![]() |
Bart Somers: ‘In september wordt het onbeheersbaar’
Citaat:
Zie hier ook het interview met Vandeurzen en Somers in Ter Zake: http://www.vrtnieuws.net/cm/vrtnieuw...70817_Formatie Het wordt nog spannend. Als BHV voor september niet gesplitst is (wat zo goed als zeker is), dan treed het parlement in actie en kan Vlaanderen eenzijdig BHV splitsen. Benieuwd wat daar dan de franstalige reactie op zal zijn, en de gevolgen voor de Belgische staat. |
Niet alleen BHV kunnen we dan splitsen, alle staatshervorming waartoe een gewone meerderheid voldoende is, kan eigenlijk dan ook eenzijdig doorgedrukt worden.
|
Citaat:
Grondwetsherzieningen vereisen een 2/3 meerderheid, maar de machtsverdeling is 60% vl, 40% wal. Dus ook als alle vlamingen aan 1 zeil trekken, dan nog kan het vast zitten. Dat is België :-) |
Dat is nu juist de clou... welke regering valt? Er is immers geen... enkel een regering van lopende zaken en die kan niet vallen!!!!!
|
Citaat:
|
Wat voor kieswetgeving geen probleem is daar de wetgever de dingen zelf kan regelen en de Regering ze dan als lopende zaken dient uit te voeren, wat wel kan.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Als jurist durf ik dat betwisten ;) Dat gaat immers niet op voor zaken die hoogdringend zijn. Lopende zaken omvat immers meer dan wat jij definieerde.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Een beslissing die tijdens de periode van lopende zaken valt, moet ofwel een onbelangrijke beslissing zijn, ofwel een beslissing zijn die geen uitstel duldt. Hoe langer het duurt om een regering te vormen, hoe meer beslissingen een hoogdringend karakter zullen krijgen.
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
|
Zou geen probleem zijn want dat valt onder de zaken die inderdaad onmiskenbaar "hoogdringend" zijn.
|
Citaat:
|
Dat is wat de Walen willen; dat BHV eenzijdig splitsen... Zo hebben de Walen geen gezichtsverlies (ze bleven immers "non" zeggen) en dat komt goed uit voor de verkiezingen van 2009... ;-)
|
Citaat:
|
nu ja, nieuwe verkiezingen zouden alleen maar zoden aan de dijk zetten indien de SP.A een grote overwinning zou halen. Aan Waalse zijde zijn eigenlijk alle partijen tegen een staatshervorming. Dus wie ook wint, er verandert daar niets. In Vlaanderen zou de SP.A de communautaire eisen wel inslikken. Feit is echter dat ik eerder LDD en Vl. Belang zie winnen aan Vlaamse zijde, en wat dan?
|
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 13:51. |
Forumsoftware: vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content copyright ©2002 - 2020, Politics.be