Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   CD&V/N-VA grootste formatie volgens peiling (https://forum.politics.be/showthread.php?t=90827)

deryz 7 juni 2007 19:33

CD&V/N-VA grootste formatie volgens peiling
 
CD&V/N-VA grootste formatie volgens peiling
Volgens de laatste opiniepeiling van La Libre Belgique/VTM/RTL-TVi/De Morgen voor de verkiezingen van volgende zondag wordt CD&V/N-VA met 28,4 procent de grootste politieke formatie.
Open Vld wint terrein, maar is nog heel ver verwijderd van het resultaat van 2003. In Wallonië blijft de PS ondanks de schandalen in Charleroi veruit de grootste partij.

Ipsos nam in opdracht van de vier media de peiling af tussen 16 en 29 mei. Ze ondervroegen 2.000 Belgen (telkens 750 in Vlaanderen en Wallonië en 500 in Brussel) van 18 jaar en ouder naar hun kiesintenties. 93 procent antwoordde op de vragen, 7 procent antwoordde niet. De foutenmarge van de peiling bedraagt 2,25 procent.

CD&V/N-VA wordt volgens de peiling met 28,4 procent de grootste formatie. Het kartel blijft in vergelijking met de peiling van drie maanden status quo, maar gaat er tegenover de verkiezingen van 2003 (+2,6 procent) en 2004 (+2,3) wel op vooruit. Yves Leterme en co behouden ook hun grote voorsprong op de socialisten en de liberalen.

Het Vlaams Belang is de tweede grootste partij, met 22,9 procent. De partij eindigt met die score toch niet zo ver van haar beste resultaat van 2004, toen ze 24,1 procent haalde. In vergelijking met 2003 gaat het om een sprong van 5 procent. Drie maanden geleden zette Vlaams Belang wel nog 23,9 procent neer.

Sp.a-Spirit klokt af op 19,4 procent, heel wat minder dan de 23,5 procent uit 2003 en de 22 procent die voorzitter Johan Vande Lanotte afgelopen zondag als streefdoel naar voren schoof. In 2004 haalde het kartel 19,7 procent.

Open Vld doet het in vergelijking met de vorige maanden en andere peilingen beter. De partij van Guy Verhofstadt heeft volgens de peiling 18,6 procent en verkleint de kloof met de Vlaamse socialisten en de uitslag van 2004 (19,8 procent). Open Vld zit wel nog mijlenver verwijderd van de 24,2 procent uit 2003.

Groen! zou met 6,3 procent de kiesdrempel halen, maar het minder goed doen dan de voorbije weken wordt voorspeld. Lijst Dedecker zit met 2,0 procent heel ver van die drempel verwijderd. Bij de vorige peiling haalde Dedecker nog 2,3 procent.

Wallonië

De aardverschuiving die sommige peilingen in Wallonië voorspellen, komt er volgens deze peiling niet. De PS boekt met 33,1 procent weliswaar verlies tegenover drie maanden geleden (-1,6) en 2003 (-3,3) en 2004 (-3,8), maar blijft veruit de grootste partij. De liberalen van de MR blijven steken op 26,7 procent. Dat is minder dan bij de federale verkiezingen van 2003 (-1,7), maar meer dan bij de regionale stembusslag van 2004 (+2,4).

De cdH zet een score van 17,3 procent neer (+1,9 en -0,3 tegenover 2003 en 2004), Ecolo haalt 10,3 procent (+2,8 en +1,8 procent). Het Front National kan rekenen op 8,2 procent van de stemmen.

Brussels gewest

In het Brussels gewest is de MR met 29,6 procent wel de grootste partij, voor de PS (25,1), cdH (13,4) en Ecolo (10,4). Het Vlaams Belang is met 4,8 procent de grootste Vlaamse partij.

Hoewel de schandalen over de taalgrens de PS niet fors doen verliezen, wekken de Franstalige socialisten wel steeds meer afkeer op bij de kiezer. 27 procent van de Walen zegt zeker niet voor de PS te willen stemmen. Drie maanden geleden was dat nog maar 20 procent. In Brussel is een gelijkaardig fenomeen vast te stellen.

