![]() |
Houding tegenover een referendum over de Vlaamse onafhankelijkheid
Beste meneer Tommelein,
wat zou u denken over een referendum in het Vlaamse Gewest over de onafhankelijkheid? Zou u willen meewerken aan het mogelijk maken van zo een referendum u bent waarschijnlijk tegen het separatisme. Maar u bent ook nog bij de Volksunie geweest. Bovendien hoeft u geen separatist te zijn om in te stemmen met een referendum hierover. Zo zouden we eindelijk eens weten welk percentage van de Vlamingen nu werkelijk de onafhankelijkheid wil. Het is toch niet normaal dat dit moet gebeuren door te stemmen op partijen zoals Vlaams Belang, die dan opzwellen en de politiek ontwrichten door hun massa? Ik hoop dat u de tijd vindt om te antwoorden, Bedankt, evilbu |
Momenteel is het in Belgiƫ enkel mogelijk om referenda te organiseren op gemeentelijk- en provinciaal vlak. Als overtuigd liberaal ben ik uiteraard voorstander van het houden van referenda.
|
Citaat:
Ik denk dat de meeste mensen hier willen weten hoe je tegenover een referendum over Vlaamse onafhankelijkheid staat, en niet zozeer over wat je denkt over het referendum in het algemeen want daar lijkt iedere politicus voorstander van te zijn indien het onderwerp hen bevalt. Bedankt voor je tijd op dit forum trouwens. |
Vooraleer een referendum te kunnen houden over bijvoorbeeld de Europese grondwet is een grondwetswijziging nodig. Een grondwetswijziging vereist een specifieke procedure, er dient een lijst te worden opgesteld van artikels die in de komende legislatuur voor herziening vatbaar zullen zijn. Gezien de federale kamer weldra ontbonden zal worden staat hier de deur vandaag open.
Ik zou, wanneer de grondwet het zou toelaten, niet weigerachtig staan tegenover een referendum met dit onderwerp. |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 19:39. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be