een taks van 111 euro betalen voor de koffie die ze schenken in de leraarskamer.

Dat schrijven De Standaard, Het Nieuwsblad en Het Volk donderdag. Schooldirecties die enkel koffie schenken voor eigen personeel, kunnen bezwaar indienen tegen de FAVV-heffing, luidt het bij de Vlaamse minister van Onderwijs, Frank Vandenbroucke. (DWM)



------
Ik denk dat ik een VZW ga oprichten met als doelstelling het uitpluizen en bekend maken aan het grote publiek van alle nieuwe taksen die er elke dag bijkomen.
Deze overheid is met het water tot aan de lippen en moet absoluut geld hebben.

De bevolking is te taai om te reageren.

Bovendien gaat de regering en de overheid al ettelijke decennia zeer sluw te werk:
een beetje hier, een beetje daar... veel te weinig om de bevolking op te hitsen. Het is zoals die kikker die werd voorgesteld in de film van Al Gore.

Herr Flick 1 maart 2007 08:18

ah, de smeerlappen, mogen die mensen alleerst geen koffieke nie meer drinken

misschien nog een tax op thermosflessen en senseo machienekes ?

oz457 1 maart 2007 08:54

Ondertussen geruchten gehoord dat er tevens een nieuwe taks komt op alle woningen met een open haard. CO2 taks.

maddox 1 maart 2007 09:16

En voor wanneer tax op 1 april CO2 uitstoot?

Raven 1 maart 2007 09:39

Taks op de koffie op't werk...

Ik zou daar voor staken

Enter 1 maart 2007 09:41

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Raven (Bericht 2478696)
Taks op de koffie op't werk...

Ik zou daar voor staken

Jammer genoeg hebben ze net ook een taks voor staken ingevoerd.

Raven 1 maart 2007 09:43

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door oz457 (Bericht 2478596)
Ondertussen geruchten gehoord dat er tevens een nieuwe taks komt op alle woningen met een open haard. CO2 taks.

Zou nochtans ten onrechte zijn. Hout verbranden ter verwarming is qua CO2 niet zo'n grote vervuiler.

Maar men zal wel een reden vinden zeker.

CO2 taks op scheten misschien? Al dat methaan werkt de opwarming van de aarde ook in de hand. En als ik mensen als Louis Michel of Flahaut zie, zou ik haast een uitstoot-vergelijking met een koe willen zien.

Gargamel 1 maart 2007 10:24

Om nog niet te spreken van wat er uit hun bek komt

omaplop 1 maart 2007 13:32

In Wallonië krijg je een subsidie van 250 euro voor het plaatsen van een houtkachel.

ilfalco 1 maart 2007 13:47

Totale waanzin...

Straks een taks voor het openen van mijn broek als ik moet urineren?

Een taks voor het scheren van mijn baard?

krankzinnig.

Chipie 1 maart 2007 13:51

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ilfalco (Bericht 2479409)
Totale waanzin...

Straks een taks voor het openen van mijn broek als ik moet urineren?

Een taks voor het scheren van mijn baard?

krankzinnig.


Herr Flick 1 maart 2007 13:52

Een tax op reclameborden van politieke partijen... ?

HAMC 1 maart 2007 14:16

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door oz457 (Bericht 2478551)

De bevolking is te taai om te reageren.

Te taai? Een slaven mentaliteit is dichter bij de waarheid. "Ge kunt er toch niks aan doen"

Herr Flick 1 maart 2007 14:23

We kunnen misschien het koffie liberation front oprichten of zo,

een VZW die pleit voor het vrij schenken van een kafieke ...

Om de idiooten die dit goedgekeurd hebben te pesten infiltreren in de koffiekamer van de regering, kamer en senaat, en de koffiekan vullen met laxeermiddelen... (mijn broer heeft da vanzeleven gedaan in de kofiekan van zijn superieuren in 't leger en naar 't schijnt hadden z't allemaal zitten... ;-) )

De schoofzak 1 maart 2007 14:28

Het is perfekt begrijpbaar dat een taks geheven wordt op horeka-uitbaters, teneinde de speciale kontrole op die horeka te bekostigen.
Die kontrole op horeka is er in jouw en mijn belang: ik betaal goed geld voor mijn koffietje, en dat moet dus in een proper machieneke gemaakt worden. Anders krijgen jij en ik diaree van dat koffietje.
Dat de overheid zulks kontroleert, is maar niet meer dan normaal. Volksgezondheid noemt zoiets.

Dat die kontrol er ook is in bedrijfskantines of bedrijfsrestaurants, dat is ook maar niet meer dan normaal.

Maar maar, de grens wordt wel duidelijk overschreden voor de koffie in een leraarskamer, de koffie op een burootje waar 5 man werkt, waarvan één tee-drinker, de koka en bierflesjes die een goede aannemerke aan zijn drie bouwvakkers ter beschikking stelt ....

En dat ingevoerd door een regering waar straatssekretaris Q van deel uitmaakt. Foei foei !!

En wat ik persoonlijk nog erger vind: je moet zelf maar reageren om van die taks vanaf te geraken. Ja, dat is de omgekeerde redenering.
Seffens krijg ik hier een katastrofaal inkomen van een sjieke villa met zwembad binnengesmeten, en moet ik zelf maar gaan bewijzen dat ik in een doorsnee bungalootje woon.

Foei mister Q.
Dik gebuisd als opperhoofd van administratieve vereenvoudiging.

duveltje382 1 maart 2007 14:34

Taks op het niet beantwoorden van post hier op het forum....

joske 1 maart 2007 15:12

Straks een controleur in iedere huiskamer waar koffie geschonken wordt.

Bierke 1 maart 2007 15:15

Een taks op buitenechtelijke relaties (met verplichte vermelding in het staatsblad) :)

joske 1 maart 2007 15:25

oei oei oei,dan gaan ze bij de paarsen serieus in hun zak zitten hoor.

Babeth 1 maart 2007 16:28

Uit de krantenberichten kan ik opmaken dat de scholen er wel beroep tegen kunnen aantekenen - waarvoor ze dus tijd, personeel en geld moet uittrekken (de tijd om te bellen, de persoon die belt, en het tarief van het telefoongesprek).

Beoep kan als ze kunnen bewijzen dat de koffie alleen voor de leraren (dus het personeel) is en niet wanneer er leerlingen en bezoekers een bakkie troost zouden kunnen krijgen.
Bewijs dat maar eens. :shocked!:

Een voorbeeld van de prachtregeltjes waar onze overheid ons tegenwoordig mee opzadelt in hun voortdurende geldhonger. Een school is horeca ? :wtf:


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 21:45.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be