Populairste

Yves Leterme (CD&V) vergroot zijn voorsprong op Guy Verhofstadt (Open Vld) als populairste politicus in Vlaanderen. Leterme (42) wint vijf punten, terwijl Verhofstadt (37) ter plaatse trappelt. Johan Vande Lanotte (sp.a, 23 punten) wipt over Filip Dewinter (Vlaams Belang, 20) naar de derde plaats, maar heeft veel achterstand op de eerste twee. Sp.a-vicepremier Freya Van den Bossche (18) sluit de top-5 af. Dan volgen Steve Stevaert (sp.a, 17), Inge Vervotte (CD&V, 15), Patrick Janssens (sp.a, 15), Frank Vandenbroucke (sp.a, 14) en Jean-Marie Dedecker (14).

Hoewel zijn populariteit daalt, blijft PS-voorzitter Elio Di Rupo (36) de populairste in Walloni, voor zijn MR-concurrent Didier Reynders (30) en Europees Commissaris Louis Michel (23), die sinds zijn terugkeer naar de Belgische politiek een sprong maakt van 6 naar 3. In Brussel is Verhofstadt de populairste, voor Michel en Reynders.

Het vertrouwen in de federale regering blijft stabiel. 36 procent vertrouwt de paarse regering, 30 procent niet. De Vlaamse regering haalt dezelfde score, maar gaat er wel op achteruit (-4 procent). In Wallonië zijn er meer mensen die de Waalse regering wantrouwen (36 procent) dan er zijn die er vertrouwen in hebben (35 procent). .
- - -
Vlaams Belang zou 22% halen, ik zie dit absoluut zitten! :)

ilfalco 7 juni 2007 19:40

23% volgens deze peiling kan in realiteit toch nog iets meer zijn...

armando 7 juni 2007 19:45

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ilfalco (Bericht 2713083)
23% volgens deze peiling kan in realiteit toch nog iets meer zijn...

Ik hoop het maar ik zou al blij zijn met dit resultaat

deryz 7 juni 2007 19:46

laat ons dat echt hopen! :d

proxy2222 7 juni 2007 19:50

Msn poll
 
1 Bijlage(n)
Hier nog een interessante poll van bij http://specials.be.msn.com/verkiezingen2007/ met 50.670 stemmers:

Let op de hoge score van LDD !

deryz 7 juni 2007 19:56

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door proxy2222 (Bericht 2713106)
Hier nog een interessante poll van bij http://specials.be.msn.com/verkiezingen2007/ met 50.670 stemmers:

Let op de hoge score van LDD !

en heel weinig voor SPA, niet zo betrouwbaar dan geloof ik...

Scalle2 7 juni 2007 20:22

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door proxy2222 (Bericht 2713106)
Hier nog een interessante poll van bij http://specials.be.msn.com/verkiezingen2007/ met 50.670 stemmers:

Let op de hoge score van LDD !

Ach heeft Verstrepen weer vieze streken zitten uithalen op een poll die ie kan manipuleren ...
Lachen in alle geval, ze zullen de 2% niet eens halen ...

solidarnosc 7 juni 2007 21:10

Het recent dopingsschandaal komt voor Dedecker anders als een geschenk uit de hemel. Timing kon niet beter zijn voor de man. Wellicht ook een onderdeel van de pogingen om de man van het scherm te houden. Iedereen zit er in maar de justice Belge waren ze blijkbaar vergeten uit te nodigen.

Pieter B 7 juni 2007 21:13

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door proxy2222 (Bericht 2713106)
Hier nog een interessante poll van bij http://specials.be.msn.com/verkiezingen2007/ met 50.670 stemmers:

Let op de hoge score van LDD !

Merk ook dat de NVa een zeer lage score heeft. Zou dat kartel hen dan toch geen goed hebben gedaan ?

Scalle2 7 juni 2007 21:14

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door solidarnosc (Bericht 2713227)
Het recent dopingsschandaal komt voor Dedecker anders als een geschenk uit de hemel. Timing kon niet beter zijn voor de man. Wellicht ook een onderdeel van de pogingen om de man van het scherm te houden. Iedereen zit er in maar de justice Belge waren ze blijkbaar vergeten uit te nodigen.

