Politics.be

Politics.be (https://forum.politics.be/index.php)
-   Binnenland (https://forum.politics.be/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Nieuwe humanitaire belastingen (https://forum.politics.be/showthread.php?t=92884)

ericferemans 31 juli 2007 07:32

Nieuwe humanitaire belastingen
 
Laat ons wel wezen:
- we kampen met 15 procent mensen onder de armoedegrens
- we kampen met structurele, van generatie tot generatie lopende problemen met ongeschoolde mensen
- we hebben een toenemende toeloop van illegale migratie, met schrijnende sociale en humanitaire problemen
- we kennen een toenemende vergrijzing die leidt tot grote ongerustheid bij de bevolking

Maar de partijten betrokken bij de vorming van een regering blijven een liberale verlaging van belastingen bepleiten.

Dit is onlogisch.

Vanzelfsprekend dienen de belastingen omlaag voor degenen die hun inkomsten uit loondienst ontvangen, ook de belastingen die hen rechtstreeks treffen (sociale bijdragen, btw) zijn te hoog. Anderzijds wordt nog steeds de inkomsten uit bedrijfswinsten met grotere voorzichtigheid belast, soms ook weinig of niet belast en is er van enige vorm van vermogenbelasting geen sprake.
Aan het grote probleem dat ons vandaag weer in de ogen springt: het repatriëren van illegalen, wordt niets concreets gedaan. Men geeft weeral een miljoen frank uit aan repatriëringen die niet kunnen doorgaan, men gaat dergelijke repatrieringen doen voor 11.000 mensen die hier in kampen zitten, inclusief hun kinderen, en men "vergeet" dat de migratie voorkomt uit de armoede elders. Men "vergeet" om de quota te halen die nodig zijn om via ontwiikkelingshulp een einde te maken aan de verschillen.

Ons land kent steeds grotere verschillen. Intern wordt de rijkdom van de geprivilegieerden immens, hun aantal neemt toe. Extern wordt het verschil met de landen van waaruit de migranten komen ook steeds groter.

Indien we zo doorgaan is ons land een egoïstisch paradijs, een supermogendheid van klootzakken, een walgelijk decadent kastenlandje met koelies naast Maharadjahs.
Het wordt stilaan het gedroomde doelwit voor de eerste atoombom gesmeten door fanatici.
Ik stel voor om de belasting op superwinsten, op over-rijkdom, eindelijk eens onder ogen te gaan zien. Het zal tijden worden zeker?

born2bewild 31 juli 2007 07:44

zware nacht?

Of wil je gewoon meesurfen op de miserie van dat kind?

Kortaf 31 juli 2007 08:24

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans (Bericht 2821252)
11.000 mensen die hier in kampen zitten

Tiens, waar liggen die kampen met die 11.000 mensen?

Amnesty en het Rode Kruis al verwittigd?

ericferemans 31 juli 2007 08:26

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Kortaf (Bericht 2821294)
Tiens, waar liggen die kampen met die 11.000 mensen?

Amnesty en het Rode Kruis al verwittigd?

Dit is het aantal mensen dat via gesloten instelling passeert per jaar, inclusief een paar honderd kinderen...
Plezant hé? Plezant om tot een barbaars land te behoren. Youpie!

born2bewild 31 juli 2007 08:26

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans (Bericht 2821252)
Ik stel voor om de belasting op superwinsten, op over-rijkdom, eindelijk eens onder ogen te gaan zien. ?

even denken...think think think....

DENIED!!

:twisted::twisted:

Kortaf 31 juli 2007 08:28

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans (Bericht 2821297)
Dit is het aantal mensen dat via gesloten instelling passeert per jaar, inclusief een paar honderd kinderen...

Oef, het klonk alsof je een paar verborgen KZ-Lager ontdekt had in de Westhoek...

Kortaf 31 juli 2007 08:30

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans (Bericht 2821252)
Ik stel voor om de belasting op superwinsten, op over-rijkdom, eindelijk eens onder ogen te gaan zien.

Al Gore => meer belastingen
Angelica => meer belastingen
....

Het is duidelijk waarvoor die emo-hypes moeten dienen.

born2bewild 31 juli 2007 08:35

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans (Bericht 2821297)
Plezant hé? Plezant om tot een barbaars land te behoren. Youpie!

Ecuador is niet ideaal maar toch ook nog geen hel zoals Cuba of zo.
een beetje serieus blijven he.

ericferemans 31 juli 2007 08:47

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door born2bewild (Bericht 2821312)
Ecuador is niet ideaal maar toch ook nog geen hel zoals Cuba of zo.
een beetje serieus blijven he.

