Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Over koetjes en kalfjes... (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Productkorf voor indexcijfer van cosumptieprijzen (https://forum.politics.be/showthread.php?t=91668)

fox 22 juni 2007 13:27

Productkorf voor indexcijfer van cosumptieprijzen
 
Ik weet dat die vorig jaar is aangepast, maar is er ergens een lijst beschikbaar met de producten die daar in zitten?

adaveke 22 juni 2007 14:19

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door fox (Bericht 2748951)
Ik weet dat die vorig jaar is aangepast, maar is er ergens een lijst beschikbaar met de producten die daar in zitten?

http://www.statbel.fgov.be/indicators/cpi1_nl.pdf

gevonden via: http://www.statbel.fgov.be/press/cpi04_nl.asp en dan doorklikken naar productenlijst.

fox 22 juni 2007 14:58

Bedankt. Nu even testen of ik dat gedoe eigenlijk correct interpreteer. Ik heb me hier altijd al vragen bij gesteld maar het kan zijn dat ik een redeneerfout maak.

Stel nu dat de gasprijs idd met 20% stijgt. Gas krijgt een weging van 18.71 op een totaal van 1000 punten. Dit betekent dus een stijging van de index met (18.71*0.2=3.74) 0.37%. Het leven wordt dus zogezegd 0.37% duurder. Dit is natuurlijk niet zo voor mensen die geen aardgas gebruiken wat dus betekent dat het leven meer dan 0.37% duurder wordt voor de gebruikers van aardgas. Deze gaan dus moeten hopen dat produkten waar ze geen gebruik van maken ook met 20% stijgen?

Tenzij het natuurlijk zo is dat de stijging van de aardgasprijs minder dan 0.37% van je beschikbare loon is. Klein vb. Stel dat aardgas je nu 80 euro per maand kost, dan zal dit 96 worden. Als je 16/0.37% dan moet je 4324 netto verdienen om je koopkracht te behouden. Verdien je meer dan zal je koopkracht zelfs stijgen, verdien je minder dan daalt je koopkracht.

Zie ik dit correct?

The Paulus Experience 24 oktober 2019 09:20

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door fox (Bericht 2749188)
maar het kan zijn dat ik een redeneerfout maak.


Zie ik dit correct?

dat zie je correct, story of your life


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 10:39.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be