Beste, dat is een vergiftigd geschenk want de overgrote meerderheid heeft ofwel geen interesse in wielrennen ofwel vinden ze het smakeloos dat JMDD als vertrouwenspersoon van Museeuw dat vertrouwen heeft beschaamd.
En niet in het minst in de Vlaanders waar ie dacht te scoren.

Enkel sossen of liberalen roepen zo hard tegen doping.
De rest geniet vd koers en vindt het oervervelend dat er halve uitzendingen worden geweid aan doping in Vlaanderen terwijl Spaanse renners(en anderen) over de weg vliegen als tornados...

ilfalco 7 juni 2007 21:15

Citaat:

Ach heeft Verstrepen weer vieze streken zitten uithalen op een poll die ie kan manipuleren ...
Lachen in alle geval, ze zullen de 2% niet eens halen ...
idd gemanipuleerd want sprong van 5000 plots naar 20.000 etc....

verstrepen is overigens metde dag zieliger in zijn verwijten aan het VB.

Jazeker 7 juni 2007 21:57

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Scalle2 (Bericht 2713167)
Ach heeft Verstrepen weer vieze streken zitten uithalen op een poll die ie kan manipuleren ...

Je mag eens bewijzen dat Verstrepen zich ooit aan zoiets heeft bezondigd. Je kan weliswaar ook aan Frank Thevissen (de man achter De Stemmenkampioen) een vragen vanop welke kabinetten er verdacht veel deelnemers kwamen (een manipulatie die ze er uiteraard uitgehaald hebben in de eindresultaten). Ik zal een hint geven. Het begint met een V en eindigt op LD.

Jazeker 7 juni 2007 22:05

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ilfalco (Bericht 2713234)
idd gemanipuleerd want sprong van 5000 plots naar 20.000 etc....

Kan je me de link eens geven naar die sprong? Ik heb gezocht en gezocht, maar ik vind geen historiek van de stemmen daar.

Citaat:

verstrepen is overigens metde dag zieliger in zijn verwijten aan het VB.
Voor een overloper te zijn, vind ik dat hij zich enorm voorzichtig opstelt. Dat in tegenstelling tot roepers als jij die mogelijke toekomstige partners voor samenwerking altijd reeds op voorhand neersabelt. Als er al eens een partij is die zegt tegen het cordon te zijn, dan foeteren jullie daar zo hard tegen dat het op den duur dat standpunt nog moet wijzigen. Jullie (sommige VB'ers, lang niet allemaal) lijken me het type dat de ambulancier die hun leven moet redden nog gaat uitmaken voor paarsen duikboot en meer van dat fraais. Lighten up, please. Het zijn verkiezingen. Er vallen nu eenmaal iets hardere woorden en in die zin verbaast het me hoezeer Jurgen V en Filip DW elkaar sparen. Die hebben in mijn ogen hun gezamelijke agenda niet geschrapt maar voorlopig even onder wat andere dossiers gelegd. En dat ideetje van me wordt ook geschraagd door het feit dat ik Filip De Winter - die ik vroeger niet kon luchten om zijn agressiviteit - tegenwoordig meer te pruimen vind en ook intelligenter uit de hoek komend. Ik denk dat bij FDW het verstand met de jaren aan het komen is. Maar als u platte hersenloze boutades op jaren wil, ga gerust nog wat aanschuiven bij Filip De Man.

ilfalco 7 juni 2007 22:10

http://www3.lijstdedecker.com/phpbb/viewtopic.php?t=833

Zelfs op de site van LDD zelf zijn ze de houding van verstrepen moe.


gisteren terzzake 07 niet gezien?

Ze kelderen nu helemaal in de peilingen... massale mediaandacht en dan slechts 2% halen;

voor verstrepen telt slechts één ding geld en nog eens geld. Hij maakte in 2004 3 clipjes voor het Vb terwijl het VB hem verkiesbare plaats gaf. men verschoot toen de rekening volgde ...75.000€!!!

Jazeker 7 juni 2007 22:18

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ilfalco (Bericht 2713332)
http://www3.lijstdedecker.com/phpbb/viewtopic.php?t=833

Zelfs op de site van LDD zelf zijn ze de houding van verstrepen moe.

Wat een conclusies kunnen we toch trekken uit een poll met (hou je vast) 18 stemmen.

Citaat:

gisteren terzzake 07 niet gezien?
Neen, terzake 07 ook niet trouwens.

