Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Partijpolitiek en stromingen (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Interview met vanhecke in De Zondag (https://forum.politics.be/showthread.php?t=89763)

ilfalco 20 mei 2007 23:41

Interview met vanhecke in De Zondag
 
http://makr.roularta.be/PDFPage?page=18&groepCode=DZ


Een verademing om één keer in de media nog een correcte interview te lezen met een VB'er. Glashelderen en duidelijke standpunten.

Enter 21 mei 2007 05:41

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ilfalco (Bericht 2673856)
http://makr.roularta.be/PDFPage?page=18&groepCode=DZ


Een verademing om één keer in de media nog een correcte interview te lezen met een VB'er. Glashelderen en duidelijke standpunten.

In tegenstelling tot al die andere interviews met VB'ers waarin geen duidelijke standpunten werden verkondigd?

Knuppel 21 mei 2007 08:24

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Enter (Bericht 2673961)
In tegenstelling tot al die andere interviews met VB'ers waarin geen duidelijke standpunten werden verkondigd?

Idd.
Meer nog.
Helemaal géén standpunten als het van de BRT afhangt.

Waar denk je dat het volgende uitkomt?

Citaat:

Uitgaande van de opdracht van de VRT en de Deontologische Code waaraan de VRT-journalisten onderworpen zijn (onder toezicht van de Hoofdredacteurs) moeten de VRT-Nieuwsdiensten én rekening houden met de opdracht te streven naar een democratische en pluralistische samenleving én tegelijk onpartijdig zijn.
Onpartijdigheid wordt hier echter uitdrukkelijk niet gedefinieerd als het brengen van de standpunten van alle partijen, noch als het brengen van alle relevante standpunten binnen één uitzending.

Als algemene richtlijn moet gelden dat extremistische partijen slechts baat hebben bij ongenuanceerde en oppervlakkige berichtgeving.
Dit betekent concreet dat aan extremistische partijen en bewegingen die een gevaar inhouden voor die pluralistische, democratische en verdraagzame samenleving geen open tribune mag worden verleend. Wannneer vanuit de deontologische code het verantwoord wordt geacht om over deze bewegingen te berichten, dan kan dit, maar deze bewegingen mogen de kanalen van de publieke omroep en zijn nieuwsprogramma’s niet (kunnen) misbruiken om hun gedachtengoed te verspreiden. Er moet dus zeer omzichtig worden omgesprongen met het aan het woord laten van vertegenwoordigers van deze bewegingen, zeker in rechtstreekse uitzendingen.
En vreemd genoeg staat er ook dit in:

Citaat:

Het ‘cordon sanitaire’ tegenover het Vlaams Blok heeft als gevolg dat de partij niet aan het dagelijks beleid in gemeente, provincie, deelstaat, nationale staat enz. deelneemt. Het kan soms wel een debat losweken, maar zijn concrete impact op de politieke besluitvorming is de facto klein. De Openbare Omroep moet er bijgevolg van uitgaan dat de Blok-standpunten minder impact hebben op het beleid dan die van de andere parlementaire partijen.

Raf 21 mei 2007 08:38

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Enter (Bericht 2673961)
In tegenstelling tot al die andere interviews met VB'ers waarin geen duidelijke standpunten werden verkondigd?

:lol:

:thumbsup:


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 12:11.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be