Jörgen Noens |
8 juni 2007 13:37 |
Zal BUB zijn woord houden en volgende keer eentalige Nederlandse affiches plakken ?
Jörgen Noens op de voorpagina van de webstek van de Belgische Unie – Union Belge !
Tijdens de voormiddag van donderdag 7 mei zijn 3 militanten van de BUB (Belgische Unie – Union Belge) in Meise tweetalige affiches op de aanplakborden komen aanbrengen. 1 van de 3 militanten was de nationale voorzitter van BUB Hans Van Cauter zelf.
Het was geen toeval dat de BUB juist de affiches van de Vlaamse Volksbeweging betreffende de splitsing van de kieskring Brussel-Halle-Vilvoorde en het Vlaams Belang viseerde. Ikzelf merkte de plakploeg op, ik nam enkele foto’s en verwittigde meteen de VVB. Enkele leden van de VVB kwamen ter plaatsen.
Ik bezorgde aan de militanten van de BUB een kopie van het antwoord van burgemeester Belgrado (CD&V/N-VA) op mijn vraag om aan de BUB te vragen enkel nog eentalige Nederlandse affiches aan te brengen. Op vraag van het Vlaams Belang heeft de burgemeester dit inderdaad aan de BUB (ook aan CAP) gevraagd.
1 militant van de BUB ging een gesprek aan met de leden van de VVB en beloofde dat hij er zal op aandringen dat er in Meise in de toekomst enkel nog eentalige Nederlandse affiches zal worden geplakt.
Op de nationale webstek van de BUB spreekt men echter andere taal: “De B.U.B. is echter niet van plan haar tweetalige affiches in de vuilbak te smijten, integendeel.”
Ach, eentalig of tweetalig, zolang de BUB affiches aanbrengt voor een Belgische Unie denk ik dat deze in Meise niet lang zullen blijven hangen.
Wat kan de kiesstrijd toch aangenaam zijn!
|