Citaat:

Ze kelderen nu helemaal in de peilingen... massale mediaandacht en dan slechts 2% halen;
Vlaams Belang mandatarissen vertellen me nochtans altijd dat de enige peiling die geloofwaardig is, de verkiezingen zelf zijn. En ik zou stijgen van 1,x naar 2% nu geen kelderen noemen. Net als stijgen van 33 naar 33,5% procent in Antwerpen voor het Vlaams Belang geen nederlaag was. Dat moet je toch weten?

Citaat:

voor verstrepen telt slechts één ding geld en nog eens geld. Hij maakte in 2004 3 clipjes voor het Vb terwijl het VB hem verkiesbare plaats gaf. men verschoot toen de rekening volgde ...75.000€!!!
De man heeft een media bedrijf. Als het Vlaams Belang zijn clipjes door dat media bedrijf laat maken dan betaalt het daar een rekening voor. Jullie mogen al geweldig blij zijn dat je Slangen niet hebt aangesproken. Daartegen is de rekening van Verstrepen de kost van een pak friet met een curryworst. En dan zou je nog niet eens één, laat staan drie clipjes hebben. Oh nee. Slangen zou gewoon zeggen hoe de clipjes er moeten uitzien en dan nog zou je naar maar een mediabedrijf moeten gaan om professionele clips te maken.

Enne, was jij het niet die zo VOL lof was over de kwaliteit van de VB reclame clips?

Maar goed. Het gaat er hier dus over dat jij steeds de verkeerde vijanden kiest. Je bent hier begot met iemand aan het discussiëren die wss VB zal stemmen bij de volgende verkiezingen.

maarte 7 juni 2007 22:25

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ilfalco (Bericht 2713332)
http://www3.lijstdedecker.com/phpbb/viewtopic.php?t=833

Zelfs op de site van LDD zelf zijn ze de houding van verstrepen moe.


gisteren terzzake 07 niet gezien?

Ze kelderen nu helemaal in de peilingen... massale mediaandacht en dan slechts 2% halen;

voor verstrepen telt slechts één ding geld en nog eens geld. Hij maakte in 2004 3 clipjes voor het Vb terwijl het VB hem verkiesbare plaats gaf. men verschoot toen de rekening volgde ...75.000€!!!

Ne Vb'er die een peiling komt posten op het forum van LDD, so what?
Na de jongste debacles met peilingen geloof ik trouwens geen één peiling meer, tenzij de stemmenkampioen maar we weten allemaal hoe het die vergaan is

zorroaster 7 juni 2007 23:11

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door maarte (Bericht 2713355)
Ne Vb'er die een peiling komt posten op het forum van LDD, so what?
Na de jongste debacles met peilingen geloof ik trouwens geen één peiling meer, tenzij de stemmenkampioen maar we weten allemaal hoe het die vergaan is

Je bedoelt de LDD-debacles in de peilingen?

Het VB wordt gewoonlijk wat onderschat en hier en daar verschuift er wel eens een procentje, maar peilingen die compleet uit de richting zijn zie je niet vaak. Als je je dus vastklampt aan de strohalm dat de LDD wél meer dan de 2% zal halen die ALLE grote peilingen haar unisono toekennen, be my guest...

Scalle2 7 juni 2007 23:24

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Jazeker (Bericht 2713310)
Je mag eens bewijzen dat Verstrepen zich ooit aan zoiets heeft bezondigd. Je kan weliswaar ook aan Frank Thevissen (de man achter De Stemmenkampioen) een vragen vanop welke kabinetten er verdacht veel deelnemers kwamen (een manipulatie die ze er uiteraard uitgehaald hebben in de eindresultaten). Ik zal een hint geven. Het begint met een V en eindigt op LD.

Ewel ja, de VLDD ........

ilfalco 7 juni 2007 23:25

Citaat:

Ewel ja, de VLDD ........
:lol:

na de verkiezingen best mogelijk.

Allicht ook daarom dat Dedecker geen campagne voert tegen paars ... maar tegen de enige echte bedreiging voor belgie tegen het VB.

in ruil voor mediaandacht paars sparen en exclusief campagne voeren tegen het VB...

Patriot! 8 juni 2007 06:09

Die twintig procent... erop en erover!


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 09:55.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be