![]() |
Socialist Kouchner wordt mogelijk Frans buitenlandminister
De nieuwe Franse President gaat alvast een van zijn beloftes al meteen houden : een regering vormen die alle Fransen vertegenwoordigt. Dat er een aantal ministers van de centrumpartij van Bayrou zullen benoemd worden wisten we al. Nu blijkt dat hij zelfs plaats maakt voor ministers van de Parti Socialiste. Mogelijk Bernard Kouchner op Buitenlandse Zaken en Hubert Védrine op Justitie.
![]() Citaat:
|
Politiek-strategisch lijkt me dit een schitterende zet van Sarkozy. Aan de ene kant kan men hem niet verwijten geen hand te reiken aan links. Als links deze hand weigert dan kan Sarkozy Pontius Pilatus spelen. Aan de andere kant kan dit tot openlijke verdeeldheid in het linkse kamp leiden.
Met het oog op de komende parlementsverkiezingen een - weliswaar doorzichtige - maar toch handige spin. |
Citaat:
|
Het kan ook een list zijn om de PS te destabilizeren voor de parlementsverkiezingen.
|
Citaat:
|
En met de aanstelling van Kouch Kouch zal men in de banlieus wsl ook wel content zijn... ;-)
|
Er is duidelijk de nodige tegenstand binnen de UMP tegen Kouchner: "La nomination probable de Bernard Kouchner fait grincer des dents �* l'UMP, mais le nouveau président reste sur sa ligne."
Bron Le Figaro: hier |
Citaat:
De toekomst zal het ons leren.Ik voorspel in ieder geval dat met hem Frankrijk van kwaad naar erger zal evolueren.Binnen 5 jaar zullen de conservatieven/liberalen & Consoorten volledig gediskrediteerd zijn bij het Franse "peuple qui se lève tôt" dankzij zijn Kapitalistische Kuren, en dat zal uiteindelijk de Socialisten ten goede komen.Sègolène heeft nu 5 jaar om het klappen van de zweep te leren kennen, en vanuit een konfortabele oppositie-zetel de "rechtsen" met kritiek te bestoken. Kraait maar victorie, Kapitalistische Franse haantjes, vooraleer de linksen u aan het spit rijgen, braden en opvreten.Uw gebeente zal daarna verbleken in de zon, of door de honden opgevreten worden, ergens uitgescheten, tot stof vergaan en vergeten...:lol: Vijf jaar=Vlug voorbij.... |
ach, als het over neuzen gaat, speelt politieke kleur niet meer zo'n rol hé.
|
Met Kouchner loop ik eigenlijk niet zo hoog op. Of hij een goede keuze is voor Minister van Buitenlandse Zaken durf ik betwijfelen. Védrine lijkt mij daarentegen wel vrij capabel.
|
Zo kennen we ze, onze socialistische "vrienden."
Leve de verdraagzaamheid. Citaat:
![]() |
Citaat:
|
Citaat:
Ondertussen is Kouchner benoemd. Hopelijk blijkt in de toekomst dat ik ongelijk had, maar ik vrees ervoor. |
Ongetwijfeld de beste zet van Sarkozy is dat slechts 3 van de leden van zijn regering uit de ENA komen. Oef, hoog tijd dat die bende aan de kant geschoven wordt.
|
Ik denk dat Sarkozy het VERSTANDIG bekijkt en mensen aanwerft om hun VAKMANSCHAP.
Gingt het hem om "decoratieve" effecten dan had hij minstens wel een plaatsje gegeven aan Segolène. :) |
Sarkozy heeft meteen op briljante wijze het laken naar zich toe getrokken. Zijn regering bestaat uit 15 ministers, dat is de helft van de vorige regering. Verder zijn er 7 vrouwelijke ministers op de 15, en tenslotte heeft hij ook zijn belofte om een regering van verruiming op te stellen gehouden : 4 socialisten en 1 UMP ( centrumpartij van Bayrou ).
De socialisten zijn compleet de kluts kwijt. De socialistische ministers worden de partij uitgezet, François Hollande en Lionel Jospin kwamen zonder inhoud wat ratelen voor de camera's, en Sarkozy glundert. In ieder geval een goed begin, zo'n regering met ministers die naar kwaliteit worden gekozen. |
Ik kan dit ook enkel maar toejuichen, het toont (voor mij althans) dat Sarkozy écht bereid is om iets te veranderen en daarbij zéér verruimend te werk wil gaan door over de partijkleuren heen te werken.
|
overloper :evil:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 15:08. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be