![]() |
Vluchtmisdrijf
Vannacht het zoveelste dodelijk ongeval met vluchtmisdrijf. Een 21-jarige jongeman werd geschept door een auto en 25m meegesleurd.
Als ik zoiets in de krant lees, sta ik er meestal niet al te veel bij stil, maar deze keer gebeurde het zowat voor m'n voordeur en werd ik wakker van de klap en het geschreeuw van zijn vriend. Ik ben hier dus echt niet goed van... Wat bezielt iemand om na een ongeval gewoon door te rijden terwijl er iemand ligt te creperen? Hopelijk wordt die klootzak snel opgepakt... |
Wat vind u nu eigenlijk het ergste?
Dad hij dood is of dat vluchtmisdrijf? Ge zult mij wss ijskoud vinden, maar vluchtmisdrijf is nu eenmaal het gevolg van een paniekreactie. In de hersens word dan een mechanisme in gang gezet dat vluchtmisdrijf veroorzaakt. Ja idd, ik vind dat daar OOK rekening mee gehouden moet worden. Tegelijk vind ik ook dat die vriend het recht had om een steen naar die auto te smijten waardoor die uiteindelijk zich ook te pletter zou gereden hebben. Dit is dan ook van een menselijk reactie waarover mensen nu eenmaal geen controle hebben. |
Citaat:
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
Maar kunnen mensen dan tenminste toegeven dat ze op wraak (waar ik overigens niks op tegen heb) uit zijn op diegene die vluchtmisdrijf pleegde, IPV dat zo hypocriet justitie en gerechtigheid te gaan noemen. |
Het zal waarschijnlijk wel weer een 4x4 geweest zijn... :oops:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Vluchtmisdrijf, ik vind het héél erg dat dat zoveel voorkomt, maar je weet nooit hoe je zal reageren in dergelijke situatie.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Vluchtmisdrijf kan inderdaad een paniekreactie zijn. Het zo snel mogelijk willen verlaten van de plaats van een ongeluk is trouwens een reactie die niet alleen degenen die het ongeluk hebben veroorzaakt treft, maar ook de slachtoffer(s). Met soms vervelende gevolgen achteraf wanneer blijkt dat er toch schade of letsels zijn die je initieel niet had opgemerkt. Dat heb ik zelf al eens ondervonden... en ik had het dus nagelaten om de gegevens van degene die het ongeval had veroorzaakt te noteren.
Dat het een paniekreactie betreft, kan echter enkel een verzachtende omstandigheid zijn. Het blijft even fout. Niet onmiddellijk hulp bieden/inroepen kan immers beslissend zijn voor het leven van de slachtoffer(s). En zoals Djiezes terecht opmerkte, kan je nog moeilijk van een paniekreactie spreken als de aanrijder zich ook nadien niet zelf gaat aangeven. De kans is heel groot dat hij/zij dan inderdaad iets te verbergen had. |
Het is gewoon zo dat die mensen een misdrijf plegen dat ze niet gewild hebben. Men kan nu wel zeggen dat ze gedronken hebben en het hun eigen schuld is maar dat veranderd niets aan de zaak dat ze het eigenlijk niet gewild hebben.
En dan kan je kiezen, stoppen en een aantal jaar in de gevangenis doorbrengen of doorrijden. Mij verbaast het niet dat mensen doorrijden. |
Wsl zullen al die doden, die dit weekend gevallen zijn of nog zullen vallen, wel hoofdzakelijk veroorzaakt zijn door 4x4's, maar verzwijgt men dat... :oops:
|
Citaat:
Maar wat ik wou zeggen: ik vermoed wel ergens dat de rechters rekening zouden houden met iemand die vlucht na een ongeval, maar binnen zeer korte tijd zich toch gaat aangeven; ik begrijp ook wel dat er een paniekrekatie kan optreden, maar toch kan je als maatschappij niet anders dan vluchtmisdrijf zeer ernstig nemen: je kan per ongeluk iemand kwetsen of doden, maar met adekwate hulp op te roepen direkt na het ongeval, help je tenminste nog iets of wat de schade te beperken; het is voor het slachtoffer of zijn nabestaanden ook iets beter om het verlies te verwerken; enfin, niets is erger voor nabestaanden dan in onzekerheid te leven en niet te weten "wat er juist is gebeurd". Bovendien kan je daar op voorhand over nadenken, krijg je daarover toch iets of wat les in rijschool of van je begeleider ... en dan weet je als logisch denkend en sociaal wezen dat het ook jou kan overkomen, zowel het ongeval als de paniek, maar dat er van je verwacht wordt toch hulp te bieden en je aan te geven. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Tot hiertoe is er bij mijn weten tijdens dit weekend nog geen enkel dodelijk accident, al dan niet met vluchtmisdrijf, door een 4x4 veroorzaakt.
Zou het dus niet beter zijn alle auto's te verbieden, behoudens de 4x4's?... ;-) |
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:26. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be