De hel is waar men zegt het gezin te verdedigen (de katholieke partij) en de vrijheid van het individu (de liberalen) en waar men nadien kinderen opsluit die niets misdaan hebben, de broer gerust laat, de vader ook en dan het gehel gezin uit mekaar rukt: prachtig, liberaal en humaan.
In zo'n hel kan je je afvragen of je nog moet gehoorzamen of je verantwoordelijkheid nemen en in opstand komen :roll:

born2bewild 31 juli 2007 09:01

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans (Bericht 2821324)
De hel is waar men zegt het gezin te verdedigen (de katholieke partij) en de vrijheid van het individu (de liberalen) en waar men nadien kinderen opsluit die niets misdaan hebben, de broer gerust laat, de vader ook en dan het gehel gezin uit mekaar rukt: prachtig, liberaal en humaan.
In zo'n hel kan je je afvragen of je nog moet gehoorzamen of je verantwoordelijkheid nemen en in opstand komen :roll:

katholieke partij? 8O8O
Gij leeft dus echt wel in de 19de eeuw he. echt.

En wat betreft uw vraag: ik zou zeggen in opstand komen jong. Echt doen.

ericferemans 31 juli 2007 09:10

on toppic: moeten we meer belasting heffen op de superrijken om de ontwikkelingshulp intern en extern te verhogen, zodoende de migratie een halt toe te roepen.

born2bewild 31 juli 2007 09:11

Mijn zevenpunten-plan:

1/inkomstenbelastingen afschaffen (ik meen dat dus he)
2/brain drain stelpen
3/immigratie van gediplomeerden drastisch verhogen.
4/ontwikkelingshulp afschaffen
7/Feremansen uitsturen naar Afrika en Irak voor ontwikkelingshulp. (enkele reis betaald door de overheid)

c'est ca

Kortaf 31 juli 2007 09:12

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans (Bericht 2821361)
moeten we meer belasting heffen

Nee, we moeten minder belastingen heffen.

the outlaw torn 31 juli 2007 09:21

minder belastingen voor de gewone man en meer voor de grote vermogens (topmanagers en co. )

De supergroten voelen het verschil toch niet, de kleinen daarintegen wel

Bob 31 juli 2007 09:23

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door Kortaf (Bericht 2821366)
Nee, we moeten minder belastingen heffen.

Ne vlaktaks, gelijk in de Oost-Europese landen, ergens rond de 15%. En om dat te bekostigen, daling van het aantal ambtenaren, en voor degenen die overschieten, gelijkstelling van het ambtenarenstatuut met het bediendenstatuut.

born2bewild 31 juli 2007 09:25

yep, concurrentie tussen overheden aanzwengelen.

alberto 31 juli 2007 09:41

Citaat:

Oorspronkelijk geplaatst door ericferemans (Bericht 2821324)
In zo'n hel kan je je afvragen of je nog moet gehoorzamen of je verantwoordelijkheid nemen en in opstand komen :roll:

In opstand komen natuurlijk, ik stel voor dat de echte socialisten er mee beginnen en dat die het deel van het bedrag van hun loon of uitkering dat boven de leefloongrens zit, van dit af te staan aan een organistatie die daarmee de armen en asielzoekers een beter leven kan geven, uiteraard moet dat een organisatie zijn die geen winst voor ogen heeft, een vzw of zoiets.

lantjes 31 juli 2007 10:13

Hoeveel van die 15% onder de armoedegrens hebben DE MOED om alle dagen hun tas op te nemen en te gaan werken of moeten die er weer voor opdraaien die de moed hiervoor wel hebben? En dan mag er nog een deel in de onmogelijkheid zijn vanwege fysisch of mentaal ongeschikt....De arbeidsmarkt smeekt om personeel.

the outlaw torn 31 juli 2007 10:53

de socialisten zelf laten afdragen ?

een goed idee, eigenlijk, want tenslotte zijn ze er toch voor ? Voor die arme werklozen.

buiten de echte mensen in de probleemgevallen zijn er ook mensen die gewoonweg profiteren

die moeten eruit ( uit de steuntrekkerij) en op de arbeidsmarkt gezet worden.

dan hebben de mensen die niet kunnen werken omwille van een fysisch of mentale ongeschiktheid een beetje meer.

de vraag is natuurlijk: hoe spoor je die profiteurs op ?en wanneer profiteert iemand en doet iemand zijn best om werk te vinden?

een grens trekken is niet zo simpel, mr is wel noodzakelijk.

AdrianHealey 31 juli 2007 11:13

Minder belastingen, waardoor arme mensen sneller rijkdom kunnen verwerven.


Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 21:08.

Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be