Vandaag zakt Philip Dewinter (foto 1) af naar Borgerhout om er een ‘Zonder Jihad Straat’-naambordje op te hangen aan de hoek van de Turnhoutsebaan en de straat die naar het Borgerhoutse districtshuis leidt (foto 2 ). Wie daar alvast niet mee opgezet is, is de plaatselijke winkeliersvereniging. Voorzitter Alain Herremans van Winkeliersvereniging Voorstad vindt de actie van Dewinter “Pure provocatie en respectloos voor elke Borgerhoutenaar en voor iedereen die al jaren knokt om deze winkelstraat overeind te houden.”
Alain Herremans: “Wij hebben respect voor ieders overtuiging en geloof, maar we zijn gekant tegen elke vorm van extremisme. Deze actie van het Vlaams Belang wil enkel de gemoederen ophitsen en mensen tegen elkaar opzetten. De handelaars zijn absoluut niet gediend met acties die de rust komen verstoren, en provocerend zijn voor een deel van de bevolking van Borgerhout. Waarom kiest mijnheer Dewinter de Turnhoutsebaan als locatie? Als het te maken heeft met dat zogenaamde alcoholverbod, dan moet ik hem teleurstellen want daarvoor is nog geen enkel bewijs gevonden. (…) Wij doen al jaren inspanningen om ook de allochtone handelaars op de Turnhoutsebaan meer te betrekken bij onze vereniging. Een moeizame weg, die stilaan vruchten begint af te werpen. Deze stunt doet ons werk teniet, en leidt alleen maar tot weer meer polarisatie.”
Ook de bewonersgroep Borgerhoudt van Mensen kant zich tegen het VB-initiatief. Voorzitter Steven Wouters: “Deze actie is duidelijk, en er alleen maar op gericht om mensen tegen elkaar op te zetten. De ‘Zonder Haat Straat’-campagne is juist bedoeld om samen aan die polarisatie voorbij te gaan.” Mohammed Chakar is er niet gerust in: “Dit is 100 % provocatie en eerlijk gezegd hou ik mijn hart vast. (…) Ik voorspel dat er jongeren die zich geprovoceerd voelen, zullen rondhangen. Daarom hoop ik dat de politie dit goed zal aanpakken.” Philip Dewinter ontkent dat zijn actie provocerend bedoeld is, en zegt: “de Turnhoutsebaan is nu eenmaal een straat waar je vooral gesluierde vrouwen ziet, amper Nederlandse opschriften op winkelramen ziet en waar zelfs geen alcohol meer mag worden geschonken. Een symbolischer locatie voor een actie tegen de islamisering had ik niet kunnen bedenken.”
Natuurlijk is de werkelijkheid anders dan Dewinter ze voorstelt. Ja, de ‘islamisering’ is merkbaar in het straatbeeld. Neen, het is allemaal niet zoals Dewinter het voorstelt. Aan de Turnhoutsebaan vind je nog altijd Belgische café’s. Of Vlaamse, als je dat liever hoort. Alleszins café’s mét bier. Gehoofddoekte vrouwen, wat nog wat anders is dan ‘gesluierde’, zie je er inderdaad. De ‘gesluierde’ vrouw is de uitzondering. Amper Nederlandstalige opschriften op de winkelramen? De over-, overgrote meerderheid van opschriften aan winkelramen en handelszaken zijn… eentalig Nederlands. Over de troeven van de Turnhoutsebaan – De Roma, het ECO-huis, de kleine middenstand… – hoor je Dewinter niet. Er zijn wel Vlaamse handelaars die er wegtrekken, en daardoor panden vrijlaten voor allochtone winkeliers, maar daarvoor moet het VB in eigen boezem kijken. Eén van de eersten die er wegtrok was… VB-senator Wim Verrijcken die zijn winkeltje in heidense prullaria van de Turnhoutsebaan in Borgerhout naar de Antwerpse binnenstad verhuisde.
Bart Debie vindt dat “nagels met koppen” wordt geslagen met de Zonder Jihad Straat-actie. Dat er “nu al enige commotie” is rond de VB-actie zint hem blijkbaar. “Enkele winkeliers en een zogenaamde bewonersgroep vinden de actie maar niets. Geen probleem, ieder zijn mening.”, zegt Debie op zijn weblog. Waar hij daarna Borgerhoudt van Mensen reduceert tot “een héél links groepuscule”. Debie haalt er enkele ‘bewijzen’ voor aan: Borgerhoudt van Mensen organiseerde tijdens de gemeenteraadsverkiezingen een debat zónder het VB, en sloeg volgens Debie de bal mis in de discussie over het verkeer op de Carnotstraat (ja, Debie heeft het nu plots over de in het verlengde liggende Antwerpse Carnotstraat en niet de Turnhoutsebaan in Borgerhout). “Kortom, van die linkiewinkies hebben wij geen lessen te krijgen”, besluit Debie. Zo simpel is het leven. Op de kritiek van de winkeliersvereniging, verwoord door haar overigens autochtone voorzitter, gaat Debie niet in. Het reduceren van de kritiek tot die van “enkele winkeliers” moet volstaan.
Dewinter en Debie overdrijven en minimaliseren zoals het hen uitkomt, de werkelijkheid is anders – en vroeg of laat zien mensen dat wel in. In het Borgerhout van Bart Debie ging het VB bij de gemeenteraadsverkiezingen op 8 oktober 2006 alvast 5,3 % achteruit.
http://www.socialistischbelgie.be
De intenties van Filip Dewinter, en Bart Debie zijn duidelijk; aanzetten tot racisme,discriminatie, haat, en geweld. Filip Dewinter provoceert de Islamitische jongeren in Borgerhout. Er wordt immers op weinig subtiele wijze gesuggereerd dat de islamitische gemeenschap aansprakelijk is voor de jihad en dat is natuurlijk onjuist. Wat is er mis met het beleven van de innerlijke Jihad? De innerlijke jihad, door Mohammed ook wel grote jihad genoemd, is de strijd tegen verleidingen en de strijd tegen het ego (nafs). Dit komt onder andere naar voren in onthouding tijdens de maand Ramadan en in het sjiisme in de vorm van rituele zelfkastijding tijdens Asjoera. Ook de vijf dagelijkse gebeden op tijd verrichten, ook – of zelfs juist – als je het druk hebt, wordt als jihad aangemerkt.
Bij deze wil ik nogmaals een oproep lanceren om jullie waardig te gedragen, en de borden massaal terug te sturen naar;
Vlaams Belang - Nationaal secretariaat
Madouplein 8 bus 9
1210 Brussel